Евробаскет Русија по победата на Грција ќе игра во полуфиналето

Евробаскет: Русија по победата на Грција ќе игра во полуфиналето

Денар | пред 6 месеци

Кошаркарите на Русија ќе играат во полуфиналето на 40. Европско првенство бидејќи ја совладаа Грција 74:69 во четврт-финалето. Русија до победата стигна со пресврт кога во дел од натпреварот имаше негатива...

Словенскиот 18 годишен Супермен Вози Фичо го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Словенскиот 18 годишен Супермен: Вози Фичо, го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Курир | пред 6 месеци

-Фала на моите пријатели кои за 18-от роденден ми поклониле црвено Фичо. Еднаш  со него дојдов на тренинг во Мадрид. Некои соиграчи сакаа да седнат внатре да видат како, но после не можеа да излезат, се...

Словенскиот Супермен Вози Фичо го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Словенскиот Супермен: Вози Фичо, го носи бројот 77 и ја води својата репрезентација кон медал

Прес 24 | пред 6 месеци

Првиот чекор да го “украдат“ Шпанците го направиле кога Гарбахоса изјави: „Ако сака да игра за Шпанија, вратата му е отворена“. А Лука на тоа одговори:„Фала, но јас сакам да играм за својата Словенијата“....

Евробаскет Швед ја однесе Русија меѓу најдобрите четири

Евробаскет: Швед ја однесе Русија меѓу најдобрите четири

Макфакс | пред 6 месеци

Кошаркарите на Русија ќе играат во полу-финалето на 40. Европско првенство, откако ја совладаа Грција 74:69 во четврт-финалето. Русија до победата стигна со пресврт, откако во еден дел од натпреварот имаше...

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

A1on | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја...

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство Швед инспиратор на победата

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство, Швед инспиратор на победата

ТВ Нова | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја...

Елиминирана Грција Русија во самиот финиш обезбеди полуфинале на ЕП

Елиминирана Грција: Русија во самиот финиш обезбеди полуфинале на ЕП

Спорт365 | пред 6 месеци

Руската репрезентација е третиот полуфиналист на Европското првенство… Денеска во третото четвртфинале на програмата ја совлада Грција со 74:69, иако три четвртини беше во негатива. Грците имаа позитива...

Русија со убедлива победа

Русија со убедлива победа

За забава | пред 6 месеци

Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја победи селекцијата на Грција со 74-69. Најефикасен во...

Русија се врати од 13 и ја победи Грција за полуфинале на Евробаскетот

Русија се врати од -13 и ја победи Грција за полуфинале на Евробаскетот

МКД | пред 6 месеци

Со одлична игра во последната четвртина Русија направи пресврт во дуелот со Грција, победи со 74:69 и се пласираше меѓу најдобрите четири на Европското првенство. Русија е третиот полуфиналист на Евробаскетот...

Евробаскет Одличниот Швед ѝ донесе пресврт и полуфинале на Русија

Евробаскет: Одличниот Швед ѝ донесе пресврт и полуфинале на Русија

Кајгана | пред 6 месеци

Русија успеа да се пласира во полуфиналето од Евробаскетот со драматична победа над Грција, со резултат од 69:74. Русија до големиот триумф стигна после возбудлив пресврт, а повторно најзаслужен за тоа...

Уште една драма Русија е трет полуфиналист на Евробаскетот

Уште една драма: Русија е трет полуфиналист на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е трет полуфиналист на Европското првенство откако денеска ја совлада Грција со 74-69. Победата добива на значење ако се знае дека Грците во првото полувреме имаа предност и...

ЕП Русите со пресврт до полуфинале

ЕП: Русите со пресврт до полуфинале

Македонски Спорт | пред 6 месеци

Русија е третиот полуфиналист на Евробаскетот откако во четвртфиналето по голема борба ја совлада Грција со резултат 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16) и за место во финалето ќе се пресмета со победникот...

Русија ја скрши Грција во вториот дел и обезбеди полуфинален билет

Русија ја скрши Грција во вториот дел и обезбеди полуфинален билет

Дерби | пред 6 месеци

Селекцијата на Русија е третиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство чија завршница се одржува во Истанбул во арената „Синан Ердем“. „Зборнаја“ дојде до четирите најдобри, откако предмалку...

Алексеј Швед ја потопи Грција Русите во борба за медал на Евробаскетот

Алексеј Швед ја „потопи“ Грција, Русите во борба за медал на Евробаскетот

Екипа | пред 6 месеци

Русија е третата репрезентација која успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на Евробасктетот, откако го совладаа составот на Грција со реузлтат од 74-69. Избраниците на Базаревич заслужено триумфираа...

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

Русија трет финалист на Европското кошаркарско првенство

Сител | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третата која обезбеди пласман во полуфиналето на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул. Во првиот денешен натпревар од четвртфиналето Русија ја...

Може ли Швед да ја реши и Грција

Може ли Швед да ја реши и Грција?

Екипа | пред 6 месеци

Русија охрабрена по фантастичната игра и големата победа над Хрватска сега полна со самодоверба ќе влезе во пресметката со селекцијата на Грција (17.45ч), која ќе го даде третиот полуфиналист на Евробаскет...

Русија се разбуди во финишот за полуфинале

Русија се разбуди во финишот за полуфинале

Вечер | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Русија е третиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство, откако во 1/4 финалето славеше над селекцијата на Грција со 74:69 Нашиот јужен сосед ја имаше резултатската контрова...

Голема е Русија ја покори и Грција

Голема е Русија, ја „покори" и Грција!

Sportmedia | пред 6 месеци

Откако во првото полувреме имаше само четири поени, во продолжението на четврфиналето, најдобриот руски кошаркар „експлодираше" уште еднаш, и ја однесе „зборнаја команда" до голем триумф (74:69), и во...

Драгиќ со хит изјава за Дончиќ Луѓе тој уште гледа цртани филмови

Драгиќ со хит изјава за Дончиќ: Луѓе, тој уште гледа цртани филмови!

Екипа | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Словенија вчера триумфираше во фантастичниот четвртфинален дуел против Летонија, на кој Драгиќ и Дончиќ во улога на лидери ја однесоа Словенија во борба за медал на Евробаскетот. Нивниот...

Словенија против Шпанија во полуфиналето на Еуробаскет

Словенија против Шпанија во полуфиналето на Еуробаскет

Спорт365 | пред 6 месеци

Кошаркарите на Словенија ја совладаа Летонија со резултат 103:97 и се пласираа во полуфиналето на Еуробаскет. Најефикасен во победничките редови беше Лука Дончиќ со 27 поени и осум скокови, следен од Горан...

Словенија има кошаркарски дијамант Блескавата партија на Дончиќ против Летонија

Словенија има кошаркарски дијамант: Блескавата партија на Дончиќ против Летонија

МКД | пред 6 месеци

18-годишниот Лука Дончиќ имаше фантастична партија против Летонија со која го потврди неверојатниот талент кој го поседува. Го споредуваат со Дражен Петровиќ, велат дека е најголем талент на кошарката...

Евробаскет 2017 Шпанија во полуфинале

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

Спорт М | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

До вчера не ги имав гледано Грците

До вчера не ги имав гледано Грците...

Sportmedia | пред 6 месеци

Грците до вчера ги немав гледано. Тие се добар тим, и го покажаа квалитетот на паркетот. Во групната фаза, можеби, не изгледаа брилијантно, но многу се искусни, и тоа им помага во клучните моменти", вели...

Евробаскет Словенија се избори за ново полуфинале

Евробаскет: Словенија се избори за ново полуфинале

Спорт М | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи Летонија со 103:97 (34:23; 17:32; 25:11 и 27:31), во еден од најдобрите кошаркарски...

Дончиќ стана еден од најголемите таленти на Европската кошаркарска историја

Дончиќ стана еден од најголемите таленти на Европската кошаркарска историја

Точка | пред 6 месеци

Има 18 години и е главен играч на Словенија. Ова не е шега, туку е вистина. Неговото име е Лука Дончиќ и благодарение на неговата фантастична игра, Словенија успеа да ја совлада репрезентацијата на Летонија...

Дончиќ стана еден од најголемите таленти на Европската кошаркарска историја

Дончиќ стана еден од најголемите таленти на Европската кошаркарска историја

Дерби | пред 6 месеци

Има 18 години и е главен играч на Словенија. Ова не е шега, туку е вистина. Неговото име е Лука Дончиќ и благодарение на неговата фантастична игра, Словенија успеа да ја совлада репрезентацијата на Летонија...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Идивиди | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

ЕП Кошарка  Словенија и Шпанија полуфиналисти

ЕП Кошарка : Словенија и Шпанија полуфиналисти

ТВ Нова | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

Дончиќ се уште гледа цртани филмови

Дончиќ се уште гледа цртани филмови!

Вечер | пред 6 месеци

Има само 18 години, а игра на вакво големо натпреварување, и не само што игра, туку и „гази" се пред себе. Нашата земја е пресреќна што има ваков талент, немојте да сме сфатите погрешно, но Лука е уште...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

A1on | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

Словенија се пласираше во полуфиналето на Евробаскет

Словенија се пласираше во полуфиналето на Евробаскет

Кајгана | пред 6 месеци

Словенија се придружи на Шпанија во полуфиналето на Евробаскет, откако вчера во најатрактивниот меч досега на првенството ја победи Летонија со 103:97. Натпревар со НБА стандарди одиграа Словенија и Летонија...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

+Инфо | пред 6 месеци

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка. Најзаслужни за големиот успех на словенечката кошарка беше...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Канал 5 | пред 6 месеци

18-годишниот Дончич натпреварот во „Синан Ердем“ арена го заврши со 27 поени и девет скока, додека Горан Драгич реализира 26 поени, осум асистенции и шест скока. Најефикасен играч беше Кристапс Порѕингис...

Евробаскет Шпанија ја совлада Германија и избори пласман во полуфиналето

Евробаскет: Шпанија ја совлада Германија и избори пласман во полуфиналето

Денар | пред 6 месеци

Шпанија избори пласман во полуфиналето на 40. Европско првенство во кошарка. Актуелните шампиони во четврт-финалето ја победија Германија 84:72 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19). Германија благодарение на агресивната...

Евробаскет Словенија ја совлада Летонија

Евробаскет: Словенија ја совлада Летонија

Денар | пред 6 месеци

Словенија ќе игра во полу-финалето на Европското првенство во кошарка, откако во извонреден меч, во четврт-финалето ја победи Летонија со 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31). НБА натпревар одиграа Словенија...

Дончиќ ги засени Петровиќ Кукоч Дивац

Дончиќ ги засени Петровиќ, Кукоч, Дивац...

Sportmedia | пред 6 месеци

Младиот кошаркар на Словенија, Лука Дончиќ  ја предводеше својата репрезентација до полуфиналето на Европското првенство. Тој беше најзаслужен за победата над Летонија од 103:97. Младиот кошаркар на Словенија,...

Евробаскет Словенија се избори за ново полуфинале

Евробаскет: Словенија се избори за ново полуфинале

Сител | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи Летонија со 103:97 (34:23; 17:32; 25:11 и 27:31), во еден од најдобрите кошаркарски...

Словенија се избори за ново полуфинале на ЕП

Словенија се избори за ново полуфинале на ЕП

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи Летонија со 103:97 (34:23; 17:32; 25:11 и 27:31), во еден од најдобрите кошаркарски...

Евробаскет Летонија немоќна пред Дончиќ и Драгиќ

Евробаскет: Летонија немоќна пред Дончиќ и Драгиќ

Макфакс | пред 6 месеци

Словенија ќе игра во полу-финалето на Европското првенство во кошарка, откако во извонреден меч, во четврт-финалето ја победи Летонија со 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31). НБА натпревар одиграа Словенија...

Евробаскет 2017 Шпанија и Словенија во полуфиналето

Евробаскет 2017: Шпанија и Словенија во полуфиналето

Нетпрес | пред 6 месеци

Марк Гасол ги скрши Германците во победата од 84:72 (16 :19, 18:14, 31:20, 19:19) на репрезентацијата на Шпанија во првиот осминафинален меч од европскиот шампионат игран во вторникот, а подоцна во интересен...

Словенија е вториот полуфиналист на Евробаскетот

Словенија е вториот полуфиналист на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Кошаркарите на Словенија ја совладаа Летонија со 100:97 во вториот полуфинален дуел на Европското првенство. Играта на словенечкиот тим и натаму е на виско ниво, овој пат беше одигран меч со голема ефикасност,...

Драгиќ за неверојатниот Дончиќ Лука се уште гледа цртани филмови но кога ќе излезе на терен

Драгиќ за неверојатниот Дончиќ: Лука се уште гледа цртани филмови, но кога ќе излезе на терен…

Дерби | пред 6 месеци

Словенија игра одлично на Европското кошаркарско првенство, а покрај очекуваниот придонес на искусниот Горан Драгиќ, во словенечкиот состав блеска и тинејџерот Лука Дончиќ. Играчот на Реал Мадрид има само...

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Точка | пред 6 месеци

Словенија ќе и биде противник на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство, а за пласман меѓу најдобрите четири селекции се избори со триумф над незгодната Летонија со резултат 103:97....

ЕП Словенците ја спакуваа Летонија

ЕП: Словенците ја „спакуваа“ Летонија

Македонски Спорт | пред 6 месеци

По Шпанија, место во полуфиналето избори и Словенија која вечерва ја победи Летонија на кошаркарското ЕП Репрезентацијата на Словенија триумфираше над Летонија во Истанбул со 103:97. Така Словенците вторпат...

Словенија ја победи Летонија во спектакуларен меч и закажа полуфинале со Шпанија

Словенија ја победи Летонија во спектакуларен меч и закажа полуфинале со Шпанија

МКД | пред 6 месеци

Во натпревар со дури 200 поени Словенија со 103:97 ја победи одличната Летонија и се пласира меѓу најдобрите четири на Евробаскетот каде што ќе игра против Шпанија. И при формирањето на четвртфиналните...

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

Алфа | пред 6 месеци

Денеска се одиграа првите четврт-финални натпревари на Европското првенство во кошарка. Фаворизираната Шпанија долго време го кршеше отпорот на Германија, но по одличната игра во третиот период Црвената...

Ѕвездата е родена Лука Дончиќ со 18 години си поигруваше со Летонците

Ѕвездата е родена: Лука Дончиќ со 18 години си поигруваше со Летонците

Екипа | пред 6 месеци

Големите играчи се познаваат на големи натпревари, а Лука Дончиќ веќе е голем кошаркар… на само 18-годишна возраст. Кој не верува, нека ги праша летонските кошаркари, кои немаа одговор за асот на Реал...

Кошаркарско ЕП Словенија против Шпанија за финале

Кошаркарско ЕП: Словенија против Шпанија за финале

Нова ТВ | пред 6 месеци

Фото: fiba.basketball Словенија ќе биде ривал на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство. Предводени од Горан Драгич и Лука Дончич во шутерското четврт-финале, „змајчеки“ ја поразија...

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Дерби | пред 6 месеци

Словенија ќе и биде противник на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство, а за пласман меѓу најдобрите четири селекции се избори со триумф над незгодната Летонија со резултат 103:97....

Шпанија полуфиналист Браќата Гасол со крупни чекори кон европската титула

Шпанија полуфиналист: Браќата Гасол со крупни чекори кон европската титула

Спорт365 | пред 6 месеци

Кошаркарите на Шпанија ја совлада Германија со резултат 84:72 и се пласираа во полуфиналето на Еуробаскето 2017. Единствено Германците водеа по првата четвртина со 19:16, но наредните две ги доби „црвената...

Атомска кошарка во Истанбул Словенија ja совлада Летонија за пласман во полуфинале

Атомска кошарка во Истанбул, Словенија ja совлада Летонија за пласман во полуфинале

Екипа | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Словенија се пласираше во историското полуфинале на Евробаскетот, откако го совладаа нациналниот тим на Летонија со резултат од 103-97. Во фантастичниот натпревар одигран во „Синан...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

A1on | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

+Инфо | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Канал 5 | пред 6 месеци

Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19. Германија подобро го почна натпреварот и во петтата минута имаше водство од 11:2, па селекторот на „црвената фурија“ Серџио Скариоло беше принуден да...

Евробаскет Германија без решениа за Марк Гасол Шпанија прв полу финалист

Евробаскет: Германија без решениа за Марк Гасол, Шпанија прв полу-финалист

Макфакс | пред 6 месеци

Шпанија е првата репрезентација која избори пласман во полу-финалето на 40. Европско првенство во кошарка. Актуелните шампиони, во четврт-финалето ја победија Германија 84:72 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19)....

Браќата Гасол ја турнаа Германија во 1 4 финалето  Шпанија во полуфинале на Евробаскетот

Браќата Гасол ја турнаа Германија во 1/4 финалето – Шпанија во полуфинале на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Кошаркарите на Шпанија во дуелот против Германија, славеа убедливо со 84:72, и се пласираа во големото полуфинале од Евробаскетот. Во првиот четвртфинален меч силите ги одмерија Шпанија и Германија, а...

ЕП Шпанија во полуфинале

ЕП: Шпанија во полуфинале

Македонски Спорт | пред 6 месеци

„Црвената фурија“ на крилата на браќата Гасол стигна до победа за место меѓу најдобрите четири Шпанија се помачи меѓутоа на крајот ја победи Германија и го продолжи походот кон одбрана на златото на Европското...

Евробаскет Браќата Гасол пресилни за Германија Шпанија во полуфинале

Евробаскет: Браќата Гасол пресилни за Германија, Шпанија во полуфинале

Кајгана | пред 6 месеци

Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017, откако во мечот кој заврши предмалку ја совлада репрезентацијата на Германија со резултат 84:72. Фуриозната трета четвртина беше пресудна за Шпанија, која...

Евробаскет Браќата Гасол пресилни за Германија Шпанија во полу финале

Евробаскет: Браќата Гасол пресилни за Германија, Шпанија во полу-финале

Кајгана | пред 6 месеци

Шпанија е првиот полу-финалист на Евробаскет 2017, откако во мечот кој заврши предмалку ја совлада репрезентацијата на Германија со резултат 84:72. Фуриозната трета четвртина беше пресудна за Шпанија,...

 Дончиќ уште гледа цртани но на терен детето е феноменално

„Дончиќ уште гледа цртани, но на терен, детето е феноменално!“

Гол | пред 6 месеци

Словенија е хит на Европското првенство во кошарка, а кошаркарот кој е во фокусот на вниманието е 18-годишниот Лука Дончиќ, кој даде 27 поени во триумфот над Летонија и пласманот во полуфиналето. Дончиќ...

Шпанија е прв полуфиналист на Евробаскетот

Шпанија е прв полуфиналист на Евробаскетот

МКД | пред 6 месеци

Шпанија ја оправда улогата на фаворит и со 84:72 ја победи Шпанија во првиот четвртфинален натпревар на Европското првенство. Германија едно полувреме рамноправно се носеше со Шпанија која со одлична игра...

Шпанија со убедлива победа на ЕП

Шпанија со убедлива победа на ЕП

За забава | пред 6 месеци

Шпанија ја оправда улогата на фаворит и со 84:72 ја победи Германија на Европското првенство. Германците одлично го почнаа натпреварот и ја добија првата четвртина со 19:16, Шпанија го крена нивото во...

Шпанија ја нанижа и Германија за место во полуфиналето на ЕП

Шпанија ја нанижа и Германија за место во полуфиналето на ЕП

Дерби | пред 6 месеци

Шпанија ја оствари и седмата победа по ред на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, со што стана и првиот полуфиналист на ова натпреварување. „Црвената фурија“ вечерва ја...

Шпанија е во полуфинале Германците без одговор за браќата Гасол

Шпанија е во полуфинале, Германците без одговор за браќата Гасол

Екипа | пред 6 месеци

Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017, откако бранителот на трофејот славеше на дуелот со Германија со резултат 84-72. Германците се покажаа како незгоден ривал во првите 25 минути од полуфиналето,...

Евробаскет 2017 Шпанија во полуфинале

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

Сител | пред 6 месеци

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20...

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

Вечер | пред 6 месеци

Кошаркарите на Словенија се пласираа во полуфинале на Евробаскетот, откако ја совладаа селекцијата на Летонија со 103:97, каде ќе ги одмери силите со актуелниот шампион Шпанија Словенците предводени од...

ЕП во кошарка Шпанија прва до полуфинале

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

Република | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во четврт-финалето ја совлада Германија со 84:72 (по четвртини: 16:19, 18:14, 31:20,...

Словенија слави  ПОЛУФИНАЛЕ

Словенија слави – ПОЛУФИНАЛЕ

Sportmedia | пред 6 месеци

По 2009 година, Словенија е уште еднаш во полуфиналето на ЕП. Ја „смиријја“ и Летонија, и се седмиот триумф по ред ( 103:97) се во големата европска „четворка“. Неверојатно отворање имаа кошаркарите на...

ЕП во кошарка Шпанија прва до полуфинале

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

Нова ТВ | пред 6 месеци

Фото: fiba.basketball Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во четврт-финалето ја совлада Германија со 84:72 (по четвртини:...

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

Вечер | пред 6 месеци

Репрезентацијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство, откако бранителот на трофејот славеше на дуелот против Германија со 84:72 Германците уште еднаш се покажаа како незгоден...

Германија без одговор за Гасол и Гасол

Германија без одговор за Гасол и Гасол!

Sportmedia | пред 6 месеци

Предводени од бекот на Атланта, „панцерите" испратија сериозна закана до бранителот на титулата дека се подготвени да направат изненадување,најголемо на шампионатот. Но само во првото полувреме. Она другото...

Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

Република | пред 6 месеци

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. Денеска: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот Словенија –...

Еуробаскет 2017 Стартува 1 4 финалето

Еуробаскет 2017: Стартува 1/4 финалето

Сител | пред 6 месеци

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. Денеска: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот Словенија –...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Точка | пред 6 месеци

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Дерби | пред 6 месеци

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

+Инфо | пред 6 месеци

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Курир | пред 6 месеци

Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и селекцијата на Словенија. Распоред за денес: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Канал 5 | пред 6 месеци

Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и селекцијата на Словенија. Распоред за денес: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

ТВ Нова | пред 6 месеци

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Вистина | пред 6 месеци

Во Истанбул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на...

Гасол и Дончиќ со единствено постигнување на овогодишниот Евробаскет

Гасол и Дончиќ со единствено постигнување на овогодишниот Евробаскет

Гол | пред 6 месеци

Денес на програмата на Евробаскетот се првите два четвртфинални дуели. Во првиот, Шпанија ќе ги одмери силите со Германија, а во вечерниот термин, Словенија ќе се соочи со изненадувачки атрактивната Летонија....

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност