Тежок шамар на Путин еден ден пред воената вежба од која трепери половина Европа

Тежок шамар на Путин еден ден пред воената вежба од која трепери половина Европа

+Инфо | пред 6 месеци

Во Русија денес после пладне завладеало потполно лудило. Имено, налудничави и вознемирувачки анонимни телефонски повици за поставени бомби на многу јавни места во 17 градови, меѓу кои и Москва, ја потресоа...

Општа паника во Русија поради закана од поставени бомби

Општа паника во Русија поради закана од поставени бомби

Канал 5 | пред 6 месеци

Испразнети се трговските центри, железничките станици и универзитетот. Слични закани има и низ цела Русија и тоа во 22 града на 190 локации. Дојавите за бомби стигнувале симултано преку телефонски пораки.

Паника во Москва бројот на евакуираните стигна до 50 000

Паника во Москва, бројот на евакуираните стигна до 50.000

Точка | пред 6 месеци

Поради 100-те анонимни дојави за бомби за неколку часа, повеќе од 50.000 луѓе се евакуирани во Москва, а кучиња трагачи и деминери ги пребарува средните училишта, универзитети, трговски центри, железнички...

Масовна евакуација ширум Русија поради лажни дојави за бомби

Масовна евакуација ширум Русија поради лажни дојави за бомби

24 вести | пред 6 месеци

Повеќе од 20 трговски центри, железнички станици и универзитети се евакуирани во Москва, како последица на предупредувањата за поставени експлозиви. Засега сите дојави се покажале како лажни и се повикува...

Паника во Москва бројот на евакуираните стигна до 50 000

Паника во Москва, бројот на евакуираните стигна до 50.000

Макфакс | пред 6 месеци

Поради над 100-те анонимни дојави за бомби за неколку часа, повеќе од 50.000 луѓе се  евакуирани во Москва, а кучиња трагачи и деминери ги пребарува средните училишта, универзитети, трговски центри, железнички...

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Алфа | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри,...

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

ТВ Нова | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000...

Повеќе од 20 илјади луѓе евакуирани во Москва поради анонимни пријави за бомба

Повеќе од 20 илјади луѓе евакуирани во Москва поради анонимни пријави за бомба

A1on | пред 6 месеци

Повеќе од 20 илјади луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва поради дојави за бомба. Сите закани за бомба биле направени анонимно по телефон во исто време. – Во...

Евакуации ширум Русија дојави за бомби на 20 места

Евакуации ширум Русија, дојави за бомби на 20 места

Курир | пред 6 месеци

– Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се уште не е потврден, наведе извор од итните служби за руски медиуми. Итните служби соопштија дека се работи...

Во Русија серија анонимни повици за закана од бомба

Во Русија серија анонимни повици за закана од бомба

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Серија анонимни телефонски повици за закана од бомба се пријавени низ цела Русија во последните четири дена, а повици стигнале и во Москва. Извори од московски државни агенции се цитирани како велат дека...

Евакуации ширум Русија дојави за бомби на 20 места

Евакуации ширум Русија, дојави за бомби на 20 места

Прес 24 | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000...

Во Москва евакуирани над 10 000 луѓе поради дојава за бомбашки напади

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбашки напади

Точка | пред 6 месеци

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“....

Во Москва евакуирани над 10 000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

За Се | пред 6 месеци

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“....

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Алсат-М | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000...

Над 10 000 луѓе евакуирани низ Москва поради дојава за бомбшки напади

Над 10.000 луѓе евакуирани низ Москва поради дојава за бомбшки напади

Макфакс | пред 6 месеци

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва, следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“....

Москва Дојава за бомби итна евакуација на 10 000 луѓе

Москва: Дојава за бомби, итна евакуација на 10.000 луѓе

Кајгана | пред 6 месеци

Повеќе од 10.000 луѓе биле евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва, следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“....

Лажни дојави за бомби ширум Русија

Лажни дојави за бомби ширум Русија

Нова ТВ | пред 6 месеци

Повеќе од 20 трговски центри, железнички станици и универзитети се евакуирани во Москва, како последица на предупредувањата за поставени експлозиви. Засега сите дојави се покажале како лажни и се повикува...

Општа паника во Москва се евакуираат 10 000 луѓе

Општа паника во Москва, се евакуираат 10.000 луѓе

Локално | пред 6 месеци

Повеќе од 10.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и од универзитетот во Москва, по дојавата дека на тие места има поставени бомби. „Се евакуираат 20 места, повеќе од 10.000 луѓе...

Илјадници луѓе евакуирани во Москва поради дојави за подметнати бомби

Илјадници луѓе евакуирани во Москва поради дојави за подметнати бомби

Sky | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 лица денеска биле евакуирани од трговските центри, железничките станици, театри и од универзитети во Москва поради речиси симултани дојави дека на повеќе места во градот е поставен експлозив,...

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Сител | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000...

Во Москва евакуирани над 10 000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Вечер | пред 6 месеци

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј"....

Во Русија се евакуирани околу 20 000 луѓе дојави за бомби на 20 места

Во Русија се евакуирани околу 20 000 луѓе, дојави за бомби на 20 места!

Exclusive | пред 6 месеци

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000...

Серија анонимни дојави за поставени бомби во Русија

Серија анонимни дојави за поставени бомби во Русија

Р.С. Европа | пред 6 месеци

По серија анонимни дојави за поставени бомби во Русија се евакуирани училишта, трговски центри, театри, универзитети. Властите соопштија дека два дена има дојави за бомби и дека главно станува збор за...

Хаос во Русија Дојава за бомба во 7 училишта илјадници ученици евакуирани

Хаос во Русија: Дојава за бомба во 7 училишта, илјадници ученици евакуирани

Прес 24 | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

A1on | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека...

Евакуирани седум училишта во Русија поради дојави за подматнати бомби

Евакуирани седум училишта во Русија поради дојави за подматнати бомби

Локално | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставен кадар во седум училишта во уралскиот град Перм во Русија се евакуирани поради дојава и закана со подметната бомба, соопшти локалното министерство за безбедност. Седум...

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО РУСИЈА Скоро 6000 луѓе евакуирани од седум училишта

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО РУСИЈА: Скоро 6000 луѓе евакуирани од седум училишта

Фактор | пред 6 месеци

Вкупно 5.706 ученици и наставници од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, бидејќи полицијата добила анонимна дојава за поставена бомба. Локалното Министерство за безбедност објави дека рано...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

ТВ Нова | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

ТВ Нова | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека...

Дојава за бомба во Русија евакуира седум училишта

Дојава за бомба во Русија евакуира седум училишта

+Инфо | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Курир | пред 6 месеци

Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и административни згради во овој уралски град се евакуирани половина час откако полицијата добила дојава за поставен експлозив,...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Алфа | пред 6 месеци

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност