СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

Канал 5 | пред 6 месеци

Во коалицијата се: СДСМ, Нова социјалдемократска партија, Либерално-демократска партија, Демократски сојуз на Власите од Македонија, Нова алтернатива, Партија на обединети пензионери и граѓани на Македонија,...

Заев  Формираме коалиција од 22 партии  предводена од СДСМ

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ

Бриф | пред 6 месеци

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција...

Заев со Бошкоски  Трајанов  Поповска меѓу сојузниците за локалните избори

Заев со Бошкоски, Трајанов, Поповска меѓу сојузниците за локалните избори

Фактор | пред 6 месеци

Лидерот на СДСМ на локалните избори постигна договор за коалиција со вкупно 22 партии, а во заедничкиот фронт како главни сојузници ќе му бидат и Љубе Бошковски, Павле Трајанов и  Лилјана Поповска. Според...

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

Точка | пред 6 месеци

СДСМ ја објави вечерва коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Според премиерот Зоран Заев, коалицијата е отворена и за прием на други партии, а мотив била...

СДСМ на локалните избори ќе предводи коалиција од 22 партии

СДСМ на локалните избори ќе предводи коалиција од 22 партии

МКД | пред 6 месеци

Социјалдемократскиот сојуза на Македонија на локалните избори ќе предводи коалиција од 22 политички партии кои вечерва потпишаа Договор за настап на изборите. „Убеден сум дека оваа предизборна коалиција,...

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

Макфакс | пред 6 месеци

СДСМ ја објави вечерва коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Според премиерот Зоран Заев коалицијата  е отворена и за прием на други партии, а мотив била...

Заев  Формираме коалиција од 22 партии  за живот во Македонија за сите ВИДЕО

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, за живот во Македонија за сите ВИДЕО

+Инфо | пред 6 месеци

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција...

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

24 вести | пред 6 месеци

Во проширен состав, под мотото „Живот во Македонија за сите“, коалицијата предводена од СДСМ потпиша договор за заеднички настап на локалните избори. Коалицијата на СДСМ сега брои 22 партии кои ќе ги поддржат...

Ова е коалицијата на СДСМ за локалните избори

Ова е коалицијата на СДСМ за локалните избори

Бизнис вести | пред 6 месеци

СДСМ ја објави коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Меѓу партиите во коалицијата што ќе настапи под мотото „Живот во Македонија за сите“ се ЛДП, ЛП,...

ВО ЖИВО  Потпишување на Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

ВО ЖИВО: Потпишување на Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

A1on | пред 6 месеци

Партиите кои што се дел од коалицијата предводена од СДСМ вечерва во седиштето на СДСМ ќе потпишат договор за настап на локалните избори, а предвидено е и обраќање на лидерот на партијата, Зоран Заев.

Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

Локално | пред 6 месеци

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција...

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција за локалните избори

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција за локалните избори

Фокус | пред 6 месеци

Владејачката СДСМ заедно со уште 21 партија вечерва потпишаа договор за заеднички настап на претстојните локални избори, односно формираа предизборна коалиција. Пред потпишувањето, се обрати лидерот на...

22 политички партии ја сочинуваат предизборната коалиција на СДСМ

22 политички партии ја сочинуваат предизборната коалиција на СДСМ

Ако | пред 6 месеци

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев промовираше предизборна коалиција, засега од 22 политички партии, со лева определба, десна и од центарот, коишто со потпис застанаа зад заедничката цел, Живот во Македонија...

Коалицијата предводена од СДСМ брои вкупно 22 партии

Коалицијата предводена од СДСМ брои вкупно 22 партии

Нова ТВ | пред 6 месеци

Живот во Македонија за сите – ова е заедничката цел што нè обедини сите нас, леви, десни, партии од центарот, кои денеска го потпишавме Договорот за настап на локалните избори. Формираме предизборна коалиција...

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

Сител | пред 6 месеци

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори. Во коалицијата се:...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност