Светска премиера  Моќен караван на Ауди со 450 коњски сили

Светска премиера: Моќен караван на Ауди со 450 коњски сили

Точка | пред 5 месеци

Ауди на актуелниот саем за автомбили во Франкфурт го претстави новиот моќен караван - RS4 Avant. Најмоќниот автомобил од семејството на новото Ауди А4/А5 под хаубата има 2,9 литарски TFSI bi-turbo V6 мотор...

Франкфурт 2017  Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

Авто Плус | пред 5 месеци

Новиот Audi RS4 Avant има светска премиера на овогодинешното меѓународно шоу во Франкфурт, а продажбата на спортскиот караван се очекува да започне на почетокот на следната година со основна цена од 79.800...

Светска премиера  Моќниот караван на Audi со 450  коња   фото видео

Светска премиера: Моќниот караван на Audi со 450 „коња“ (фото+видео)

Денар | пред 5 месеци

Компанијата „Audi“ на саемот во Франкфурт го претстави најмоќниот „Audi RS4 Avant“ во историјата на моделот. Сепак, во возилото го нема 4.2-литарскиот V8 мотор кој беше заменет со 2.9-литарски V6 со две...

Премиера: Audi RS4 напаѓа со 450 коњски сили и забрзува „до стотка“ за 4.1 секунда!

Car Club | пред 5 месеци

Сподели! ;) Audi ја претстави најновата генерација на својот супер-караван кој ја носи ознаката RS4 – и сега може да се пофали со дури 450 коњски сили! Рецептот кој Audi го користи за своите RS модели...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност