Анимиран филмски маратон под ведро небо

Анимиран филмски маратон под ведро небо

Вечер | пред 6 месеци

Станува збор за настан во кој е вклучена програма за деца која почнува во 18:30 часот и програма за возрасни која почнува од 21 часот, а ќе трае до 24 часот. Во строгиот центар на градот, на плоштадот...

Филмски маратон со проекција на анимирани филмови под ведро небо ќе се одржи во Скопје

Филмски маратон со проекција на анимирани филмови под ведро небо ќе се одржи во Скопје

МКД | пред 6 месеци

Во строгиот центар на градот, на Плоштадот ВМРО, на 14 септември (четврток), во организација на „Анимакс Скопје Фест“ и „Тинтири-Минтири“ ќе биде организиран филмски маратон под ведро небо за сите љубители...

Анимиран филмски маратон под ведро небо

Анимиран филмски маратон под ведро небо

Скопје Инфо | пред 6 месеци

На 14 септември (четврток) на Плоштадот на ВМРО во строгиот центар на градот се организира анимиран филмски маратон под ведро небо за сите љубители за анимирани филмови. Станува збор за настан во кој е...

Анимиран филмски маратон под отворено небо

Анимиран филмски маратон под отворено небо

Радио МОФ | пред 6 месеци

„Анимакс Скопје фест“ заедно со филмското училиште „Тинтири минтира“ утре организира филмски маратон под отворено небо за сите љубители на анимирани филмови. Настанот ќе се одржува на плоштадот на ВМРО,...

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Филмски маратон под ведро небо за сите љубители за анимирани филмови ќе се одржи в четврток. Настанот е во организација на меѓународниот филмски фестивал „Анимакс Скопје фест“, а со поддршка на Градот...

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Денар | пред 6 месеци

Филмски маратон под ведро небо за сите љубители за анимирани филмови ќе се одржи в четврток. Настанот е во организација на меѓународниот филмски фестивал „Анимакс Скопје фест“, а со поддршка на Градот...

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Анимиран филмски маратон под отворено небо во Скопје

Макфакс | пред 6 месеци

Филмски маратон под ведро небо за сите љубители за анимирани филмови ќе се одржи в четврток. Настанот е во организација на меѓународниот филмски фестивал „Анимакс Скопје фест“, а со поддршка на Градот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност