Промени во ТОП 10 на најновата АТП листата

Промени во ТОП 10 на најновата АТП листата

A1on | пред 6 месеци

Победникот на US Open, Рафаел Надал ја зголеми бодовната предност во однос на конкурентите на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Својот пласман го подобрија Роџер Федерер кој се проби на втората...

Промени во ТОП 10 на најновата АТП листа

Промени во ТОП 10 на најновата АТП листа

Среќа | пред 6 месеци

Победникот на УС Опен, Рафаел Надал ја зголеми бодовната предност во однос на конкурентите на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Својот пласман го подобрија Роџер Федерер кој се проби на втората...

Надал се зацврсти на врвот  Федерер е втор  а Ноле падна на 6  место на АТП листата

Надал се зацврсти на врвот, Федерер е втор, а Ноле падна на 6. место на АТП листата

Гол | пред 6 месеци

Синоќа, Рафаел Надал го освои својот 16. Грен Слем турнир и ја продлабочи својата тениска легенда. Триумфот на УС Опен на Рафа му донесе зголемување на предноста на најновата АТП ранк-листа и сега има...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност