Мојсоски  Еурофарм сега е на повисоко ниво  фокусот е вперен кон Челинџ купот

Мојсоски: Еурофарм сега е на повисоко ниво, фокусот е вперен кон Челинџ купот

Гол | пред 6 месеци

Екипата на Еурофарм Работник беше противник на Вардар во првиот Суперкуп во мак-ракометот, но не успеа да го изненади фаворитот, во СЦ „Јане Сандански“ (25-30). Еден од првотимците на битолчани, Златко...

Кукоски потпиша за Еурофарм Работник

Кукоски потпиша за Еурофарм Работник

Спорт365 | пред 6 месеци

Стружанецот Милорад Кукоски од денеска е нов член на финалистот на Купот, екипата на Еурофарм Работник од Битола. Стружанецот стави потпис на едногодишен договор со битолчани и со своето искуство ќе биде...

Бошковски  Задоволен сум  другпат Вардар не победуваше и со повеќе од десет гола

Бошковски: Задоволен сум, другпат Вардар не победуваше и со повеќе од десет гола

24 Ракомет | пред 6 месеци

Вардар го освои и петтиот трофеј годинава, и повторно се запиша во историјата на македонскиот ракомет, како победник на првиот Супер Куп на Македонија. Во натпреварот што е најава за почетокот на сезоната...

Бошковски  Еурофарм не разочара против европскиот шампион

Бошковски: Еурофарм не разочара против европскиот шампион!

Гол | пред 6 месеци

Андон Бошковски, стратегот на Еурофарм Работник е задоволен од прикажаната игра во Суперкупот против Вардар, и покрај поразот од 25-30. Предводникот на битолчани вели дека невоиот тим одиграл допадлив...

Вардар е освојувач на првиот Супер куп на Македонија

Вардар е освојувач на првиот Супер куп на Македонија

24 Ракомет | пред 6 месеци

Ракометарите на Вардар се изборија за уште еден пехар во оваа година. После титулите во првенството на Македонија, Купот на Македонија и Лигата на шампионите дојдоа до титулата и во Супер купот на Македонија....

ОФИЦИЈАЛНО  Милорад Кукоски потпиша со Еурофарм Работник

ОФИЦИЈАЛНО: Милорад Кукоски потпиша со Еурофарм Работник

Гол | пред 6 месеци

Милорад Кукоски од денес е нов член на финалистот на Купот, екипата на Еурофарм Работник од Битола. Стружанецот стави потпис на едногодишен договор со битолчани и со своето искуство ќе биде од голема корист...

Еурофарм Работник се засили со Кукоски

Еурофарм Работник се засили со Кукоски

Sportmedia | пред 6 месеци

Македонскиот репрезентативец, Милорад Кукоски е ново засилување на битолскиот тим Еурофарм Работник 29-годишниот Стружанец, кој има 33 настапи за македонската репрезентација, потпиша едногодишен договор,...

Еурофарм Работник со двајца нови играчи на дуелот против Вардар

Еурофарм Работник со двајца нови играчи на дуелот против Вардар

24 Ракомет | пред 6 месеци

Екипата на Еурофарм Работник ги среди сите формалности околу трансфeрите на Гоце Ојлески и Милорад Кукоски и тие денеска ќе бидат на терен на мечот против Вардар од Супер купот на Македонија. И двајцата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност