ВМРО ДПМНЕ не и верува на анкетата на Телма

ВМРО-ДПМНЕ не и' верува на анкетата на Телма

Точка | пред 6 месеци

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на анкетата на телевизија Телма со повик до СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои, според нив, граѓаните ќе кажат што мислат за...

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

Локално | пред 6 месеци

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телма ио МЦМС, спроведена телефонски од “М Проспект”, во период од 4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници. За прв пат во сондирањата...

ВМРО ДПМНЕ не и верува на анкетата на Телма

ВМРО-ДПМНЕ не и верува на анкетата на Телма

Макфакс | пред 6 месеци

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на анкетата на телевизија Телма со повик до СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат  на предвремени парламентарни избори на кои, според нив,  граѓаните ќе кажат што мислат за...

ВМРО ДПМНЕ до СДСМ Да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

МКД | пред 6 месеци

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ ги повикува СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на...

СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

Точка | пред 6 месеци

Телевизијата „Телма“ во својата емисија „Топ-тема“ ја објави последната анкета која покажува дека во пресрет на локалните избори СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот...

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Телма | пред 6 месеци

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телам и МЦМС, спроведена телефонски од „М Проспект“, во период од  4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници. За прв пат во сондирањата...

ВМРО ДПМНЕ Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

Локално | пред 6 месеци

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на...

ВМРО ДПМНЕ СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

Курир | пред 6 месеци

Според Анкетата од крајот на месец јули, велат од партијата, резултатите од МЦМС покажале дека ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ. Имено, на прашањето Доколку утре се одржат избори за која партија...

Излегоа првите анкети СДСМ води според МЦМС

Излегоа првите анкети, СДСМ води според МЦМС

Фактор | пред 6 месеци

Политичките партии ги добија првите анкети во пресрет на локалните избори од кои можат да добијат увид за расположението на гласачкото тело. Во обемната анкета на МЦМС која е нарачана и објавена од Телма...

ВМРО ДПМНЕ Заев нека излезе на предвремени парламентарни избори па да го видиме рејтингот

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нека излезе на предвремени парламентарни избори, па да го видиме рејтингот

Фокус | пред 6 месеци

По објавувањето на анкетата која што Телевизија Телма ја спроведе во соработка со М-Проспект и МЦМС, реагираше ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДС и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на...

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

+Инфо | пред 6 месеци

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата...

СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 6 месеци

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар...

Високи 58 8 од граѓаните задоволни од новата Влада

Високи 58,8% од граѓаните задоволни од новата Влада

МКД | пред 6 месеци

По повеќе од десет години СДСМ е во благо водство пред ВМРО-ДПМНЕ, а Зоран Заев има повисок рејтинг од Никола Груевски, покажуваат резултатите од последната анкета на Телевизија Телма во соработка со МЦМС....

Анкета на МЦМС и Телма СДСМ со 3 повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Анкета на МЦМС и Телма: СДСМ со 3% повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Локално | пред 6 месеци

Во рамки на вечерашното издание на Топ Телма објавени без резултатите на анкетата направена од страна на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Телма според кои СДСМ има за три проценти повисок...

Речиси 60 отсто од граѓаните се задоволни од новата Влада

Речиси 60 отсто од граѓаните се задоволни од новата Влада

Фокус | пред 6 месеци

Според резултатите на анкетата на телевизија Телма, 58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада предводена од СДСМ. Процентот на незадоволните од Владата е 34,9, а останатите не сакале...

Анкета на Телма СДСМ за првпат со поголем рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Анкета на Телма: СДСМ за првпат со поголем рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус | пред 6 месеци

Телевизија Телма денеска почна со објавување на анкетата спороведена во соработка со МЦМС за рејтинзите на политичките партии и лидери. Денеска беа објавени само дел од резултатите, односно дека за првпат...

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

Нова ТВ | пред 6 месеци

ВМРО ДПМНЕ испровоцирани од анкетата која што беше објавена на ТВ Телма, преку соопштение вечерва побара од СДСМ и Зоран Заев да излезат на предвремени парламентарни избори. – Во врска со анкетата која...

Албанците позадоволни од новата Влада отколку Македонците

Албанците позадоволни од новата Влада, отколку Македонците

Нова ТВ | пред 6 месеци

Според резултатите на анкетата од МЦМС и Телма, објавена вечерва во емисијата „Топ тема“, на прашањето „дали сте задоволни од работата на Владата во првите 100 дена “, 58,9 отсто од граѓаните одговориле...

Анкета на Институтот Павел Шатев

Анкета на Институтот „Павел Шатев “

Канал 5 | пред 6 месеци

Ова го покажа најновата анкета на Институтот Павел Шатев. Според анкетата за ДУИ би гласале 4,3 а за Алијанса на Албанците 2,1 процент. Нема да гласаат 28,3, а не знаеле дали ќе гласаат 10,5 проценти ....

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО ДПМНЕ

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа | пред 6 месеци

Убедлива предност на ВМРО-ДПМНЕ со 26,9% пред СДСМ со 18,9% - ова се последните податоци од последната телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ за тоа како размислуваат граѓаните во однос на престојните...

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВМРО ДПМНЕ го повика Заев да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев, да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори!

Infomax | пред 6 месеци

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДС и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори...

Анкета на Павел Шатев  Доколку следната недела има избори граѓаните најмногу би гласале за ВМРО ДПМНЕ

Анкета на „Павел Шатев“: Доколку следната недела има избори граѓаните најмногу би гласале за ВМРО-ДПМНЕ

ТВ Нова | пред 6 месеци

Доколку би се одржале избори следната недела, 26,9% од испитаниците би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 18,9% од нив за СДСМ, дури 28,3% од анкетираните истакнале дека нема ниту да излезат да гласат. Ова го покажува...

Анкета ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ огромно мнозинство незадоволно од стоте дена на Владата

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ, огромно мнозинство незадоволно од стоте дена на Владата

Нетпрес | пред 6 месеци

Партијата со најголем број освоени мандати на последните парламентарни избори на 11-ти декември, ВМРО-ДПМНЕ, во моментов има убедлива и стабилна предност пред владејачката СДСМ, покажува анкетата на Институтот...

СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ на новите анкети Се топи рејтингот на Груевски

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

Sky | пред 6 месеци

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар...

СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ на новите анкети Се топи рејтингот на Груевски

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

Sky | пред 6 месеци

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар...

СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ на новите анкети Се топи рејтингот на Груевски

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

Sky | пред 6 месеци

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар...

НОВА АНКЕТА Еве која партија води

НОВА АНКЕТА: Еве која партија води!

Sky | пред 6 месеци

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар...

Анкета од МЦМС ВМРО ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Нетпрес | пред 6 месеци

Политичката партија ВМРО-ДПМНЕ има стабилна предност пред својот најголем опонент владејачката СДСМ, покажува најновата анкета на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС). На крајот на месец...

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ води пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ

Сител | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората...

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Курир | пред 6 месеци

Во периодот помеѓу 9-12 Септември 2017 година Институтот Павел Шатев спроведе телефонска анкета на 1230 испитаници со цел да ги утврди перцепциите на македонските граѓани кон повеќе актуелни политички...

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Прес 24 | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората...

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Денешен | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората...

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Вистина | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората...

Анкета од МЦМС на Клековски ВМРО ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Курир | пред 6 месеци

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија,...

Анкета од МЦМС на Клековски ВМРО ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Прес 24 | пред 6 месеци

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија,...

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Денешен | пред 6 месеци

Според анкетата, ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ. На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави...

Анкета од МЦМС на Клековски ВМРО ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Вистина | пред 6 месеци

Според анкетата, ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ. На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави...

 Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

„Павел Шатев“: ВМРО- ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Пулс 24 | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората...

Анкета Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Анкета „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Република | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална...

Анкета на Павел Шатев  Граѓаните незадоволни од работата на Владата не очекуваат подобрување

Анкета на „Павел Шатев“: Граѓаните незадоволни од работата на Владата, не очекуваат подобрување

Република | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална...

ВМРО ДПМНЕ ВОДИ НА СИТЕ АНКЕТИ Според анкетата на Павел Шатев ВМРО ДПМНЕ води со солидна предност

ВМРО-ДПМНЕ ВОДИ НА СИТЕ АНКЕТИ: Според анкетата на „Павел Шатев“ ВМРО-ДПМНЕ води со солидна предност!

Infomax | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората...

ВМРО ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

Вечер | пред 6 месеци

ВМРО-ДПМНЕ ужива поголема доверба кај гласачите од СДСМ во моментов, покажува новоспроведената анкета на институтот "Павел Шатев". На прашањето за кого би гласале доколку има избори следната недела, 26,9%...

Анкета од МЦМС на Клековски ВМРО ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Република | пред 6 месеци

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија,...

Анкета Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Анкета „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална...

Анкета од МЦМС ВМРО ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Слободна Македонија | пред 6 месеци

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност