Зошто iPhone X сеуште заостанува зад конкуренцијата

Зошто iPhone X сеуште заостанува зад конкуренцијата

Локално | пред 5 месеци

Новиот iPhone X несомнено е најдобар паметен телефон на Apple досега. Дури тоа сепак се чини дека не е доволно за уредот да отскокне во однос на конкурентите. iPhone X (Apple го чита како “10”) има некои...

Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Телефони | пред 5 месеци

Apple вчера имаше одлична промоција на дури три нови смартфони, од кои два модела на iPhone 8 и сосема новиот iPhone X кој нуди дизајн со целосна искористеност на предната површина со дисплејот. Сите модели...

Смешни реакции на луѓето во врска со новиот iPhone X

Смешни реакции на луѓето во врска со новиот iPhone X

Точка | пред 5 месеци

Apple го промовираше новиот iPhone X и истакна "луда" цена. Тој ќе чини 999 долари, а по тој повод луѓето на социјалните мрежи веднаш споделуваа смешни фотографии за тоа што се треба да направат доколку...

Најавното видео за спектакуларниот iPhone X

USB | пред 5 месеци

Apple го објави официјалното доаѓање на новиот член во семејството – iPhone X, за време на презентацијата во Театарот Стив Џобс во Купертино, Калифорнија. Од компанијата велат дека футуристичкиот дизајн...

Црвениот iPhone 7 повеќе не се продава

Црвениот iPhone 7 повеќе не се продава

Телефони | пред 5 месеци

Apple по вчерашната промоција на новите iPhone 8 и iPhone X смартфони од својот веб сајт ја повлече црвената верзија на iPhone 7 кој повеќе не е достапен за купување, односно може да се најде само во традиционалните...

На презентацијата на iPhone киксна функцијата за препознавање на ликот ГАЛЕРИЈА

На презентацијата на iPhone киксна функцијата за препознавање на ликот (ГАЛЕРИЈА)

Нетпрес | пред 5 месеци

Функцијата Face ID, којшто го препознава лицето на сопственикот на новиот паметен телефон iPhone на американскиот технолошки гигант Apple кој беше презентиран во вторникот, ги изневери креаторите веќе...

iPhone 8 и iPhone 8 Plus Нови камери стари дисплеи

iPhone 8 и iPhone 8 Plus: Нови камери, стари дисплеи...

Бркај работа | пред 5 месеци

Најголемата ѕвезда на вчерашниот настан на Apple е јубилејниот iPhone X, но iPhone 8 и 8 Plus заедно со него имаат доволно подобрувања за да го заслужат своето место. iPhone 8 и 8 Plus имаат нов дизајн,...

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

DW | пред 5 месеци

Нема веќе тајни: Епл (Apple) ги претстави своите нови ајфони - Ајфон 8 (iPhone 8) и Ајфон Десет (iPhone X). Во предбожиќниот бизнис Епл влегува со најголемата Ајфон-новина во последните три години. Концернот...

Прошетка во новиот подземен театар на Apple од 14 милиони долари посветен на Стив Џобс

Прошетка во новиот подземен театар на Apple од 14 милиони долари, посветен на Стив Џобс

Мотика | пред 5 месеци

На 12-ти септември не беше претставен пред јавноста само новиот Ајфон од Apple, туку во таа прилика беше и големото отварање на Театарот Стив Џобс, вреден 14милиони долари, на новиот кампус на Apple, во...

Први официјални слики направени со iPhone X 8 и 8 Plus

Први официјални слики направени со iPhone X, 8 и 8 Plus

GSM | пред 5 месеци

Иако новите iPhone модели беа претставени пред само еден ден, веќе ги имаме првите слики направени со нивните камери. Да ги погледнеме резултатите:. iPhone X iPhone X доаѓа со дуален систем камери од 12...

Apple ги претстави iPhone X Apple Watch Apple TV како и iPhone 8 и iPhone 8 Plus фото видео

Apple ги претстави iPhone X, Apple Watch, Apple TV, како и iPhone 8 и iPhone 8 Plus (фото+видео)

Денар | пред 5 месеци

Apple го објави официјалното доаѓање на новиот член во семејството – iPhone X, за време на прес настан во Купертино, Калифорнија. Од компанијата велат дека футуристичкиот дизајн е голем чекор нанапред...

Официјално iPhone X Побрз попаметен и помоќен

Официјално iPhone X: Побрз, попаметен и помоќен!

GSM | пред 5 месеци

9 јануари, 2007 година е денот на кој Apple ја промени иднината на смартфоните со својот iPhone. Денеска сме сведоци на претставувањето на телефонот кој ја обележува десетгодишнината од постоењето на тој...

Добредојде за новиот iPhone X

Добредојде за новиот iPhone X!

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Apple како никогаш досега во една година лансираше дури три супер моќни смартфони, но вистинскиот победник е убедливо iPhone X кој е најдобар досега и доаѓа симболично на 10 години од промоцијата на првиот...

 ИДНИНАТА СТИГНА  iPhone X ќе се отклучува со поглед

„ИДНИНАТА СТИГНА“- iPhone X ќе се отклучува со „поглед“

Фактор | пред 5 месеци

Епл вчера го претстави новиот iPhone X, својот најнапреден уред досега. Тим Кук на настанот во свечената сала „Стив Џобс“ го најави како „најголем чекор напред уште од оригиналниот iPhonе“ кој ќе го „отвори...

Apple го претстави најновиот модел  iPhoneX

Apple го претстави најновиот модел – iPhoneX

Бизнис инфо | пред 5 месеци

Фото: Apple Технолошкиот гигант Apple го претстави најновиот модел на мобилен телефон iPhoneX , којшто според главниот извршен директор на компанијата, Тим Кук претставува “најголем исчекор од оригиналниот...

Официјално Ова е iPhone X со сите негови карактеристики

Официјално: Ова е iPhone X со сите негови карактеристики

Црно бело | пред 5 месеци

Apple го објави официјалното доаѓање на новиот член во семејството – iPhone X, за време на прес настан во Купертино, Калифорнија. Од компанијата велат дека футуристичкиот дизајн е голем чекор нанапред...

Безжично полнење отклучување со поглед виртуелни фотографии Што нуди новиот iPhone X

Безжично полнење, отклучување со поглед, виртуелни фотографии: Што нуди новиот iPhone X

Локално | пред 5 месеци

10 години подоцна, по повод јубилејот на Ајфонот, сите очекуваа некакво изненадување од Епл. А, тие се одлучија тоа да биде новиот iPhone X. И иако злите јазици нема да признаат, по години “влечење на...

Какви новости има новиот iPhone X

Какви новости има новиот iPhone X?

Среќа | пред 5 месеци

Вчера се случи традиционалното септемвриско објавување на новиот модел на iPhone, традиција која Apple ја негува веќе години по ред. Што ни доаѓа ново од Apple? „Шоуто“ започна со одавање почит на Стив...

Apple го претстави најновиот iPhoneX

Apple го претстави најновиот iPhoneX

Нетпрес | пред 5 месеци

Американскиот технолошки гигант Apple на презентацијата во вторникот во „подземниот театар на Стив Џобс“ во „Apple Park“ во Санта Клара во сојузната американска држава Калифорнија го претстави најновиот...

Apple го претстави смартфонот на иднината  iPhone X

Apple го претстави смартфонот на иднината – iPhone X

USB | пред 5 месеци

Во Театарот Стив Џобс во Калифорнија беа презентирани и новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus, Apple Watch Серија 3 и Apple TV 4K Денес за прв пат во театарот „Стив Џобс“ во Калифорнија, Епл претстави најнови...

Претставен е новиот iPhone X Најмоќниот паметен телефон на светот

Претставен е новиот iPhone X: Најмоќниот паметен телефон на светот

Точка | пред 5 месеци

„Ова е производ кој ќе ги постави темелите на најмодерните паметни телефони во идните 10 години“, изјави Тим Кук, пред да биде претставен новиот, долго очекуваниот iPhone X. iPhone X (се чита како Ајфон...

Погледнете ја првата најава за iPhone X

Погледнете ја првата најава за iPhone X

IT.mk | пред 5 месеци

Без желба да ја намалиме важноста на iPhone 8 и iPhone 8 Plus, новиот iPhone X е најажната најава која ја видовме на Keynote. Телефонот по подолго време заслужено ги возбуди љубителите на iPhone. Екран...

iPhone X најмоќен досега  Одличен старт на 10 годишниот јубилеј

iPhone X најмоќен досега - Одличен старт на 10 годишниот јубилеј

Фактор | пред 5 месеци

Apple му покажа на смартфон светот дека знае да воведе екстремно добри иновации кои ги поместуваат границите во мобилната индустрија и без оглед што новиот iPhone X ќе чини дури 999 долари ќе доминира...

Епл го откри најновиот модел телефон

Епл го откри најновиот модел телефон

Канал 5 | пред 5 месеци

Телефонот ќе чини 999 долари и ќе биде најскап на пазарот . Извршниот директор на компанијата , Тим Кук последниот производ го нарече најголем скок напред од почетокот на постоењето на смартфоните на компанијата...

Претставен новиот iPhone 8 безжично полнење и подобар процесор

Претставен новиот iPhone 8: безжично полнење и подобар процесор

Кајгана | пред 5 месеци

„Apple“ ги претставите новите модели, iPhone 8 и iPhone 8 Plus, кои се наследници на минатогодишните iPhone 7 и iPhone 7 Plus, но со подобри процесори, камери и различен дисплеј. Директниот скок од iPhone...

Следете во живо Apple го претставува iPhone X

Следете во живо: Apple го претставува iPhone X!

Точка | пред 5 месеци

Освен iPhone X, Apple би требало да ги претстави и iPhone 8 и 8 Plus, како и нови модели од паметниот часовник и Apple TV. Сите љубители на брендот и производите под логото на Apple со нетрпение го очекуваа...

Apple ќе доминира со новиот iPhone X со тотална моќ

Apple ќе доминира со новиот iPhone X со тотална моќ

Телефони | пред 5 месеци

Apple како никогаш досега во една година лансираше дури три супер моќни смартфони, но вистинскиот победник е убедливо iPhone X кој е најдобар досега и доаѓа симболично на 10 години од промоцијата на првиот...

Пристигнаa новитe Apple Watch Apple TV iPhone и iPhone X

Пристигнаa новитe Apple Watch, Apple TV, iPhone и iPhone X

IT.mk | пред 5 месеци

Десет години по првиот iPhone кој што го промени изгледот на телефоните, Apple ја одржи првата конференција во Steve Jobs Theater. Салата е во новата зграда на Apple, популарно наречена вселенски брод....

Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus  Подобрување во сите елементи

Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

Телефони | пред 5 месеци

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го заслужуваат епитетот „следна генерација“ бидејќи нудат подобрувања во...

Тим Кук го откри светилиштето на Стив Џобс

Тим Кук го откри „светилиштето“ на Стив Џобс

Телефони | пред 5 месеци

Симболично во новиот Стив Џобс театар во Купертино, Калифорнија, Apple ја стартуваше специјалната промоција на која ќе ги открие своите нови смартфони. За почеток се обрати генералниот извршен директор...

Следете За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

Следете: За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

Телефони | пред 5 месеци

За неколку часа започнува специјалниот промотивен настан на Apple кој за прв пат ќе се одржи во Стив Џобс театарот во Калифорнија веднаш до самото корпоративно седиште на компанијата. На специјалниот настан...

Акциите на Епл скокнаа денес пред големиот iPhone настан

Акциите на Епл скокнаа денес пред големиот iPhone настан

Фактор | пред 5 месеци

Претстојниот настан на кој денес Apple ќе ги претстави официјално новите уреди, ја провоцира не само љубопитноста на фановите на брендот, но и оптимизмот на инвеститорите. Доказ за тоа е дека во пресрет...

Apple ќе претстави црвен iPhone 8

Apple ќе претстави црвен iPhone 8?

GSM | пред 5 месеци

Досега видовме голем број iPhone 8 модели во бела, златна и црвена верзија. Но, ново видео открива уште една интересна варијанта од смартфонот.... Претставувањето на долгоочекуваниот iPhone 8, истотака...

Apple ќе овозможи трампa на стар iPhone за новиот iPhone X

Apple ќе овозможи трампa на стар iPhone за новиот iPhone X

Телефони | пред 5 месеци

Apple од оваа година ќе ја прошири својата програма за лојалност со кој им овозможува на корисниците да го заменат својот стар модел со нов ако плаќаат месечен надоместок кој и не е баш низок. Така сега...

 Епл ќе ги претстави најновите иновации денеска

„Епл“ ќе ги претстави најновите иновации денеска

Локално | пред 5 месеци

Американската корпорација “Епл” ќе ги претстави денеска најновите иновации. По традиција фирмата не открива никакви информации за нови производи до самата прес-конференција, но експертите не се ни сомневаат...

Најоткачените вести за новиот iPhone X

Најоткачените вести за новиот iPhone X

Локално | пред 5 месеци

За отприлика еден ден Apple треба да ги претстави трите нови модели на iPhone. Два од нив ќе се редовните надградби на палетата, а третиот ќе биде специјалниот, јубилеен модел по повод 10-годишнината на...

Утре ќе бидат претставени iPhone X iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Утре ќе бидат претставени iPhone X, iPhone 8 и iPhone 8 Plus

USB | пред 5 месеци

Утре на презентацијата во Театарот Стив Џобс во Apple Park ќе ги дознаеме деталите за новата генерација iPhone модели, кои ќе ја обележат десетгодишнината од првиот смартфон на компанијата. Едно од најголемите...

На 12 септември Apple ќе претстави 3 нови телефони

На 12 септември Apple ќе претстави 3 нови телефони

IT.mk | пред 5 месеци

Оваа недела ја очекуваме прес конференцијата на која Apple ќе ги претстави новите телефони. На само неколку дена пред самиот настан протекоа добар дел од податоците за новите телефони. Според овие податоци...

iPhone X ќе работи со 3D скенер за Face ID

iPhone X ќе работи со 3D скенер за Face ID

Телефони | пред 5 месеци

Apple најверојатно во следниот топ модел iPhone X кој се очекува да биде најмоќен и најскап во историјата ќе ги склопи сите иновации кои сега ги има на располагање. Меѓу е нив е Face ID алатката за 3D...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност