Во одбрана на Дебар Маало  добија место на советничката листа на СДСМ

„Во одбрана на Дебар Маало“ добија место на советничката листа на СДСМ

+Инфо | пред 6 месеци

Носител на листата за советници во Советот на Општина Центар ќе биде член на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“. Ова било договорено вчера на средбата со кандидатот за градоначалник Саша...

Дебармаалци добија место на советничката листа на СДСМ

Дебармаалци добија место на советничката листа на СДСМ

Точка | пред 6 месеци

Носител на листата за советници во Советот на Општина Центар ќе биде член на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“. Ова било договорено вчера на средбата со кандидатот за градоначалник Саша...

Листата на СДСМ во општина Центар ќе ја предводи Белчева од иницијативата Во одбрана на Дебар Маало

Листата на СДСМ во општина Центар ќе ја предводи Белчева од иницијативата Во одбрана на Дебар Маало

МКД | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ, директорот на јавното претпријатие Паркинзи општина Центар и официјално стана кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар. Тој е дипломиран политиколог и претседател на општинската...

Дебармаалци добија место на советничката листа на СДСМ

Дебармаалци добија место на советничката листа на СДСМ

Макфакс | пред 6 месеци

Носител на листата за советници во Советот на Општина Центар ќе биде член на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“. Ова било договорено вчера на средбата со кандидатот за градоначалник Саша...

Јана Белчева Андреевска од  Во одбрана на Дебар Маало  ќе биде носител на листата за советници во Советот на Општина Центар

Јана Белчева Андреевска од „Во одбрана на Дебар Маало“ ќе биде носител на листата за советници во Советот на Општина Центар

Локално | пред 6 месеци

Носител на листата за советници во Советот на Општина Центар ќе биде член на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“. Ова било договорено вчера на средбата со кандидатот за градоначалник Саша...

ДЕБАРМААЛЦИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА НОСИТЕЛ НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ ЗА ЦЕНТАР

ДЕБАРМААЛЦИ СЕ ИЗБОРИЈА ЗА НОСИТЕЛ НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА СДСМ ЗА ЦЕНТАР

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Носител на листата за советници во Советот на Општина Центар ќе биде член на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“. Ова било договорено вчера на средбата со кандидатот за градоначалник Саша...

Советничката листа на СДСМ во Центар ќе ја предводи активистка од  Во одбрана на Дебар Маало

Советничката листа на СДСМ во Центар ќе ја предводи активистка од „Во одбрана на Дебар Маало“

Фокус | пред 6 месеци

СДСМ ја прифатиле платформата на граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“ и и понудиле на иницијативата нејзин член да биде носител на советничката листа на СДСМ во Центар. -На состанокот кој...

Јана Белчева носител на листа Општина Центар како независен кандидат

Јана Белчева носител на листа Општина Центар како независен кандидат

Нова ТВ | пред 6 месеци

Јана Белчева, носителка на листа за советници за општина Центар како независна кандидтка на коалицијата предводена од СДСМ Граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“ на локалните избори ќе настапи...

СДСМ ги претстави кандидатите за советници и градоначалник во Куманово

СДСМ ги претстави кандидатите за советници и градоначалник во Куманово

Кумановски муабети | пред 6 месеци

Општинската организација на СДСМ Куманово вечерва одржа конференција на која членството едногласно ја изгласа листата советници и кандидатот за градоначалник со кој партијата ќе ја бара довербата од граѓаните...

Атина Мургашанска носител на листата советници на СДСМ

Атина Мургашанска носител на листата советници на СДСМ

Кумановски муабети | пред 6 месеци

Атина Мургашанска денеска е избрана за носител на листата на советници на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за Куманово на претстојните избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Мургашанска е претседателот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност