Еве колку изнесува платата на Перо Антиќ

Еве колку изнесува платата на Перо Антиќ

За забава | пред 6 месеци

Перо Антиќ ќе биде втор најплатен играч со примања од 400.000 евра годишно По десет години, Перо Антиќ одново ќе го носи дресот на Црвена Звезда. Медиумите од Србија сега пренесуваат дека тој ќе биде вториот...

Антиќ со 400 000 евра годишно е втор најплатен играч во Црвена Звезда

Антиќ со 400.000 евра годишно е втор најплатен играч во Црвена Звезда

МКД | пред 6 месеци

Медиумите од Србија го откриваат буџетот на Црвена Звезда за новата сезона, повратникот Перо Антиќ ќе биде втор најплатен играч со примања од 400.000 евра годишно По десет години, Перо Антиќ одново ќе...

Колкава е платата на Перо Антиќ во  Црвена Звезда  Македонецот е втор најплатен играч во клубот

Колкава е платата на Перо Антиќ во ,,Црвена Звезда”: Македонецот е втор најплатен играч во клубот

Точка | пред 6 месеци

Перо Антиќ, првиот Mакедонец кој заиграл во НБА, повторно се врати во старото јато кај нашиот северен сосед и ќе игра во редовите на Црвена звезда. Веста, веднаш беше потврдена на сајтот на клубот откако...

Перо Антиќ пак ќе игра за Црвена ѕвезда

Перо Антиќ пак ќе игра за Црвена ѕвезда

Reporter.mk | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ повторно ќе игра за Црвена звезда. Тој потпиша едногодишен договор , а веста ја потврди и сајтот на клубот. Нашиот најдобар кошаркар, Антиќ, стана првиот...

Колкава е платата на Перо Антиќ во  Црвена Звезда  Македонецот е втор најплатен играч во клубот

Колкава е платата на Перо Антиќ во ,,Црвена Звезда”: Македонецот е втор најплатен играч во клубот

Дерби | пред 6 месеци

Перо Антиќ, првиот Mакедонец кој заиграл во НБА, повторно се врати во старото јато кај нашиот северен сосед и ќе игра во редовите на Црвена звезда. Веста, веднаш беше потврдена на сајтот на клубот откако...

Перо Антиќ пак ќе игра за Црвена ѕвезда

Перо Антиќ пак ќе игра за Црвена ѕвезда

Прес 24 | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ повторно ќе игра за Црвена звезда. Тој потпиша едногодишен договор , а веста ја потврди и сајтот на клубот. Нашиот најдобар кошаркар, Антиќ, стана првиот...

Антиќ е втор најплатен играч во Ц Звезда ќе добие 400 000 евра

Антиќ е втор најплатен играч во Ц. Звезда, ќе добие 400.000 евра

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ си замина од Фенербахче и потпиша договор со српска Црвена Звезда, каде според примањата ќе биде втор најплатен кошаркар. Крилниот центар реши да се врати во добропознатата...

Колкава е платата на Перо Антиќ во  Црвена Звезда  Македонецот е втор најплатен играч таму

Колкава е платата на Перо Антиќ во ,,Црвена Звезда – Македонецот е втор најплатен играч таму

Скопје24 | пред 6 месеци

Перо Антиќ ќе биде вториот најплатен кошаркар во таборот на српскиот тим. Некогашниот капитен на македонската репрезентација за една година во „црвено-белиот“ дрес ќе заработи 400.000 евра, на првото место...

Само Тејлор Рочести тежи повеќе од Перо Антиќ

Само Тејлор Рочести „тежи“ повеќе од Перо Антиќ

Sportmedia | пред 6 месеци

Перо Антиќ ќе биде вториот најплатен кошаркар во таборот на српскиот тим. Некогашниот капитен на македонската репрезентација за една година во „црвено-белиот“ дрес ќе заработи 400.000 евра, на првото место...

Антиќ е втор најплатен кошаркар во тимот на Црвена звезда

Антиќ е втор најплатен кошаркар во тимот на Црвена звезда

Вечер | пред 6 месеци

Шампионот во Регионалната АБА лига, Црвена звезда, направи одличен тим за претстојната сезона и повторно ќе биде во конкуренција за пласман во нокаут фазата во Евролигата и титулите во српското првенство,...

Антиќ со емотивна порака се прости од Фенер

Антиќ со емотивна порака се прости од Фенер

Супер спорт | пред 6 месеци

Перо Антиќ вчера потпиша едногодишен договор со тимот на Црвена Звезда и ќе се врати во „црно белиот“ дрес по десет години играње во врвните лиги во Европа, но и во НБА Лигата. Нашиот Антиќ помина две...

Антиќ Му посакувам се најдобро на семејството Фенербахче

Антиќ: Му посакувам се најдобро на семејството Фенербахче

Спорт365 | пред 6 месеци

Се огласи Перо Антиќ на својот Инстаграм профил по повод враќањето во Црвена Звезда со чиј клуб потпиша договор на една година. Македонскиот интернационалец кој лани ја освои титулата со турскиот состав...

Антиќ Фенербахче ти благодарам за двете незаборавни години

Антиќ: Фенербахче, ти благодарам за двете незаборавни години

МКД | пред 6 месеци

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ му се заблагодари на Фенербахче за двете прекрасни години од кои заминува со многу спомени. По две години поминати во Фенербахче со кој ја освои и Евролигата, Перо Антиќ...

Антиќ му возврати на Фенербахче со емотивен пост на социјалните мрежи

Антиќ му возврати на Фенербахче со емотивен пост на социјалните мрежи

Дерби | пред 6 месеци

Фенербахче во навистина голем стил се прости од Перо Антиќ кој мина фантастични и незаборавни две сезони како член на турскиот гигант, а навистина не се чекаше многу долго за да пристигне одгово од македонскиот...

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

A1on | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. Dear Fenerbahce Family, The past two years have been...

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Прес 24 | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. - Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години...

Порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

+Инфо | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. „Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години...

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Курир | пред 6 месеци

– Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години беа неверојатно искуство. Има многу незаборавни спомени тука, како и историски момент со освојување на Евролигата, успех остварен со одлични соиграчи,...

Антиќ не ги криеше емоциите Му посакувам многу успеси на Фенер

Антиќ не ги криеше емоциите: Му посакувам многу успеси на Фенер

Спортски | пред 6 месеци

Maкедонскиот кошаркар Перо Антиќ во текот на вчерашниот ден потпиша договор со Црвена Звезда. Поранешниот клуб на Антиќ, турски Фенербахче му се заблагодари на македонскиот кошаркар, а сега истото го направи...

Антиќ по потпишувањето за Ц Звезда Благодарам Фенер за неверојатните две години

Антиќ по потпишувањето за Ц. Звезда: Благодарам Фенер за неверојатните две години!

Екипа | пред 6 месеци

По официјалниот договор за негово продолжување на кариерата во дресот на белградска Црвена Звезда се огласи и македонскиот кошаркар Перо Антиќ. Антиќ, преку официјалниот свој Инстаграм профил им се заблагодари...

Еве како се збогува Антиќ од семејството Фенербахче

Еве како се збогува Антиќ од семејството Фенербахче

Се за спорт | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. – Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години...

Емотивна порака од Антиќ до Фенербахче

Емотивна порака од Антиќ до Фенербахче

Република | пред 6 месеци

оранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. – Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години...

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Сител | пред 6 месеци

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. - Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години...

Антиќ им се обрати на турските навивачи Поминав незаборавни моменти со вас

Антиќ им се обрати на турските навивачи: Поминав незаборавни моменти со вас!

Вечер | пред 6 месеци

Крилниот центар им се обрати на своите врени навивачи од Истанбул преку својот „Инстаграм" профил Поранешниот капитен на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ, не заборави да им се заблагодари...

Антиќ Во Фенербахче минав две неверојатни години

Антиќ: Во Фенербахче минав две неверојатни години!

Гол | пред 6 месеци

Од синоќа, Перо Антиќ, е нов член на Црвена Звезда, откако АБА шампионот, на својата официјална интернет страница објави дека со македонскиот кошаркар постигнат е договор за соработка од една година. Некогашниот...

Емотивна порака на Антиќ до фановите и до Фенербахче

Емотивна порака на Антиќ до фановите и до Фенербахче

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Некогашниот капитен на македонската репрезентација, Перо Антиќ не заборави да им се заблагодари на фановите и на Фенербахче. Тој пред малку им се обрати преку својот официјален „Инстаграм” профил. „Изминатите...

Антиќ повторно го облече црвено белиот дрес

Антиќ повторно го облече „црвено-белиот дрес“

Курир | пред 6 месеци

Оваа вест вечерва ја потврди и официјално клубот откако информираше на својата интернет страница. Претходно српските медиуми го најавија овој трансфер. За Антиќ ова ќе биде враќање во тимот на Црвена Звезда...

Емотивна порака на Антиќ до фановите и до Фенербахче

Емотивна порака на Антиќ до фановите и до Фенербахче

Sportmedia | пред 6 месеци

Некогашниот капитен на македонската репрезентација, Перо Антиќ не заборави да им се заблагодари на фановите и на Фенербахче. Некогашниот капитен на македонската репрезентација, Перо Антиќ не заборави да...

Емотивна порака на Антиќ до фановите и до Фенербахче

Емотивна порака на Антиќ до фановите и до Фенербахче

Sportmedia | пред 6 месеци

Некогашниот капитен на македонската репрезентација, Перо Антиќ не ги заборави фановите на Фенербахче им се обрати преку својот официјален „Инстаграм“ профил. Некогашниот капитен на македонската репрезентација,...

Перо Антиќ се врати во Црвена Ѕвезда

Перо Антиќ се врати во Црвена Ѕвезда

Канал 5 | пред 6 месеци

Антиќ според официјалниот сајт на српскиот шампион потпишал едногодишен договор со црвено белите од Белград. 35- годишниот Антиќ по втор пат во кариерата ќе го носи дресот на Црвена Ѕвезда . Инаку Антиќ...

Антиќ повторно го облече црвено белиот дрес

Антиќ повторно го облече „црвено-белиот дрес“

Вистина | пред 6 месеци

Македонскиот кошаркарски репрезентативец и трикратен освојувач на Евролигата Перо Антиќ потпиша едногодишен договор со првакот на АБА лигата Црвена Звезда. Оваа вест вечерва ја потврди и официјално клубот...

Фенербахче со емотивна порака се збогуваше од Антиќ Перо ти благодариме за сè

Фенербахче со емотивна порака се збогуваше од Антиќ: Перо, ти благодариме за сè!

Гол | пред 6 месеци

Синоќа, кошаркарскиот клуб на Црвена Звезда го потврди долго очекуваниот трансфер на Перо Антиќ во своите редови. Некогашниот македонски капитен, по две сезони минати во Фенербахче, како европски шампион...

Навивачите импресионирани по потписот на Антиќ во Црвена звезда

Навивачите импресионирани по потписот на Антиќ во Црвена звезда

Вечер | пред 6 месеци

Голем број српски медиуми доаѓањето на Антиќ во Звезда го нарекоа спортска вест на денот, а и навивачите преку Твитер ги споделија своите реакции. Најголемиот дел од нив се воодушевени што миленикот на...

Перо Антиќ потпиша едногодишен договор со Црвена ѕвезда

Перо Антиќ потпиша едногодишен договор со Црвена ѕвезда

Скопје24 | пред 6 месеци

Поранешниот кошаркар на Црвена ѕвезда Перо Антиќ по 10 години повторно е член на црвено-белите, соопшти српскиот кошаркарски клуб. Тројниот освојувач на Евролигата, двапати со Олимпијакос и еднаш со Фенербахче,...

Антиќ го потполни важниот дел сложувалката на Црвена Звезда

Антиќ го потполни важниот дел сложувалката на Црвена Звезда

Sportmedia | пред 6 месеци

Челниците на Црвена Звезда ја исполнија желбата на фановите на овој клуб, Перо Антиќ полсе 10 години ќе го облече „црвено-белиот“ дрес. Челниците на Црвена Звезда ја исполнија желбата на фановите на овој...

Антиќ во Црвена Звезда

Антиќ во Црвена Звезда

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Македонскиот кошаркарски репрезентативец и трикратен освојувач на Евролигата Перо Антиќ потпиша едногодишен договор со првакот на АБА лигата Црвена Звезда. Оваа вест вечерва ја потврди и официјално клубот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност