Курц Западниот Балкан има европска перспектива Турција не

Курц: Западниот Балкан има европска перспектива, Турција не

МКД | пред 6 месеци

Министерот за надворешни работи на Австрија предупреди , по говорот на претседател на Европската комисија за „состојбата на Европската Унија“, дека ЕУ не смее да дозволи создавање вакум на Западниот Балкан....

Јункер ЕУ да понуди перспектива за членство на земјите од Западен Балкан

Јункер: ЕУ да понуди перспектива за членство на земјите од Западен Балкан

Точка | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, ја повика ЕУ да им овозможи кредибилна перспектива за членство на земјите од Западен Балкан додавајќи дека во иднина Унијата ќе има повеќе од 27 земји...

Јункер ЕУ да понуди перспектива за членство на земјите од Западен Балкан

Јункер: ЕУ да понуди перспектива за членство на земјите од Западен Балкан

Макфакс | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер ја повика ЕУ да им пружи кредибилна перспектива за членство на земјите од Западен Балкан, додавајќи дека во иднина Унијата ќе има повеќе од 27 земји...

Јункер Западен Балкан да добие перспектива за ЕУ

Јункер: Западен Балкан да добие перспектива за ЕУ

Фактор | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер ја повика ЕУ да им пружи кредибилна перспектива за членство на земјите од Западен Балкан, додавајќи дека во иднина Унијата ќе има повеќе од 27 земји...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата и Унијата во Европа

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата, и Унијата во Европа

МТВ 1 | пред 6 месеци

Претседателот на европската влада Жан-Клод Јункер во својот гоидшен говор за состојбата во ЕУ, рече дека Унијта во последните години си ја врати довербата во себе. „Ја вративме Европа во Унијата, и Унијата...

Јункер  ЕУ ќе се проширува по 2019

Јункер – ЕУ ќе се проширува по 2019

Телма | пред 6 месеци

Ниту една земја нема да стане нова членка на Европската Унија до крајот на мандатот на овој состав на Европската Комисија до 2019 година, соопшти нејзинот претседател Жан Клод Јункер во годишното обраќање...

Јункер  До 2019 година ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ

Јункер - До 2019 година ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ

Сител | пред 6 месеци

Embedded video for Јункер - До 2019 година ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ До 2019 година ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ. Првиот човек на ЕК Жан Клод Јункер...

Курц Да за Западен Балкан не за Турција

Курц: Да за Западен Балкан, не за Турција

Макфакс | пред 6 месеци

По повод говорот на претседателот на ЕК, шефот на австриската дипломатија, Себастијан Курц, предупреди дека ЕУ не смее да дозволи да продолжи вакуумот на Западниот Балкан. Курц во соопштение истакна дека...

Јункер Британците ќе зажалат за Брегзит

Јункер: Британците ќе зажалат за Брегзит

Алсат-М | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во својот говор пред Европскиот парламент, изјави дека процесот на проширување на Европската унија ќе продолжи, но ниедна нова земја нема да се зачлени...

Курц Да за Западен Балкан не за Турција

Курц: Да за Западен Балкан, не за Турција

Точка | пред 6 месеци

По повод говорот на претседателот на ЕК, шефот на австриската дипломатија, Себастијан Курц, предупреди дека ЕУ не смее да дозволи да продолжи вакуумот на Западниот Балкан. Курц во соопштение истакна дека...

Јункер Западен Балкан ќе чека за членство најрано до 2019 година

Јункер: Западен Балкан ќе чека за членство најрано до 2019 година

Канал 5 | пред 6 месеци

Вети јасна перспектива за земјите од Западен Балкан, но не пред 2019-та година, кога завршува овој мандат на Европскиот парламент. Владеењето на правото и фундаменталните европски вредности остануваат...

Курц Да за Западен Балкан не за Турција

Курц: Да за Западен Балкан, не за Турција

Вечер | пред 6 месеци

По повод говорот на претседателот на ЕК, шефот на австриската дипломатија, Себастијан Курц, предупреди дека ЕУ не смее да дозволи да продолжи вакумот на Западниот Балкан. Курц во соопштение истакна дека...

Јункер ја повика ЕУ да им пружи на земјите од Западен Балкан кредибилна перспектива на членство

Јункер ја повика ЕУ да им пружи на земјите од Западен Балкан кредибилна перспектива на членство

Вечер | пред 6 месеци

Јункер ја повика ЕУ да им пружи на земјите од Западен Балкан кредибилна перспектива на членство и додаде дека во иднина, ЕУ ќе има повеќе од 27 земји членки. „Доколку сакаме постабилно судство мораме да...

Јункер Мораме да нудиме веродостојни изгледи за проширување на ЕУ за Западен Балкан

Јункер: Мораме да нудиме веродостојни изгледи за проширување на ЕУ за Западен Балкан

МТВ 1 | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во својот годишен говор за состојбата на Унијата, зборувајќи пред Европскиот парламент рече дека ЕУ „мора да продолжи да нуди веродостојни изгледи...

Јункер Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

Јункер: Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

A1on | пред 6 месеци

Европската унија мора да продолжи да нуди веродостојни перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан, изјави денеска претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер во својот годишен говор...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

A1on | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во своето редовно годишно обраќање пред Европарламентот „За состојбата на Унијата“, изјави дека ЕУ во последниве години успеала да ја поврати...

Јункер ЕУ да им понуди кредибилна перспектива на членство на земјите од Западен Балкан

Јункер: ЕУ да им понуди кредибилна перспектива на членство на земјите од Западен Балкан

Макфакс | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер во своето годишно обраќање за состојбата на Унијата, рече дека ЕУ во последните години ја повратила довербата во себе. Јункер ја повика ЕУ на земјите...

Јункер Западен Балкан во ЕУ Не пред 2019

Јункер: Западен Балкан во ЕУ? Не пред 2019

МКД | пред 6 месеци

До крајот на мандатот на сегашната Европска комисија нема да бидат исполнети условите за влез на некоја земја од Западен Балкан во ЕУ, изјави претседателот на ЕК Жан Клод Јункер. Потоа, како што кажа,...

Јункер Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

Јункер: Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

Алфа | пред 6 месеци

Сите земји кандидати мора да дадат апсолутен приоритет на почитувањето на владеењето на правото, правдата и основните права, порача претседателот на Еврокомисијата. Европската унија мора да продолжи да...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

Алфа | пред 6 месеци

Јункер натаму рече дека „ветерот повторно дува во едрата на Европа“ и дека континентот станува се пообединет и добива на економско значење по одлуката на Велика Британија за истапување од блокот. Претседателот...

Јункер Проширување со земјите од Западниот Балкан во следниот мандат на ЕК

Јункер: Проширување со земјите од Западниот Балкан во следниот мандат на ЕК

DW | пред 6 месеци

Претседателот на Европската Комисија во годишното обраќање пред парламентот најави дека во актуелниот мандат на неговата влада нема да има проширување на ЕУ, но вети перспектива за Западниот Балкан. Претседателот...

Јункер ќе побара проширување на Еврозоната

Јункер ќе побара проширување на Еврозоната

A1on | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер се очекува во своето обраќање за „состојбата на Унијата“ да најави проширување на Еврозоната со сите земји-членки на ЕУ, јави ДПА повикувајќи се на...

Јункер Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

Јункер: Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

+Инфо | пред 6 месеци

Европската унија мора да продолжи да нуди веродостојни перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан, изјави денеска претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер во својот годишен говор...

Јункер Западен Балкан во ЕУ Не пред 2019 година

Јункер: Западен Балкан во ЕУ? Не пред 2019 година

Фактор | пред 6 месеци

До крајот на мандатот на сегашната Европска комисија нема да бидат исполнети условите за влез на некои земји од Западен Балкан во членството на ЕУ, изјави претседателот на ЕК Жан Клод Јункер. После тоа...

Јункер ЕУ да му пружи перспектива за членство на Западен Балкан

Јункер: ЕУ да му пружи перспектива за членство на Западен Балкан

Нова ТВ | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер ја повика ЕУ да им пружи кредибилна перспектива за членство на земјите од Западен Балкан, додавајќи дека во иднина Унијата же има повеќе од 27 земји...

Јункер ЕУ да им понуди кредибилна перспектива на членство на земјите од Западен Балкан

Јункер: ЕУ да им понуди кредибилна перспектива на членство на земјите од Западен Балкан

Точка | пред 6 месеци

Јункер ја повика ЕУ да им пружи на земјите од Западен Балкан кредибилна перспектива на членство и додаде дека во иднина, ЕУ ќе има повеќе од 27 земји членки. „Доколку сакаме постабилно судство мораме да...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

+Инфо | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во своето редовно годишно обраќање пред Европарламентот „За состојбата на Унијата“, изјави дека ЕУ во последниве години успеала да ја поврати...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

Сител | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во своето редовно годишно обраќање пред Европарламентот „За состојбата на Унијата“, изјави дека ЕУ во последниве години успеала да ја поврати...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

24 вести | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во своето редовно годишно обраќање пред Европарламентот „За состојбата на Унијата“, изјави дека ЕУ во последниве години успеала да ја поврати...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

Локално | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во своето редовно годишно обраќање пред Европарламентот „За состојбата на Унијата“, изјави дека ЕУ во последниве години успеала да ја поврати...

Јункер ќе побара проширување на Еврозната

Јункер ќе побара проширување на Еврозната

ТВ Нова | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер се очекува во своето обраќање за „состојбата на Унијата“ да најави проширување на Еврозоната со сите земји-членки на ЕУ, јави ДПА повикувајќи се на...

Јункер ќе побара проширување на Еврозната

Јункер ќе побара проширување на Еврозната

+Инфо | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер се очекува во своето обраќање за „состојбата на Унијата“ да најави проширување на Еврозоната со сите земји-членки на ЕУ, јави ДПА повикувајќи се на...

Јункер ветува перспектива за Западен Балкан

Јункер ветува перспектива за Западен Балкан

ТВ 21 | пред 6 месеци

Претседателот на Европската Комисија, Жан-Клод Јункер во годишното обраќање пред парламентот најави дека во актуелниот мандат на неговата влада нема да има проширување на ЕУ, но вети перспектива за Западниот...

Јунктер ветува перспектива за Западен Балкан

Јунктер ветува перспектива за Западен Балкан

ТВ 21 | пред 6 месеци

Претседателот на Европската Комисија, Жан-Клод Јункер во годишното обраќање пред парламентот најави дека во актуелниот мандат на неговата влада нема да има проширување на ЕУ, но вети перспектива за Западниот...

Јункер Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

Јункер: Мораме да нудиме перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Европската унија мора да продолжи да нуди веродостојни перспективи за проширување на ЕУ кон Западен Балкан, изјави денеска претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер во својот годишен говор...

Јункер ќе побара проширување на Еврозната

Јункер ќе побара проширување на Еврозната

Сител | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер се очекува во своето обраќање за „состојбата на Унијата“ да најави проширување на Еврозоната со сите земји-членки на ЕУ, јави ДПА повикувајќи се на...

Јункер Ја вративме Европа во Унијата

Јункер: Ја вративме Европа во Унијата

Вечер | пред 6 месеци

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во своето редовно годишно обраќање пред Европарламентот „За состојбата на Унијата", изјави дека ЕУ во последниве години успеала да ја поврати...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност