Омаж за тебе  на Илијевска

"Омаж за тебе" на Илијевска

Вечер | пред 6 месеци

Се работи за корпус од дела поставени на седум пункта, тематски и стилски поврзани со еден концепт којшто во себе вклучува цртеж, објект и просторна интервенција. Во Центарот за култура "Трајко Прокопиев"...

Изложба на цртежи  Омаж за тебе  на Валентина Илијевска

Изложба на цртежи „Омаж за тебе“ на Валентина Илијевска

Макфакс | пред 6 месеци

Во четврток, со почеток во 20 часот во Изложбениот салон на НУ Центар за култура “Трајко Прокопиев“ – Куманово ќе се отвори изложба на цртежи со наслов “Омаж за тебе“ од авторката Валентина Илијевска....

Изложба на цртежи  Омаж за тебе  на Валентина Илијевска во Куманово

Изложба на цртежи „Омаж за тебе“ на Валентина Илијевска во Куманово

+Инфо | пред 6 месеци

Изложба на цртежи со наслов „Омаж за тебе“ од авторката Валентина Илијевска во 20 часот во Изложбениот салон на НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово. Валентина Илијевска е родена во Скопје...

Изложба на цртежи  Омаж за тебе  на Валентина Илијевска

Изложба на цртежи „Омаж за тебе“ на Валентина Илијевска

Денар | пред 6 месеци

Во четврток, со почеток во 20 часот во Изложбениот салон на НУ Центар за култура “Трајко Прокопиев“ – Куманово ќе се отвори изложба на цртежи со наслов “Омаж за тебе“ од авторката Валентина Илијевска....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност