УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

Скопје Инфо | пред 6 месеци

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште,...

Утре сончево со слаб ветер

Утре сончево со слаб ветер

Канал 5 | пред 6 месеци

Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе достигне до 12, а дневната до...

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

A1on | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје...

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

ТВ Нова | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје...

Времето утре во Македонија

Времето утре во Македонија

Алфа | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност...

Временска прогноза за до крајот на неделата

Временска прогноза за до крајот на неделата

Прес 24 | пред 6 месеци

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид,...

Метео Сончево и топло температура до 33 степени

Метео: Сончево и топло, температура до 33 степени

МТВ 1 | пред 6 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 33 степени. Во Скопје утре до 32 степена. Топлото време ќе продолжи...

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА Еве што ќе се случува наредниве денови

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што ќе се случува наредниве денови

Sky | пред 6 месеци

Следува период на сончево време со свежи утра и со постепен пораст на дневната температура, така што за време на викендот температурните максимуми насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината....

УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

Сител | пред 6 месеци

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште,...

Какво време не очекува до крајот на неделата

Какво време не очекува до крајот на неделата

Република | пред 6 месеци

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид,...

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата!

Пулс 24 | пред 6 месеци

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид,...

Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре сончево со слаб ветер

Вечер | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност...

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Скопје24 | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје...

Сончево со температура до 32 степени

Сончево со температура до 32 степени

+Инфо | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Сончево со температура до 32 степени

Сончево со температура до 32 степени

Нетпрес | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Какво време не очекува во текот на денешниот ден

Какво време не очекува во текот на денешниот ден?

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

24 вести | пред 6 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температура ќе се движи од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

A1on | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Алсат-М | пред 6 месеци

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе...

Сончево со умерен ветер

Сончево со умерен ветер

Точка | пред 6 месеци

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните дбевни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура...

Сончево со умерен ветер

Сончево со умерен ветер

Макфакс | пред 6 месеци

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните дбевни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура...

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност

ТВ Нова | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Денес сончево со мала до умерена облачност

Денес сончево со мала до умерена облачност

Денар | пред 6 месеци

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура...

Следи нова промена со времето  ќе има ли спас од дождот

Следи нова промена со времето - ќе има ли спас од дождот?

Прес 24 | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Убав сончев ден

Убав сончев ден

За Се | пред 6 месеци

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ=6 Т-мин. од 9 до 17 а т-мин. 25 до 32 степени. Во Скопје, сончево...

Сончево со умерен ветер

Сончево со умерен ветер

Кајгана | пред 6 месеци

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура...

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Курир | пред 6 месеци

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната температура од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе...

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Канал 5 | пред 6 месеци

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната температура од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе...

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Вистина | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Какво време ќе имаме денес

Какво време ќе имаме денес?

Фактор | пред 6 месеци

Сончево со мала облачност и северен умерен ветар. Ова се прогнозите на метеоролозите за денеска. Со УВ индекс од 6 и температури кои ќе стигнат од 25 до 32 во текот на денот ќе биде обележан денешиот ден....

Сончево и топло време

Сончево и топло време

МКД | пред 6 месеци

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Во Скопје дневната температура ќе достигне до 30 Целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 25, Битола 27, Кавдарци...

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Што ќе се случи со времето

Што ќе се случи со времето?

Sky | пред 6 месеци

В среда во Македонија ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура...

Што ќе се случи со времето

Што ќе се случи со времето?

Sky | пред 6 месеци

В среда во Македонија ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура...

Сончево време со свежи утра и температура до 32 степени

Сончево време со свежи утра и температура до 32 степени

Сител | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Скопје24 | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Какво време не очекува во текот на денешниот ден

Какво време не очекува во текот на денешниот ден?

Exclusive | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

Сончево време со мала до умерена облачност

Сончево време со мала до умерена облачност

ТВ 21 | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура...

УХМР со соопштените до граѓаните Следува посвежо време проследено со врнежи

УХМР со соопштените до граѓаните: Следува посвежо време проследено со врнежи

Прес 24 | пред 6 месеци

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Утре сончево со мала до умерена облачност

Утре сончево со мала до умерена облачност

Точка | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена. Во Скопје ќе биде...

Утре сончево со мала до умерена облачност

Утре сончево со мала до умерена облачност

Макфакс | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени. Во Скопје ќе биде...

Температурите ќе растат  синоптичарите најавуваат надпросечно топло време

Температурите ќе растат - синоптичарите најавуваат надпросечно топло време

Sky | пред 6 месеци

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА Еве што прогнозираат метеоролозите за наредниве денови

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Еве што прогнозираат метеоролозите за наредниве денови

Sky | пред 6 месеци

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност

A1on | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени. Во Скопје ќе биде...

Температурата утре до 32 степени

Температурата утре до 32 степени

ТВ Нова | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени. Во Скопје ќе биде...

УХМР најавува период на сончево време со свежи утра

УХМР најавува период на сончево време со свежи утра

Сител | пред 6 месеци

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 32 Д. Капија, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид, 18 Маврово, 17 Лазарополе....

Метео Свежи утра повисоки дневни температури

Метео: Свежи утра, повисоки дневни температури

МТВ 1 | пред 6 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 32 степена. Во Скопје утре до 30 степени....

До крајот на неделата дожд потоа нов пресврт со времето

До крајот на неделата дожд, потоа нов пресврт со времето

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Во среда свежо утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од 6 до 16 степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност и малку потопло време со благ...

До крајот на работната недела дожд промена на времето за викендот

До крајот на работната недела дожд, промена на времето за викендот

Нетпрес | пред 6 месеци

Во среда ќе имаме свежо утро со утрински температури коишто ќе се движат во интервал од 6 до 16 Целзиусови степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност и малку потопло...

До крајот на неделата дожд за викендот очекувајте пресврт на времето

До крајот на неделата дожд-за викендот очекувајте пресврт на времето

Курир | пред 6 месеци

Во четврток и петок по свежото утро со утрински температури од 6 до 16 , односно од 5 до 15 степени во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните температури кои што...

До крајот на работната недела дожд промена на времето за викендот

До крајот на работната недела дожд, промена на времето за викендот

Точка | пред 6 месеци

Во среда ќе имаме свежо утро со утрински температури коишто ќе се движат во интервал од 6 до 16 Целзиусови степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност и малку потопло...

Утре сончево со мала до умерена облачност

Утре сончево со мала до умерена облачност

Скопје24 | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена. Во Скопје ќе биде...

Утре сончево со мала до умерена облачност

Утре сончево со мала до умерена облачност

Скопје24 | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 6. Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена. Во Скопје ќе биде...

До крајот на неделата дожд потоа нов пресврт со времето

До крајот на неделата дожд, потоа нов пресврт со времето

Прес 24 | пред 6 месеци

Во среда свежо утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од 6 до 16 степени, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност и малку потопло време со благ...

Утре сончево со мала облачност наредните денови се потопло

Утре сончево со мала облачност, наредните денови се потопло

Вечер | пред 6 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 6 Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена. Во Скопје ќе биде...

Попладнево не излегувајте  повторно дожд во Македонија

Попладнево не излегувајте - повторно дожд во Македонија

Прес 24 | пред 6 месеци

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

Алфа | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб...

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА Еве што прогнозираат метеоролозите за наредниве денови

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Еве што прогнозираат метеоролозите за наредниве денови

Sky | пред 6 месеци

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Температурите ќе растат  синоптичарите најавуваат надпросечно топло време

Температурите ќе растат - синоптичарите најавуваат надпросечно топло време

Sky | пред 6 месеци

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Температурите ќе растат  синоптичарите најавуваат надпросечно топло време

Температурите ќе растат - синоптичарите најавуваат надпросечно топло време

Sky | пред 6 месеци

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност...

Темни облаци над Македонија  доаѓа невреме

Темни облаци над Македонија - доаѓа невреме

Прес 24 | пред 6 месеци

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Денеска променливо облачно

Денеска променливо облачно

+Инфо | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

A1on | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно со услови за дожд

Променливо облачно со услови за дожд

Кајгана | пред 6 месеци

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет.  Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Променливо облачно време претпладне локален дожд

Променливо облачно време, претпладне локален дожд

Нетпрес | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Времето денес Променливо облачно со услови за дожд

Времето денес: Променливо облачно со услови за дожд

Точка | пред 6 месеци

Во вторник, во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Променливо облачно со услови за дожд

Променливо облачно со услови за дожд

Точка | пред 6 месеци

Во вторник, во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

ПРОГНОЗА Подгответе се за врнежи од дожд

ПРОГНОЗА: Подгответе се за врнежи од дожд

Фактор | пред 6 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со слаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали, а ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Временска прогноза

Временска прогноза

ТВ Нова | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

Алсат-М | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно со услови за дожд

Променливо облачно со услови за дожд

Макфакс | пред 6 месеци

Во вторник, во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Времето денес променливо облачно претпладне локален дожд

Времето денес променливо облачно, претпладне локален дожд

Курир | пред 6 месеци

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 24 до 33 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

24 вести | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Времето денес променливо облачно претпладне локален дожд

Времето денес променливо облачно, претпладне локален дожд

Вистина | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно, претпладне локален дожд

Канал 5 | пред 6 месеци

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 24 до 33 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Денес променливо облачно со услови за дожд

Денес променливо облачно со услови за дожд

Денар | пред 6 месеци

Денес во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Синоќа невреме беснееше во Македонија  што ќе се случува денеска

Синоќа невреме беснееше во Македонија - што ќе се случува денеска?

Прес 24 | пред 6 месеци

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Подгответе се за невреме  еве што најавуваат метеоролозите

Подгответе се за невреме - еве што најавуваат метеоролозите

Sky | пред 6 месеци

Во вторник во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Облачно со локални врнежи од дожд

Облачно со локални врнежи од дожд

МКД | пред 6 месеци

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со слаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали, ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Времето денеска променливо облачно

Времето денеска: променливо облачно

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд

Променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд

Сител | пред 6 месеци

Денеска во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

Популарно | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

ТВ 21 | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

И денес и утре услови за локален дожд

И денес и утре услови за локален дожд

Кумановски муабети | пред 6 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе...

Променливо облачно претпладне локален дожд

Променливо облачно, претпладне локален дожд

Скопје24 | пред 6 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од...

Какво време не очекува денес

Какво време не очекува денес?

Пулс 24 | пред 6 месеци

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

Променливо облачно со услови за дожд

Променливо облачно со услови за дожд

Exclusive | пред 6 месеци

Во вторник, во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен...

Денеска облачно со локални врнежи од дожд

Денеска облачно со локални врнежи од дожд

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со слаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали, ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен...

УХМР со нова временска прогноза за попладне

УХМР со нова временска прогноза за попладне

Република | пред 6 месеци

Нестабилно време со поројни врнежи и грмежи се очекуваат од попладне и во текот на ноќта. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни, особено во западните делови, а ќе дува и засилен јужен ветер.Локални...

Времето денес сончево и топло со натпросечни температури

Времето денес сончево и топло со натпросечни температури

Вистина | пред 6 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со натпросечни дневни температури на повеќе места низ државата. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 26 до 35 степени. УВ-вредноста...

Денеска претежно сончево и потопло

Денеска претежно сончево и потопло

Република | пред 6 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло, а на повеќе места дневните температури ќе бидат над просечни за овој период. Утринската температура ќе се движи од 9 до 15, а дневната од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност