ВМРО НП на Љубчо Георгиевски реши да не учествува на локалните избори

ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски реши да не учествува на локалните избори

МКД | пред 6 месеци

ВМРО-Народна партија, предводена од Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори, а општинските комитети можат да прават коалици на локално ниво кои ќе бидат во интерес на граѓаните, соопштија...

ВМРО Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

ВМРО-Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Точка | пред 6 месеци

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да...

ВМРО   НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

+Инфо | пред 6 месеци

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами...

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

A1on | пред 6 месеци

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами...

Еве што одлучи ВМРО Народна партија за претстојните локални избори на централно ниво

Еве што одлучи ВМРО-Народна партија за претстојните локални избори на централно ниво

Бизнис вести | пред 6 месеци

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да...

ВМРО Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

ВМРО-Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Макфакс | пред 6 месеци

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука  да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво.Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да...

ВМРО НП нема да учествува на локалните избори

ВМРО-НП нема да учествува на локалните избори

Фокус | пред 6 месеци

Партијата на Љубчо Георгиевски, ВМРО-НП денеска соопшти дека нема да учествува на претстојните локални избори. Сепак, Општинските комитети на партијата добиле слобода сами да направат коалиции на локално...

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Локално | пред 6 месеци

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами...

ВМРО   НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Вечер | пред 6 месеци

Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните. Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност