Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Спорт М | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар супериорен во Суперкупот

Вардар супериорен во Суперкупот

Денар | пред 6 месеци

Вардар го освои и петтиот трофеј годинава и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет како победник на првиот Суперкуп на Македонија. Во натпреварот кој е најава за почетокот на сезоната...

Ракометарите на Вардар освојувачи на првиот Супер Куп на Македонија

Ракометарите на Вардар освојувачи на првиот Супер Куп на Македонија

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Актуелниот европски ракометен првак Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, го освоија...

Уште еден трофеј за Вардар освоен првиот Супер куп на Македонија

Уште еден трофеј за Вардар, освоен првиот Супер куп на Македонија

Спорт365 | пред 6 месеци

Вардар го освои и петтиот трофеј годинава, и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет, како победник на првиот Супер Куп на Македонија. Во натпреварот што е најава за почетокот на сезоната...

Ракометниот Суперкуп лесно во рацете на Вардар

Ракометниот Суперкуп лесно во рацете на Вардар

24 вести | пред 6 месеци

Првиот Суперкуп во историјата на македонското ракометно првенство го освои Вардар. Шампионот на Македонија без многу проблеми попладнево го надигра финалистот од Купот, Еурофарм работник со 30-25, без...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар супериорен во Суперкупот

Вардар супериорен во Суперкупот

Макфакс | пред 6 месеци

Вардар го освои и петтиот трофеј годинава, и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет, како победник на првиот Супер Куп на Македонија. Во натпреварот што е најава за почетокот на сезоната...

Вардар супериорно го освои Суперкупот

Вардар супериорно го освои Суперкупот

Кајгана | пред 6 месеци

Вардар го освои и петтиот трофеј годинава, и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет, како победник на првиот Супер Куп на Македонија. Во натпреварот што е најава за почетокот на сезоната...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

A1on | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар прв победник на ракометниот Супер Куп

Вардар прв победник на ракометниот Супер Куп

Супер спорт | пред 6 месеци

Оваа година за прв пат се одржа ракометен Супер Куп во нашата земја. Екипите на Вардар и Еурофарм Работник се сретнаа во историскиот прв суперкуп натпревар. Ракометарите на Вардар очекувано славеа со 30:25...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Канал 5 | пред 6 месеци

Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија и трофејот наменет за победникот во Супер купот на Македонија. Вардарци...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

+Инфо | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

 Црвено црна историја Вардар го освои првиот Супер куп во ракомет

„Црвено-црна“ историја: Вардар го освои првиот Супер куп во ракомет

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар го освои и петтиот трофеј годинава, и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет, како победник на првиот Супер Куп на Македонија. Во натпреварот што е најава за...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Курир | пред 6 месеци

Вардарци пред својата публика во СЦ „Јане Сандански“ го победија битолски Еурофарм Работник со 30-25 полувреме 19-12 и триумфираа во првиот македонски Супер куп. Најефикасен на натпреварот беше Гоце Ојлески...

Вардар го освои првиот Суперкуп на Македонија

Вардар го освои првиот Суперкуп на Македонија

МКД | пред 6 месеци

Вардар ја оправда улогата на фаворит, рутински со 30:25 го совлада Еурофарм Работник и го освои Суперкупот на Македонија кој се одржува по прв пат. Вардар освои уште еден трофеј, овој пат пехарот од Суперкупот...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Алсат-М | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Прес 24 | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар го подигна првиот Супер Куп на Македонија

Вардар го подигна првиот Супер Куп на Македонија

Дерби | пред 6 месеци

Ракометарите на Вардар се првите освојувачи на Супер Купот на Македонија, откако попладнево во СЦ „Јане Сандански“ го совладаа тимот на Еурофарм Работник со 30-25. Актулениот шампион уште во првиот дел...

И Суперкуп титулата е црвено црна

И Суперкуп титулата е „црвено-црна“

Македонски Спорт | пред 6 месеци

Македонскиот и европски шампион, Вардар освои уште една титула, откако во Суперкупот на Македонија со 30:25 го совлада тимот на Еурофарм Работник Вардар, кој лани ја освои двојната титула во Македонија,...

Вардар го освои Супер купот на Македонија во ракомет

Вардар го освои Супер-купот на Македонија во ракомет

Екипа | пред 6 месеци

Вардар е освојувач на првиот ракометен Супер-куп на Македонија, натпреварување што Ракометната Федерација на Македонија премиерно го организираше летово. „Вардарци“ попладнево на домашен терен, пред празни...

Ракомет Првиот македонски Суперкуп трофеј за Вардар

Ракомет: Првиот македонски Суперкуп трофеј за Вардар

Нова ТВ | пред 6 месеци

Фото: rkvardar.mk Ракометарите на Вардар го освоија и петтиот трофеј во календарската 2017 година, прв во новата сезона. „Црвено-црните“ го совладаа Еурофарм Работник со 30:25 (полувреме 19:12) во премиерниот...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Сител | пред 6 месеци

Embedded video for Вардар го освои првиот пехар во новата сезона Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона...

Вардар го освои Суперкупот на Македонија

Вардар го освои Суперкупот на Македонија

Република | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Вардар го освои првиот пехар во новата сезона

Сител | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар е освојувач на првиот Супер куп на Македонија

Вардар е освојувач на првиот Супер-куп на Македонија

РК Металург | пред 6 месеци

Во премиерното издание на ракометниот Супер-куп на Македонија, екипата на Вардар го порази тимот на Еурофарм Работник, со резултат 30:25 (19:12). Иако резултатската разлика не е голема, Вардар беше тимот...

Вардар го освои Суперкупот на Македонија

Вардар го освои Суперкупот на Македонија

Скопје24 | пред 6 месеци

Актуелниот европски првак РК Вардар го освои првиот пехар во новата сезона. Ракометарите на Вардар кои на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево го освоија...

Вардар го освои првиот Супер Куп на Македонија

Вардар го освои првиот Супер Куп на Македонија

Вечер | пред 6 месеци

Македонскиот ракометен шампион Вардар го освои и петтиот трофеј годинава, и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет, како победник на првиот Супер Куп на Македонија. Во натпреварот што...

Раул Суперкуп трофејот е добра мотивација пред стартот на ЛШ

Раул: Суперкуп-трофејот е добра мотивација пред стартот на ЛШ

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар успеа да го освои трофејот во Суперкупот, кој е прв за Македонија. Во финалето „црвено-црните“ го совладаа Еурофарм Работник (30-25), а Раул Гонзалез, стратегот на вардарци е...

Вардар ја заврши 2017 година со петка  лесно освоен и првиот ракометен Суперкуп

Вардар ја заврши 2017 година со „петка“ - лесно освоен и првиот ракометен Суперкуп

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот и европски ракометен првак Вардар ја заврши борбата за трофеи во 2017 година со „петка“. По Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, како и двата трофеја во домашното првенство и Купот, тимот на...

Вардар го реши Еурофарм и го грабна првиот трофеј во Суперкупот

Вардар го реши Еурофарм и го грабна првиот трофеј во Суперкупот!

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот првак Вардар го освои петтиот трофеј во 2017 година и се круниса како победник на првиот ракометен Суперкуп на Македонија. „Црвено-црните“ до посакуваниот трофеј дојдоа рутински, со триумф...

Супер купот како вардарово загревање за ЛШ

Супер купот како вардарово „загревање“за ЛШ

Sportmedia | пред 6 месеци

На домашен терен, во салата „Јане Сандански", „вардарци" го совладаа Еурофарм Работник од Битола со резултат (30:25). Ракометарите на Вардар се освојувачи на првиот Супер-куп на Македонија. Односно едно...

Вардар е освојувач на првиот Супер куп на Македонија

Вардар е освојувач на првиот Супер куп на Македонија

24 Ракомет | пред 6 месеци

Ракометарите на Вардар се изборија за уште еден пехар во оваа година. После титулите во првенството на Македонија, Купот на Македонија и Лигата на шампионите дојдоа до титулата и во Супер купот на Македонија....

Вардар и Еурофарм Работник во меч од Супер Купот на Македонија

Вардар и Еурофарм Работник во меч од Супер Купот на Македонија

Сител | пред 6 месеци

Иако актуелниот европски првак Вардар кој на домашната сцена минатата сезона ги освои двете титули, првенствена и во купот, попладнево против Еурофарм Работник ќе го одиграат дуелот во првиот Супер Куп...

Вардар ги пушти во продажба билетите за Супер Куп на Македонија

Вардар ги пушти во продажба билетите за Супер Куп на Македонија

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Вардар е домаќин на првиот Супер Куп на Македонија во ракомет што утре се игра во салата во СЦ „Јане Сандански" и пуштени се во продажба билетите за истиот натпревар. Натпреварот е коорганизација на Вардар...

Суперкуп спектакл во Јане Сандански

Суперкуп-спектакл во „Јане Сандански“

Sportmedia | пред 6 месеци

Денеска во СЦ „Јане Сандански“ ќе се одигра првиот ракометен Суперкуп натпревар. Силите ќе ги одмерат двојниот освојувач на титулите, Вардар и финалистот во Купот на Македонија, Еурофарм Работник. Денеска...

Супер куп по првпат Вардар го брка четвриот пехар сезонава Работник сака да се надигрува

Супер куп по првпат: Вардар го брка четвриот пехар сезонава, Работник сака да се надигрува

24 Ракомет | пред 6 месеци

Денеска во СЦ „Јане Сандански“ од 17 часот ќе биде запишан историскиот натпревар за македонскиот ракомет бидејќи се игра првиот Супер куп. Во него се среќаваат освојувачот на двојната круна и актуелен...

Вардар и Еурофарм во првата сезона на Суперкупот на Македонија

Вардар и Еурофарм во првата сезона на Суперкупот на Македонија

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Денес од 17 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, ќе се одигра првиот македонски ракометен Суперкуп, како увертира на почетокот на новата сезона во домашните натпреварувања, која почнува следниот викенд....

Рекламни цели за првиот ракометен Суперкуп на Македонија

Рекламни цели за првиот ракометен Суперкуп на Македонија

Гол | пред 6 месеци

Шампионот Вардар и РФМ ги пуштија во продажба влезниците за првото издание на Суперкупот на Македонија меѓу Вардар и екипата на Еурофарм Работник од Битола. Цената на влезниците е 50 денари и може да се...

Гледајте го првиот Суперкуп на Македонија за 50 денари

Гледајте го првиот Суперкуп на Македонија за 50 денари

24 Ракомет | пред 6 месеци

Вардар е домаќин на првиот Суперкуп на Македонија во ракомет што утре се игра во салата во СЦ „Јане Сандански” и пуштени се во продажба билетите за истиот натпревар. Натпреварот што е коорганизација на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност