Project One  Mercedes го ослободи  ѕверот

Project One: Mercedes го ослободи “ѕверот”

Точка | пред 6 месеци

Mercedes одлично ја заврши својата домашна задача на тема хиперавтомобил. Резултатот: Project One развива над 1.000 коњски сили, а од 0 до 200 км/ч забрзува за помалку од 6 секунди! Еден ден пред почетокот...

MERCEDES AMG PROJECT ONE  Монструозен Ф1 болид легален за цивилни патишта

MERCEDES-AMG PROJECT ONE: Монструозен Ф1 болид легален за цивилни патишта

Високи октани | пред 6 месеци

Комбинираната сила на ова чудовиште изнесува 1.086кс, со overboost 1.134кс, а има тежина од само 1.300 килограми! На новинарите на Автосаемот во Франкфурт Mercedes-AMG официјално го претстави својот хиперавтомобил...

Mercedes го ослободи ѕверот  Project One е болид за на улица

Mercedes го ослободи ѕверот: Project One е болид за на улица

Кајгана | пред 6 месеци

Mercedes одлично си ја заврши домашната задача на тема хиперавтомобил. Резултатот: Project One развива над 1.000 коњски сили, а од 0 до 200 км/ч забрзува за помалку од 6 секунди! Еден ден пред почетокот...

Франкфурт 2017  Виза за иднината  Mercedes AMG ONE

Франкфурт 2017: Виза за иднината- Mercedes AMG ONE

Авто Плус | пред 6 месеци

Во пресрет на новинарските денови, крај Мајна, спортската поделба на Daimler- Mercedes AMG, го претстави целосно новиот hypercar Project ONE. Хибридниот автомобил дебитира во форма на студиски развој на...

Формула 1 на патот   Mercedes AMG го претстави својот супер автомобил  фото видео

Формула 1 на патот – Mercedes-AMG го претстави својот супер автомобил (фото+видео)

Денар | пред 6 месеци

Германската компанија „Mercedes-Benz“ конечно го прикажа својот супер автомобил, кој ја користи технологијата од Формула 1, но е адаптирана за јавните патишта. Моделот „Project ONE“ е развиен од страна...

Хиперавтомобилот со 1 000 коњски сили на Мерцедес пристигна  ФОТО ВИДЕО

Хиперавтомобилот со 1.000 коњски сили на Мерцедес пристигна (ФОТО+ВИДЕО)

МКД | пред 6 месеци

По подолг период на објавување тизери и играње со сенки, новиот мерцедес АМГ проџект уан (Mercedes AMG Project One) конечко ја имаше својата светска премиера како првиот автомобил за патиштата со мотор...

Ѕвер од 1000 коњи се крие во гаража

Ѕвер од 1000 коњи се крие во гаража

За забава | пред 6 месеци

Mercedes AMG објави уште една “тизерска” фотографија од хипер-енергетскиот Project One пред претстојната премиера во Франкфурт на овој ексклузивен модел. На фотографијата за прв пат се гледа задниот дел...

ОФИЦИЈАЛНО: Mercedes-AMG конечно го претстави монструозниот Project One

Car Club | пред 6 месеци

Сподели! ;) Конечно, пред стартот на Франкфуртското Ауто Шоу, Mercedes-AMG го претстави својот хипер-автомобил кој се вика Project One и може да постигне 200 километри на час за помалку од 6 секунди и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност