Грнчаров Немаме што да загубиме одиме на победа

Грнчаров: Немаме што да загубиме одиме на победа

Алфа | пред 5 месеци

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар утре на арената Филип втори против Зенит ќе го одиграат историскиот натпревар во фазата по групи од Лига Европа.

Јаневски Подготвени сме да одиграме добар натпревар

Јаневски: Подготвени сме да одиграме добар натпревар

Алфа | пред 5 месеци

Фудбалерите на Вардар утре од 21 часот и 5 минути на арената Филип втори против Зенит ќе го одигра историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. "Веднаш по извлекувањето на групите на сите тимови...

Јаневски Да одиграме квалитетен натпревар

Јаневски: Да одиграме квалитетен натпревар

Макфакс | пред 5 месеци

Вардаровиот шеф на стручниот штаб Чедомир Јаневски, на вечерашната прес конференција, ги кажа очекувањата од утрешниот натпревар со Зенит. Јаневски истакна дека се направени сите анализи кон противникот,...

Грнчаров Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

Грнчаров: Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

A1on | пред 5 месеци

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, очекува на утрешниот меч против рускиот Зенит во групната фаза од Лига Европа, македонскиот првак да ја продолжи победничката серија. – Ние сме пред нов предизвик,...

Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

A1on | пред 5 месеци

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој...

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Курир | пред 5 месеци

Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот штаб во консултација со лекарскиот тим решија Новак да не биде во тимот. Во стартниот состав и ќе мора...

Манчини Ќе биде тежок натпревар како секој прв во групата

Манчини: Ќе биде тежок натпревар, како секој прв во групата

A1on | пред 5 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар првиот натпревар од групната фаза во Лигата Европа го игра утре на Националната Арена „Филип Втори“, а во првото коло противник е руската екипа Зенит. На прес-конференцијата...

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Прес 24 | пред 5 месеци

Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар во утрешниот меч против Зенит во Лигата на Европа. Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот...

Се е подготвено за утрешниот натпревар Комити со вистинско шоу на последниот тренинг на Филип Втори пред историскиот ден за Вардар

Се е подготвено за утрешниот натпревар: Комити со вистинско шоу на последниот тренинг на Филип Втори пред историскиот ден за Вардар

Курир | пред 5 месеци

Во стил како што и доликува, вардарци добија силна поддршка од своите фанови на вечерашниот и последен тренинг пред историскиот натпревар, кој се игра утре од 21:05 против рускиот великан Зенит. Еве како...

Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

ТВ Нова | пред 5 месеци

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој...

Грнчаров Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

Грнчаров: Победивме на сите мечеви дома и сакаме и четврта победа

ТВ Нова | пред 5 месеци

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, очекува на утрешниот меч против рускиот Зенит во групната фаза од Лига Европа, македонскиот првак да ја продолжи победничката серија. – Ние сме пред нов предизвик,...

За три пати поскапена цената за користење на Националната арена Филип Втори

За три пати поскапена цената за користење на Националната арена Филип Втори

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на Националната арена Филип Втори само за утрешниот меч против Зенит. Ваква одлука донело новото раководство на државното друштво...

Јаневски посочи која е целта на Вардар на пресметката со Зенит

Јаневски посочи која е целта на Вардар на пресметката со Зенит

Дерби | пред 5 месеци

Екипата на Вардар ги прави последните подготовки пред утрешната прва средба во групната фаза во Лига Европа и тоа на домашен терен против рускиот преставник Зенит. Гостите важат за фаворити на хартија,...

Грнчаров Верувам дека утре ќе играме офанзивно на гол повеќе од Зенит

Грнчаров: Верувам дека утре ќе играме офанзивно, на гол повеќе од Зенит!

Спорт365 | пред 5 месеци

Носителот на капитенската лента се надева дека Вардар ќе продолжи да игра одлично на домашен терен во Европа, и дека со помош на публиката ќе се дојде до нов триумф. Вардаровиот капитен Бобан Грнчаров,...

Грнчаров Дома сме непобедливи во Европа сакаме да ја продолжиме таа серија

Грнчаров: Дома сме непобедливи во Европа, сакаме да ја продолжиме таа серија

Дерби | пред 5 месеци

Најдобриот македонски клуб, Вардар утре ќе испише нова страница во македонската и својата историја и ќе го одигра првиот меч во групната фаза на едно натпреварување и тоа во Лига Европа против Зенит. Таа...

Јаневски Најголем меч во македонската историја

Јаневски: Најголем меч во македонската историја

Македонски Спорт | пред 5 месеци

“Ова е за нас историски натпревар. Посакуваме позитива, и со помош на нашата публика, Комитите, со кренати глави да го напуштиме денеска нашиот најголем стадион“ – изјави тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски...

Јаневски Најголем меч во македонската историја

Јаневски: Најголем меч во македонската историја

Македонски Спорт | пред 5 месеци

*“Ова е за нас историски натпревар. Посакуваме позитива, и со помош на нашата публика, Комитите, со кренати глави да го напуштиме денеска нашиот најголем стадион“ – изјави тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски...

Вардар е свесен за силата на Зенит но утре сака победа

Вардар е свесен за силата на Зенит, но утре сака победа

МКД | пред 5 месеци

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната...

Вардар не е сам  Комитите со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит

Вардар не е сам - „Комитите“ со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит

Прес 24 | пред 5 месеци

Навивачката група „Комити“ со песна и пиротехника ги поздрави своите вардарови миленици пред натпреварот против Зенит, кој утревечер се игра во рамки на Лигата на Европа- напиша Гол.мк и објави видео....

Манчини Од Скопје сакаме да заминеме со три бода

Манчини: Од Скопје сакаме да заминеме со три бода

Спорт Клуб | пред 5 месеци

Роберто Манчини, тренерот на руски Зенит, кој е прв противник на Вардар во Лигата на Европа, истакна дека во Скопје нема калкулации и неговиот тим има намера да си замине со победа. “Свесни сме дека ова...

Комитите ја запалија Арената

Комитите ја „запалија“ Арената

Македонски Спорт | пред 5 месеци

Огномет од страна на најверните навивачи на „црвено - црните“, кои со пиротехника просто ја „запалија“ Арената, за време додека фудбалерите на Вардар го одработуваа последниот тренинг во пресрет на утрешниот меч со Зенит

Грнчаров Ова е историја за нас Сега веќе ништо не можеме да загубиме но да добиеме

Грнчаров: Ова е историја за нас… Сега веќе ништо не можеме да загубиме, но да добиеме!

Екипа | пред 5 месеци

Капитенот на „вардарци“, Бобан Грнчаров не беше дел од екипата, поради суспензијата, на реванш дуелот против Фенербахче во Истанбул кој донесе историски пласман за Вардар во групната фаза од Лигата на...

Грнчаров Знаеме кој е Зенит но можеме утре да се радуваме

Грнчаров: Знаеме кој е Зенит, но можеме утре да се радуваме

24 фудбал | пред 5 месеци

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров верува дека „црвено-црните“ утре можат да дојдат до победа и покрај силината на рускиот тим. Вардар утре со почеток од 21:05 го пречекува Зенит во првото коло од групната...

Јаневски Зенит е фаворит но ние работевме напорно за уште еден добар меч пред нашата публика

Јаневски: Зенит е фаворит, но ние работевме напорно за уште еден добар меч пред нашата публика

24 фудбал | пред 5 месеци

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски вели дека на утрешниот натпревар тие нема што да загубат но можат многу да добијат, се знае кој е фаворит, но „црвено-црните“ ќе се обидат да ја израдуваат домашната...

Манчини Имаме почит за Вардар но во Скопје дојдовме по три бода

Манчини: Имаме почит за Вардар, но во Скопје дојдовме по три бода

МКД | пред 5 месеци

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник...

Манчини Вардар е солидна екипа ќе биде тежок натпревар

Манчини: Вардар е солидна екипа, ќе биде тежок натпревар

Алсат-М | пред 5 месеци

Зенит пристигна во Скопје каде ќе одржи само еден подготвителен тренинг пред натпреварот со Вардар во четврток во стадионот „Филип втори“. Ова ќе биде првиот натпревар од групата Л, во која се и Реал Сосиедад...

Грнчаров и Јаневски едногласни Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Грнчаров и Јаневски едногласни: Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Спортски | пред 5 месеци

Нешто покасно од Зенит, прес конференција за новинарите одржа и македонскиот шампион Вардар, на која за медиумите зборуваат капитенот Грнчарот и тренерот, Чедомир Јаневски. „Ова е натпревар во кој немаме...

Манчини пред дуелот со Вардар Не ме загрижува неефикасноста

Манчини пред дуелот со Вардар: Не ме загрижува неефикасноста

Дерби | пред 5 месеци

Роберто Манчини ја подготвува својата екипа за гостувањето во Скопје и дуелот со Вардар во Лига Европа, а на денешната прес-конференција изрази респект кон нашиот шампион и најави дека не очекува лесна...

Составот вреден 120 милиони евра тренираше на арената во Скопје ФОТОГАЛЕРИЈА

Составот вреден 120 милиони евра тренираше на арената во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 фудбал | пред 5 месеци

Руски Зенит го почувствува тревникот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје. Утревечер (21,05) македонскиот шампион Вардар ја почнува својата европска авантура, и тоа со натпреварот против руски...

Манчини Вардар ќе биде мотивиран но во Скопје дојдовме за да победиме

Манчини: Вардар ќе биде мотивиран, но во Скопје дојдовме за да победиме

24 фудбал | пред 5 месеци

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје. Утре Вардар го почнува настапот во групната фаза од Лига Европа, прв противник...

Манчини Вардар е најсилен во одбраната

Манчини: Вардар е најсилен во одбраната

Македонски Спорт | пред 5 месеци

На прес-конференцијата пред отварањето на сезоната во Лигата на Европа, тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека си ја завршиле домашната работа и дека доаѓаат подготвени во Скопје Зошто Шатов и Паредес...

Фудбалерите на Зенит истрчаа на Филип Втори

Фудбалерите на Зенит истрчаа на „Филип Втори“

Спортски | пред 5 месеци

Фудбалерите на руски Зенит кој утре го играат натпреварот против Вардар во рамките од првото коло од групната фаза во Лигата на Европа, вечерва имаа можност да го почуствуваат тревникот на „Филип Втори“,...

Манчини Дојдовме во Скопје по три бода

Манчини: Дојдовме во Скопје по три бода!

Екипа | пред 5 месеци

Тренерот на рускиот Зенит, Роберто Манчини по пристигнувањето во главниот град на Македонија на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч нагласи дека во Скопје доаѓа со единствена желба за победа...

Манчини Вардар има одлична одбрана но ние се надеваме на гол и победа

Манчини: Вардар има одлична одбрана, но ние се надеваме на гол и победа

Спортски | пред 5 месеци

Натпреварот против Вардар и Зенит се игра утре со почеток од 21:05 часот, а денес прес конференција за медиумите одржаа тренерот на рускиот тим, Роберто Манчини и фудбалерот на Зенит Александар Јорков....

ФК Вардар ги покани фановите за дуелот со Зенит

ФК Вардар ги покани фановите за дуелот со Зенит

Спорт М | пред 5 месеци

Со официјално соопштение ФК Вардар ги покани навивачите за дуелот Зенит што во четврток се игра на националната арена Филип Втори. „Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната...

СПЕКТАКЛ НА АРЕНАТА ФИЛИП ВТОРИ Комити приредија спектакл на последниот тренинг пред натпреварот на Вардар против Зенит

СПЕКТАКЛ НА АРЕНАТА ФИЛИП ВТОРИ: Комити приредија спектакл на последниот тренинг пред натпреварот на Вардар против Зенит!

Infomax | пред 5 месеци

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, утре ја испишува историјата на нашиот фудбал, вардарци за прв пат ќе истрчаат на европски натпревар од групната фаза. Утрешниот ден ќе биде вистински празник...

Вардар не е сам  Комитите со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит

Вардар не е сам - „Комитите“ со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит!

Гол | пред 5 месеци

Навивачката група „Комити“ со песна и пиротехника ги поздрави своите вардарови миленици пред натпреварот против Зенит, кој утревечер се игра во рамки на Лигата на Европа. Навивачите дојдоа на последниот...

Вардарци тренираа пред Зенит а Комитите порачаа  Сакаме победа

Вардарци тренираа пред Зенит, а Комитите порачаа - „Сакаме победа“!

Гол | пред 5 месеци

Македонскиот првак Вардар го одработе официјалниот тренинг пред мечот со Зенит, а ден пред дуелот, фудбалерите се поздравени со песна, од најверните навивачи, „Комитите“. Тие дојдоа на последниот тренинг...

ФК Вардар Да покажеме дека заслужуваме да бидеме дел од Лигата на Европа

ФК Вардар: Да покажеме дека заслужуваме да бидеме дел од Лигата на Европа

Спорт365 | пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб на Вардар испраќа соопштение по повод првиот натпревар од Лига Европа против Зенит во рамките од групната фаза: „ Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната...

Лига Европа Билети сеуште има во голем број за мечот Вардар Зенит

Лига Европа: Билети сеуште има во голем број за мечот Вардар-Зенит!

Спорт365 | пред 5 месеци

Според онлајн продажбата на билети, до овој момент се останати околу 13.500 билети. Во овие останати билети не се смета Западната трибина која е резервирана за Комитите кои сами ги продаваат билетите....

ФК Вардар Да покажеме дека заслужуваме да бидеме дел од Лигата на Европа

ФК Вардар: Да покажеме дека заслужуваме да бидеме дел од Лигата на Европа

Бркај работа | пред 5 месеци

Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа. Таму се најде Вардар со успешните резултати во квалификациите, пред се во плеј-офот против Фенербахче....

Манчини пред утрешниот меч Ќе биде тешко Вардар е опасен во контранападите

Манчини пред утрешниот меч: Ќе биде тешко, Вардар е опасен во контранападите

еМАГАЗИН | пред 5 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар првиот натпревар од групната фаза во Лигата Европа го игра утре на Националната Арена „Филип Втори“, а во првото коло противник е руската екипа Зенит. На прес-конференцијата...

Манчини Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Сител | пред 5 месеци

Вдардар утревечер против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Попладнево својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа. На прес конференцијата...

Јаневски Се надевам дека по Зенит сите ќе си заминеме дома со крената глава

Јаневски: Се надевам дека по Зенит сите ќе си заминеме дома со крената глава!

Гол | пред 5 месеци

Македонскиот првак Вардар ги одработува последните подготовки пред настапот во Лига Европа и деби-дуелот против Зенит. Стратегот Чедомир Јаневски му ја предаде фаворитската улога на противникот, но потенцира...

Грнчаров Да ѝ покажеме на Европа дека Вардар игра модерен фудбал

Грнчаров: Да ѝ покажеме на Европа дека Вардар игра модерен фудбал!

Гол | пред 5 месеци

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров, е подготвен да го води тимот во историскиот натпревар против Зенит во првото коло од групната фаза на Лига Европа. Дефанзивецот вели дека „црвено-црните“ нема што да...

Проблем за Вардар пред ЛЕ Новак го пропушта Зенит

Проблем за Вардар пред ЛЕ, Новак го пропушта Зенит

Гол | пред 5 месеци

Македонскиот првак Вардар има мал проблем пред стартот на групната фаза на Лига Европа и првиот натпревар со Зенит, затоа што нема да може да смета на еден од главните стопери, Евгениј Новак. Украинецот...

Добра математика на капитенот  Грнчаров Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

Добра математика на капитенот - Грнчаров: Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

Sportmedia | пред 5 месеци

Вардар е дебитант во Европа Лигата, но сакаме да оставиме добар впечаток. Игравме офанзивно досега и така ќе продолжиме против Зенит, екипа која редовно игра на европската сцена во Лигата на шампионите...

ФК Вардар со апел до навивачите Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

ФК Вардар со апел до навивачите: Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

Скопје24 | пред 5 месеци

Раководството на ФК Вардар ги предупредува навивачите за фер и коректно однесување на утрешниот историски меч за клубот, прв во Европа Лигата. Македонскиот првак ќе игра со Зенит на „Филип Втори” арената...

Ѕвездите на Зенит го тестираа зелениот тепих на Филип Втори

Ѕвездите на Зенит го тестираа зелениот тепих на "Филип Втори"

Вечер | пред 5 месеци

Долго очекуваниот дуел ќе се одигра утре на националната арена "Филип Втори" со почеток во 21:05 часот Рускиот гигант, тимот на Зенит, е првиот противник на актуелниот шампион на Македонија, екипата на...

Зенит не потценува но најавува победа против Вардар

Зенит не потценува, но најавува победа против Вардар

Вечер | пред 5 месеци

Но, сите наши фудбалери кои се во Скопје се подготвени за надигрување. Во Скопје секако дојдовме со желба за три бода, изјави Манчини Експедицијата на рускиот гигант Зенит пристигна во Скопје, а трофејниот...

Барсегјан  Ја продолжуваме серијата на победи на домашен терен во Европа

Барсегјан: “Ја продолжуваме серијата на победи на домашен терен во Европа“

Спорт М | пред 5 месеци

Тигран Барсегјан се надева дека таа триумфална домашна серија ќе продолжи и в четврток:

Вардар направи историја а сега нема кој да оди на стадион повеќе од половина капацитет се уште не е продаден

Вардар направи историја, а сега нема кој да оди на стадион, повеќе од половина капацитет се уште не е продаден

МКД | пред 5 месеци

Вардар направи историски успех, се пласираше во групната фаза од Лига Европа, но голема е веројатноста дека на натпреварот со Зенит ќе има многу празни места на Арената „Филип Втори“, продажбата на билети...

Манчини ги нареди коцките Зенит подготвен оди на мегдан со Вардар

Манчини ги нареди коцките, Зенит подготвен оди на мегдан со Вардар

Гол | пред 5 месеци

Рускиот фудбалски гигант Зенит ги одработе последните подготовки пред натпреварот против Вардар во Лигата на Европа. Роберто Манчини ги намести коцките и ги построи фудбалерите, на официјалниот тренинг...

Манчини Зенит има високи амбиции и во ЛЕ во Скопје сме за да победиме

Манчини: Зенит има високи амбиции и во ЛЕ, во Скопје сме за да победиме!

Гол | пред 5 месеци

Екипата на Зенит ја одржа стандардната прес-конференција пред натпреварот против Вардар, на која Роберто Манчини, стратегот на рускиот клуб, ги кажа своите очекувања за дуелот со макеоднскиот првак во...

Паредес не парадира на Арената  Зенит сепак има познати ѕвезди

Паредес не парадира на „Арената“, Зенит сепак има познати ѕвезди

Sportmedia | пред 5 месеци

Леандро Паредес е најголемата и најскапа фудбалска ѕвезда на Зенит, за него рускиот клуб и плати на Рома цели 23 милиони евра отштета, а тој не „парадира“ на скопската Арена на тренингот на гостите. Поради...

Вардар  Зенит завршува 1 1

Вардар - Зенит завршува 1:1!

Македонски Спорт | пред 5 месеци

Досега сите мечеви во Европа, меѓу наши и руски клубови, кога се играле во Македонија завршувале 1:1. Значи утре на средбата Вардар - Зенит „треба“ да биде 1:1 Утрешната средба од 1. коло во „Л“ групата...

Вардар заслужува многу повеќе Половина од картите за дуелот со Зенит се уште не се продадени

Вардар заслужува многу повеќе: Половина од картите за дуелот со Зенит се уште не се продадени

24 фудбал | пред 5 месеци

Вардар направи историски успех, се пласираше во групната фаза од Лига Европа, но голема е веројатноста дека на натпреварот со Зенит ќе има многу празни места на Арената „Филип Втори“, продажбата на билети...

Манчини Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

Sportmedia | пред 5 месеци

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем. Одбрана што тешко прима...

Сè е подготвено за комитски спектакл Билетите за Западната трибина се распродадени

Сè е подготвено за комитски спектакл: Билетите за Западната трибина се распродадени!

Гол | пред 5 месеци

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“, информираат дека сите билети за нивната трибина што беа пуштени во продажба се распродадени. Западната трибина беше „резервирана“ за црвено-црната армија...

За три пати поскапена цената за користење на Арената пред утрешниот натпревар Вардар  Зенит

За три пати поскапена цената за користење на Арената пред утрешниот натпревар Вардар - Зенит

Сител | пред 5 месеци

Embedded video for За три пати поскапена цената за користење на Арената пред утрешниот натпревар Вардар - Зенит Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на националната...

На мечот Вардар  Зенит може да се влегува со ваучери

На мечот Вардар – Зенит може да се влегува со ваучери

Спорт М | пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот...

ФК Вардар ги покани фановите за дуелот со Зенит

ФК Вардар ги покани фановите за дуелот со Зенит

Сител | пред 5 месеци

Со официјално соопштение ФК Вардар ги покани навивачите за дуелот Зенит што во четврток се игра на националната арена Филип Втори. „Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната...

Зенит ослабен доаѓа во Скопје  Паредес и Шатов не играат против Вардар

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

Sportmedia | пред 5 месеци

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес и рускиот репрезентативец Олег Шатов Роберто Манчини повлече изненадувчки потег...

ФК Вардар со апел до навивачите Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

ФК Вардар со апел до навивачите: Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

Sportmedia | пред 5 месеци

Раководството на ФК Вардар ги предупредува навивачите за фер и коректно однесување на утрешниот историски меч за клубот, прв во Европа Лигата. Македонскиот првак ќе игра со Зенит на „Филип Втори" арената...

Николов Зенит е силен но Вардар има сила за подвиг

Николов: Зенит е силен, но Вардар има сила за подвиг

Sportmedia | пред 5 месеци

Бобан Николов е дел од победничката гемнерација на Вардар, прва што ќе игра во фаза по групи во европските натпреварувања, а утре со соиграчите ја почнуваат слатката авантура во Европа Лигата. „Зенит е...

На мечот Вардар  Зенит ќе може да се влегува со ваучери

На мечот Вардар – Зенит ќе може да се влегува со ваучери

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот...

Барсегјан Можеме да играме против секој противник

Барсегјан: Можеме да играме против секој противник

Алфа | пред 5 месеци

Фудбалерите на Вардар в четврток на арената Филип Втори против Зенит го играат историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа. "Низ досегашните натпревари во Европа, покажавме дека имаме добар...

Барсегјан пред мечот со Зенит Повеќе публика тоа подобро за нас

Барсегјан пред мечот со Зенит: Повеќе публика, тоа подобро за нас!

Спорт365 | пред 5 месеци

Првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, Вардар го очекува в четврток (21:05 ч.) Во Скопје доаѓа рускиот тим Зенит, играчите и стручниот штаб се во завршна фаза од подготовките за натпреварот....

На мечот Вардар  Зенит ќе може да се влегува со ваучери

На мечот Вардар – Зенит ќе може да се влегува со ваучери

A1on | пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот...

Барсегјан На домашен терен можеме да се носиме со секого

Барсегјан: На домашен терен можеме да се носиме со секого

Дерби | пред 5 месеци

Екипата на Вардар е во завршни подготовки за првата и историска средба во групната фаза на европските купови, поточно за средбата против Зенит во рамките на Лига Европа. Истата се игра на националната...

На мечот Вардар  Зенит може да се влегува со ваучери

На мечот Вардар - Зенит може да се влегува со ваучери

Канал 5 | пред 5 месеци

Љубителите на фудбалот кои решија да купат блок-влезници за трите домашни натпревари, добија ваучери, кои треба да ги заменат со пластифицирани картички. Сега, од ФК Вардар информираат дека замената за...

Важна информација за сите оние кои ќе одат на натпреварот Вардар Зенит

Важна информација за сите оние кои ќе одат на натпреварот Вардар-Зенит

Курир | пред 5 месеци

Дополнително ќе следува информација кога точно ќе се заменуваат ваучерите со електронски картички. Ваучерите за блок билети за натпреварите од Лигата на Европа се продаваа до недела, а од вчера почна продажбата...

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

Сител | пред 5 месеци

Embedded video for Вардарци подготвени за дуелот со Зенит Во четврток Вардар игра против руски Зенит.

Барсегјан Дома ги победивме сите можеме и Зенит

Барсегјан: Дома ги победивме сите, можеме и Зенит

МКД | пред 5 месеци

Фудбалерот на Вардар, Тигран Барсегјан се надева дека и против Зенит ќе продолжи победничката серија на „црвено-црните“ на домашен терен. Вардар одигра перфектни квалификации на домашен терен, пред македонскиот...

Важна информација за сите оние кои ќе одат на натпреварот Вардар Зенит

Важна информација за сите оние кои ќе одат на натпреварот Вардар-Зенит

Прес 24 | пред 5 месеци

Би сакале да ги информираме дека сите кои поседуваат ваучери кои ги добија при купување на блок билетите за натпреварите од Лигата на Европа, ќе можат со истите да влегуваат на натпреварот со Зенит кој...

Вардар информира На мечот со Зенит ќе може да се влегува со ваучери

Вардар информира: На мечот со Зенит ќе може да се влегува со ваучери

Екипа | пред 5 месеци

Македонскиот првак Вардар денеска објави информација за сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните мечеви во Лига Европа, дека на дуелот в четврток со Зенит ќе може да влезат со ваучерите. Клубот...

На мечот Вардар  Зенит може да се влегува со ваучери

На мечот Вардар – Зенит може да се влегува со ваучери

Република | пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот...

Барсегјан Зенит е силен тим  но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

Барсегјан: Зенит е силен тим , но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

ТВ Нова | пред 5 месеци

Првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, Вардар го очекува в четврток. Во Скопје доаѓа рускиот тим Зенит. Играчите и стручниот штаб се во завршна фаза од подготовките за натпреварот. Екипата...

На мечот Вардар  Зенит може да се влегува со ваучери

На мечот Вардар - Зенит може да се влегува со ваучери

Сител | пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб Вардар преку соопштение ја информираше македонската јавност дека сите навивачи кои купиле блок-билети за претстојните натпревари на црвено-црните во групната фаза на Лига Европа, на првиот...

Барсегјан Зенит е силен но силен беше и Фенербахче

Барсегјан: Зенит е силен, но силен беше и Фенербахче

24 фудбал | пред 5 месеци

Офанзивниот фудбалер на Вардар, Тигран Барсегјан се надева дека и против Зенит ќе продолжи победничката серија на „црвено-црните“ на домашен терен. Вардар одигра перфектни квалификации на домашен терен,...

Лига Европа Доаѓаат 400 500 навивачи од Зенит во Скопје

Лига Европа: Доаѓаат 400-500 навивачи од Зенит во Скопје!

Спорт365 | пред 5 месеци

Зенит ќе има своја поддршка на натпреварот во Скопје против Вардар. Откако управата на Зенит ги пушти во продажба билетите за овој натпревар, истите се продаваат солидно бидејќи и цената на билетите за...

Барсегјан Во Скопје можеме да победиме секого зошто не и Зенит

Барсегјан: Во Скопје можеме да победиме секого, зошто не и Зенит

Екипа | пред 5 месеци

Македонскиот првак Вардар го очекува својот дебитантски настап во групната фаза од Лигата на Европа. В четврток „црвено-црните“ ќе го пречекаат рускиот клуб Зенит, а напаѓачот Тигран Барсегјан вели дека...

Потврдено Пристигнуваат и навивачите на Зенит еве во колкава бројка

Потврдено: Пристигнуваат и навивачите на Зенит еве во колкава бројка

Спортски | пред 5 месеци

Македонскиот фудбалски шампион Вардар во четврток го игра својот дебитантски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа, а за противник ќе го има руски Зенит. Првиот натпревар избраниците на Чедомир...

Нема потреба од менување на Вардар  Зенит може и со ваучери

Нема потреба од менување, на Вардар - Зенит може и со ваучери

Гол | пред 5 месеци

Македонскиот фудбалски првак Вардар објави соопштение во кое вели дека оние кои поседуваат блок-билети може со ваучерот да влезат на мечот против Зенит во Лига Европа. Речиси 10.000 љубители на фудбалот...

Со Зенит почнува новата историја

Со Зенит почнува новата историја

Македонски Спорт | пред 5 месеци

Вардар одбројува до натпреварот во групната фаза од Лигата на Европа, се подготвува спектакл на арената Пред ова, историјата беше напишана со руски тим. Славната ЦСКА Москва беше крај на една историја,...

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

Вечер | пред 5 месеци

Управата на рускиот тим, како што вели во своето соопштение, сака што повеќе свои навивачи на дуелот против македонскиот шампион Според последните информации кои пристигнуваат од Русија, тимот на Зенит...

Барсегјан пред мечот со Зенит Играме против силна екипа но така беше и со Фенербахче

Барсегјан пред мечот со Зенит: Играме против силна екипа, но така беше и со Фенербахче!

Гол | пред 5 месеци

В четврток екипата на Вардар ќе го одигра својот прв натпревар во групната фаза на Лига Европа. Во Скопје на „Телеком арена“ ќе гостува рускиот гигант, Зенит, а еден од најдобрите вардарови фудбалери во...

Барсегјан Со помош на навивачите можеме да направиме добар резултат против Зенит

Барсегјан: Со помош на навивачите, можеме да направиме добар резултат против Зенит

ТВ 21 | пред 5 месеци

Македонскиот шампион Вардар, во четврток го игра првиот историски наптревар од групната фаза во Лигата на Европа против Зенит. Натпреварот се игра на арената „Филип Втори“, а ерменскиот напаѓач на „црвено-црните“,...

Барсегјан Публиката ни е 12 играч со поддршка од трибините можеме секого да победиме

Барсегјан: Публиката ни е 12. играч, со поддршка од трибините можеме секого да победиме

Sportmedia | пред 5 месеци

Со поддршка на навивачите можеме секого да победиме. Тие ни се 12. играч и ни даваат посебен мотив. Досега ги победивме сите на домашен терен и се надевам дека ќе биде така и против Зенит, вели еден од...

Околу 500 руски навивачи на пресметката со Вардар во Скопје

Околу 500 руски навивачи на пресметката со Вардар во Скопје!

Екипа | пред 5 месеци

Раководството на Зенит деновиве ја активираше продажбата на билетите наменети за нивните навивачи за првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против Вардар во Скопје. Управата на рускиот тим,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност