СРБИНКА ВО СРЕД УРАГАН  Овие фотографии уште не сте ги виделе

СРБИНКА ВО СРЕД УРАГАН: Овие фотографии уште не сте ги виделе

Фактор | пред 5 месеци

Лидија Драгичевиќ која живее во Мајами со група Срби останала во градот во кој имало паника заради ураганот. Таа го фотографирала ураганот Ирма кој помина низ градот корнејќи дрвја, рушејќи конструкции...

Србинка останала во сред ураган  Овие фотографии уште не сте ги виделе   Галерија

Србинка останала во сред ураган: Овие фотографии уште не сте ги виделе – Галерија

Скопје24 | пред 5 месеци

Лидија Драгичевиќ која живее во Мајами со група Срби останала во градот во кој имало паника заради ураганот. Таа го фотографирала ураганот Ирма кој помина низ градот корнејќи дрвја, рушејќи конструкции...

Флорида се опоравува по стихијата  Ирма

Флорида се опоравува по стихијата “Ирма”

Локално | пред 5 месеци

Во Флорида почнаа реконструкцијата по ударите и кршот , предизвикани од ураганот “Ирма”, пренесе ББС. Приближувајќи се кон Мајами, стихијата ослабна до тропска бура, но на голем број градови во државата...

Моќниот ураган Ирма ја oпустоши Флорида

Моќниот ураган Ирма ја oпустоши Флорида

Факултети | пред 6 месеци

Фото: Getty Images ураганот ГАЛЕРИЈА

Породување среде ураган   се роди дете со помош на лекарите преку телефон

Породување среде ураган – се роди дете со помош на лекарите преку телефон

Популарно | пред 6 месеци

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и...

Се породила среде ураган  лекарите телефонски помагале

Се породила среде ураган, лекарите телефонски помагале

+Инфо | пред 6 месеци

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и...

Породување среде ураган  се роди девојче

Породување среде ураган- се роди девојче!

Курир | пред 6 месеци

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност