Евробаскет  Србија последен полу финалист

Евробаскет: Србија последен полу-финалист

Точка | пред 5 месеци

Србија ја комплетира полу-финалната четворка на 40.Европско првенство во кошарка, чија завршница се игра во Истанбул. Србите во четврт-финалето ја победија Италија со 83:67. Србите одиграа беспркорен меч...

Србија последен патник во полуфиналето на Евробаскетот

Србија последен патник во полуфиналето на Евробаскетот

МКД | пред 5 месеци

Србија предводена од Богдан Богдановиќ стигна до убедлива победа над Италија од 67-83 и обезбеди дуел со Русија во полуфиналето на Евробаскетот Познат е последниот патник во полуфиналето на Евробаскетот,...

Евробаскет  Србија последен полу финалист

Евробаскет: Србија последен полу-финалист

Макфакс | пред 5 месеци

Србија ја комплетира полу-финалната четворка на 40.Европско првенство во кошарка, чија завршница се игра во Истанбул. Србите во четврт-финалето ја победија Италија со 83:67. Србите одиграа беспркорен меч...

Србија ги комплетираше полуфиналистите на Евробаскетот

Србија ги комплетираше полуфиналистите на Евробаскетот

Спорт Клуб | пред 5 месеци

Кошаркарите на Србија се последните патници во полуфиналето на Европското првенство во кошарка. Тие обезбедија место меѓу најдобрата четворка откако вечерва ја совладаа Италија со 83:67. Италијанците добро...

ЕП  Србите рутински до полуфинале

ЕП: Србите рутински до полуфинале

Македонски Спорт | пред 5 месеци

Селекцијата на Србија ја совлада Италија со 83:67 и ќе биде противникот на Русија во второто полуфинале на Евробаскетот чија завршница се игра во Истанбул. Така, нашите северни соседи добија шанса да им...

Србија ја реши Италија за полуфинале со Русија

Србија ја реши Италија за полуфинале со Русија

Дерби | пред 5 месеци

Србија е последниот патник во полуфиналето на Европското првенство и тоа откако вечерва во Истанбул ја доби селекцијата на Италија со 83-67. Нашите северни соседи беа подобар противник во арената „Синан...

Србите го фатија  последниот воз  за полуфинале на Евробаскетот

Србите го фатија „последниот воз“ за полуфинале на Евробаскетот

Екипа | пред 5 месеци

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја елиминираа Италија со резултат од 83-67. улогата на фаворити ја оправда српскиот...

Србија си закажа полуфинале со руските браќа

Србија си закажа полуфинале со руските браќа

Вечер | пред 5 месеци

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја совладаа Италија со 83:67 и ја оправдаа фаворитската улога Популарните „Орли“...

Богдановиќ ги прескокна  азурите  и ја одведе Србија на мегдан на Русија

Богдановиќ ги прескокна „азурите“ и ја одведе Србија на мегдан на Русија

Гол | пред 5 месеци

Србија - Русија е второто полуфинале на Евробаскетот во Турција. Српската селекција ја оправда фаворитската улога и ја победи Италија во Истанбул со 67-83. srb-ita-1.jpg Италијанците подобро го отворија...

 Орлите  долетаа до полуфиналето

„Орлите“ долетаа до полуфиналето

Sportmedia | пред 5 месеци

Селекцијата на Србија одигра одлично во дефанзивата, ги лимитираше Италијанците на мал број на поени, и стигна до големите „четири“ на Евробаскетот (83:67) Србија е противникот на Русија во првото, а Словенија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност