Стојанче Ангелов се повлекува од лидерското место во Достоинство  поради ангажман во МВР

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерското место во Достоинство, поради ангажман во МВР

Фокус | пред 6 месеци

Поранешниот полициски генерал Стојанче Ангелов нема да води политичка кариера додека е вработен во Министерството за внатрешни работи и затоа ќе се повлече од лидерската позиција на партијата Достоинство...

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција во Достоинство

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција во Достоинство

Точка | пред 6 месеци

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција во Достоинство. Причина за ваквата одлука на Ангелов е неговиот ангажман во МВР. Достоинство понатаму ќе ја претставуваат потпретседателот д-р Благоја...

Достоинство во коалиција со СДСМ  Aнгелов оди во МВР

Достоинство во коалиција со СДСМ, Aнгелов оди во МВР

МКД | пред 6 месеци

На претстојните локални избори Достоинство ќе настапи како дел од коалицијата предводена од СДСМ, партијата ќе ја претставуваат потпретседателот Благоја Марковски и генералниот секретар Драган Василевски,...

Еве што одлучија од  Достоинство  за претстојните локални избори

Еве што одлучија од „Достоинство“ за претстојните локални избори

Бизнис вести | пред 6 месеци

Стојанче Ангелов лидерот на политичката партија „Достоинство“ на својот Facebook профил ги објави своите планови за претстојните локални избори. Еве што напиша: „НА ПРЕТСТОЈНИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, ДОСТОИНСТВО...

Стојанче Ангелов нема да биде лидер на Достоинство

Стојанче Ангелов нема да биде лидер на Достоинство

+Инфо | пред 6 месеци

Стојанче Ангелов се повлекува од претседатеското место на Достоинство. Тој вечерва на „Фејсбук“ потврди дека на претстојните локални избори Достоинство ќе настапи како дел од коалицијата предводена од...

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција во Достоинство

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција во Достоинство

Макфакс | пред 6 месеци

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција во Достоинство. Причина за ваквата одлука на Ангелов е неговиот ангажман во МВР. Достоинство понатаму ќе ја претставуваат потпретседателот д-р Благоја...

Стојанче Ангелов посветен на МВР  ќе се повлече од Достоинство

Стојанче Ангелов посветен на МВР, ќе се повлече од Достоинство

Фактор | пред 6 месеци

Поранешниот полициски генерал Стојанче Ангелов нема да води политичка кариера додека е вработен во Министерството за внатрешни работи и затоа ќе се повлече од лидерската позиција на партијата Достоинство...

Ангелов се повлекува од достоинство  поради ангажман во МВР

Ангелов се повлекува од достоинство, поради ангажман во МВР

24 вести | пред 6 месеци

Стојанче Ангелов се повлекува од лидерската позиција на Достоинство. Кој ќе го наследи и дали Достоинство ќе коалицира со СДСМ на овие локални избори? Тој е дел од МВР. Дали МВР е подготвена да одговори...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност