Подгорица против Харадинај  Прашањето на демаркацијата со Косово за Црна Гора е завршено

Подгорица против Харадинај: Прашањето на демаркацијата со Косово за Црна Гора е завршено

МКД | пред 6 месеци

Прашањето на демаркацијата на границата со Косово за Црна Гора е завршено, изјави црногорскиот министер за надворешни работи Срѓан Дармановиќ. „Имаме многу добри односи со Косово и не се сомневаме дека...

Прашањето за демаркација со Косово за Црно Гора е завршено

Прашањето за демаркација со Косово за Црно Гора е завршено

Локално | пред 6 месеци

Прашањето за демаркација со Косово за Црна Гора е завршено, изјави министерот за надворешни работи Срѓан Дармановиќ.  “Имаме многу добри односи со Косово и не се сомневаме дека така ќе продолжи. За Црна...

Црна Гора очекува демаркацијата на границата со Косово да биде според веќе постигнатиот договор

Црна Гора очекува демаркацијата на границата со Косово да биде според веќе постигнатиот договор

Точка | пред 6 месеци

Претседателот на црногорската комисија за обележување на границата со Косово, Милан Пауновиќ, изјавил дека очекува ова прашање да биде заокружено според веќе постигнатиот договор меѓу двете страни. Коментирајќи...

Црна Гора очекува прашањето за демаркација на границата со Косово да биде според веќе постигнатиот договор

Црна Гора очекува прашањето за демаркација на границата со Косово да биде според веќе постигнатиот договор

A1on | пред 6 месеци

Претседателот на црногорската комисија за обележување на гранцата со Косово, Милан Пауновиќ, изјавил дека очекува ова прашање да биде заокружено според веќе постигнатиот договор меѓу двете страни. Коментирајќи...

Црна Гора очекува демаркација со Косово според постигнатиот договор

Црна Гора очекува демаркација со Косово според постигнатиот договор

+Инфо | пред 6 месеци

Претседателот на црногорската комисија за обележување на гранцата со Косово, Милан Пауновиќ, изјавил дека очекува ова прашање да биде заокружено според веќе постигнатиот договор меѓу двете страни. Коментирајќи...

Црна Гора очекува прашањето за демаркација на границата со Косово да биде според веќе постигнатиот договор

Црна Гора очекува прашањето за демаркација на границата со Косово да биде според веќе постигнатиот договор

Алсат-М | пред 6 месеци

Претседателот на црногорската комисија за обележување на гранцата со Косово, Милан Пауновиќ, изјавил дека очекува ова прашање да биде заокружено според веќе постигнатиот договор меѓу двете страни. Коментирајќи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност