Кањељас  Нè чека пеколна сезона  сите ќе сакаат да го победат европскиот првак Вардар

Кањељас: Нè чека пеколна сезона, сите ќе сакаат да го победат европскиот првак Вардар!

Гол | пред 6 месеци

Жоан Кањељас, шпанскиот репрезентативец кој настапува во Вардар е среќен по освоениот трофеј во македонскиот Суперкуп, но потенцира дека ќе мора да се игра многу подобро во ракометната Лига на шампиони....

Вардарки го добија последниот противник во групната фаза на Лигата на шампиони

Вардарки го добија последниот противник во групната фаза на Лигата на шампиони

Курир | пред 6 месеци

Германките со две победи без никакви проблеми ги победија Хорс со резултат 33-24. Првиот дуел со Турингер во Ц групата од ЛШ ќе се игра во периодот од 13 до 15 октомври на гости, а реваншот е на 17 ноември...

Вардарки го добија последниот противник во групната фаза на Лигата на шампиони

Вардарки го добија последниот противник во групната фаза на Лигата на шампиони

Точка | пред 6 месеци

Вардар ја доби последната екипа која ќе игра во групната фаза на Лигата на шампиони, тоа е екипата на Турингер од Германија.Германките со две победи без никакви проблеми ги победија Хорс со резултат 33-24....

Вардарки го добија последниот противник во групната фаза на Лигата на шампиони

Вардарки го добија последниот противник во групната фаза на Лигата на шампиони

Дерби | пред 6 месеци

Вардар ја доби последната екипа која ќе игра во групната фаза на Лигата на шампиони, тоа е екипата на Турингер од Германија.Германките со две победи без никакви проблеми ги победија Хорс со резултат 33-24....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност