Вардарки со победа над Будуќност ја започнаа одбраната на титулата во ВРХЛ

Вардарки со победа над Будуќност ја започнаа одбраната на титулата во ВРХЛ

Дерби | пред 6 месеци

Ракометарките на Вардар со победа над Будуќност во Подгорица од 24-22 ја започнаа одбраната на титулата во регионалната лига. Вардарки во Подгорица не беа комплетни со оглед на тоа што повредени се Кузнецова,...

Вардарки поуспешни од Будуќност во Подгорица

Вардарки поуспешни од Будуќност во Подгорица

Екипа | пред 6 месеци

Ракометарките на Вардар со победа против Будуќност (24-22) ја отворија новата сезона и тргнаа во одбрана на титулата во регионалната лига. Првиот тирнир во новата сезона во регионалната лига се игра во...

Со победа ја почнавме одбраната на титулата во ВРХЛ

Со победа ја почнавме одбраната на титулата во ВРХЛ

ЖРК Вардар | пред 6 месеци

Актуелниот победник на женската регионална лига, Вардар со триумф ја почна одбраната на титулата и тоа во гости кај Будуќност, 24-22 (12-13). На првиот турнир што се одржува во Подгорица утревечер треба...

Вардарки подобри од Будуќност среде Подгорица на почетокот од регионалната лига

Вардарки подобри од Будуќност среде Подгорица на почетокот од регионалната лига

Гол | пред 6 месеци

Актуелниот победник на женската регионална лига, Вардар со победа ја почна одбраната на титулата и тоа во гости кај Будуќност, 22-24 (13-12). На турнирот во Подгорица, вардарки настапија само со 13 ракометарки,...

Вардарки со половина тим го решија Будуќност

Вардарки со половина тим го решија Будуќност

Вечер | пред 6 месеци

Ракометарките на Вардар со победа против Будуќност 24:22 ја отворија новата сезона во Регионалната лига. Првиот турнир во новата сезона во регионалната лига се игра во Подгорица. Во вториот натпревар,...

Радичевиќ  Будуќност ни ги покажа слабите страни

Радичевиќ: Будуќност ни ги покажа слабите страни

24 Ракомет | пред 6 месеци

9Како единствена подготовка пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, освен домашните натпревари, ракометарките на Вардар ги имаат дуелите против Будуќност и Крим во рамките на првиот турнир...

Победнички старт кон одбрана на титулата  Вардар славеше над Будуќност

Победнички старт кон одбрана на титулата: Вардар славеше над Будуќност

24 Ракомет | пред 6 месеци

Европскиот вицепрвак Вардар со победата стартуваше во регионалната лига, каде што е бранител на титулата. Избраничките на Ирина Дибирова го победија црногорскиот шампион Будуќност на негов терен со 22:24....

Вардарки го добија Будуќност среде Подгорица

Вардарки го добија Будуќност среде Подгорица

Sportmedia | пред 6 месеци

Актуелниот победник на женската регионална лига, Вардар со триумф ја почна одбраната на титулата и тоа во гости кај Будуќност, каде славеше со 24-22 (12-13). Актуелниот победник на женската регионална...

Стартува женската Регионална лига  Вардар со 13 ракометарки во Подгорица

Стартува женската Регионална лига: Вардар со 13 ракометарки во Подгорица

24 Ракомет | пред 6 месеци

Со натпреварот меѓу Вардар и Будуќност кој денеска ќе се одигра во Подгорица стартува новото издание на женската Регионална лига. Годинава недостига тимот на Подравка кој се откажа, а Вардар ја брани титулата...

Вардар без десни бекови во Подгорица

Вардар без десни бекови во Подгорица

24 Ракомет | пред 6 месеци

Ракометарките на Вардар утре заминуваат за Подгорица, каде ќе бидат дел од првиот турнир во регионалната ВРХЛ Лига, која сезонава ќе се игра само со три екипи. Покрај македонскиот шампион, ќе играат и...

Репрезентацијата на Спортска академија ќе игра на турнирот од ВРХЛ

Репрезентацијата на Спортска академија ќе игра на турнирот од ВРХЛ

24 Ракомет | пред 6 месеци

Од 13 до 15 септември во Подгорица ќе се одржи првиот турнир од регионалната женска лига, на кој ќе настапат екипите на домаќинот, Будуќност, како и Вардар и Крим. По откажувањето на Подравка ќе играат...

Вардар без Лазовиќ  Лакрабер и Бајрамовска во Подгорица

Вардар без Лазовиќ, Лакрабер и Бајрамовска во Подгорица

Sportmedia | пред 6 месеци

Дибирова на првиот турнир од новото регионално издание нема да може да смета на трите бекови кои се на листата на повредени Барбара Лазовиќ, Александра Лакрабер и Мирјета Бајрамовска се трите ракометарки...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност