Роналдо им го сврте умот на своите соиграчи за време на тренинг  погоди и на крајот извика  ВАМОС

Роналдо им го сврте умот на своите соиграчи за време на тренинг, погоди и на крајот извика ВАМОС!

24 фудбал | пред 5 месеци

Португалецот доста мотивиран како на натпреварите, така и на тренинзите на својот клуб. Европскиот првак Реал Мадрид со триумф од 3-0 тргна во походот кон одбраната на титулата во Лигата на шампионите,...

Неверојатна статистика на Роналдо по двата гола против АПОЕЛ

Неверојатна статистика на Роналдо по двата гола против АПОЕЛ

24 фудбал | пред 5 месеци

Португалецот поставува нови, повисоки стандарди во фудбалот. Реал Мадрид со победа од 3-0 на домашен терен над АПОЕЛ тргна во одбраната на европската титула, а Кристиано Роналдо го предводеше својот тим со два гола во победата.

ЛШ  Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

ЛШ: Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

24 фудбал | пред 5 месеци

Со вечерашните осум предвидени средби ќе се комплетира воведното, прво коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони. Реал Мадрид е апсолутен фаворит во мечот на домашен терен на „Сантијаго Бернабеу“,...

Рутина за шампионите  Реал Мадрид го декласира АПОЕЛ  два гола на Роналдо

Рутина за шампионите, Реал Мадрид го декласира АПОЕЛ, два гола на Роналдо

Sportmedia | пред 5 месеци

Европскиот првак Реал Мадрид тргна по хет-трик во Лигата на шампионите со победа од 3:0 против АПОЕЛ, а расниот стрелец Кристијано Роналдо потврди дека повторно има намера да биде крал на стрелците со...

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ

Кајгана | пред 5 месеци

Португалскиот репрезентативец и ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, покажа дека е комплетно подготвен за првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, кој Мадриѓаните вечерва го играат...

Роналдо е подготвен да го извади  ѕверот  од себе   Португалецот со мини бравура на тренинг

Роналдо е подготвен да го извади „ѕверот“ од себе - Португалецот со мини-бравура на тренинг

Гол | пред 5 месеци

Поради суспензијата добиена на шпанскиот Суперкуп, Кристијано Роналдо е надвор од составот на Реал Мадрид во домашните натпреварувања. Но, Португалецот има право на настап во Лигата на шампионите, која...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност