Гутереш  Муслиманите во Мјанмар се соочуваат со хуманитарна катастрофа

Гутереш: Муслиманите во Мјанмар се соочуваат со хуманитарна катастрофа

Точка | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изјави дека муслиманите Рохинџи во Мјанмар се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Гутереш рече дека нападите што мјанмарските безбедносни сили...

Антонио Гутереш  Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситација

Антонио Гутереш: Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситација

A1on | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави денеска дека муслиманите Рохинџи, во Мјанмар, се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Гутереш рекол дека нападите што мјанмарските безбедносни...

Гутереш  Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација

Гутереш: Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација

ТВ Нова | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави денеска дека муслиманите Рохинџи, во Мјанмар, се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Гутереш рекол дека нападите што мјанмарските безбедносни...

Гутереш  Муслиманите во Мјанмар се соочуваат со хуманитарна катастрофа

Гутереш: Муслиманите во Мјанмар се соочуваат со хуманитарна катастрофа

Макфакс | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави дека муслиманите Рохинџи, во Мјанмар, се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Гутереш рече дека нападите што мјанмарските безбедносни сили...

Антонио Гутереш  Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситација

Антонио Гутереш: Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситација

Алфа | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави денеска дека муслиманите Рохинџи, во Мјанмар, се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави...

Гутереш  Раселувањето на Рохинџа муслиманите е етничко чистење

Гутереш: Раселувањето на Рохинџа-муслиманите е етничко чистење

Локално | пред 6 месеци

Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН), Антонио Гутереш денеска ги повика властите во Мјанмар да ги прекинат воените операции и да стават крај на насилството кон Рохинџа-муслиманите, нагласувајќи...

Гутереш  Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација

Гутереш: Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација

Алсат-М | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави денеска дека муслиманите Рохинџи, во Мјанмар, се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Гутереш рекол дека нападите што мјанмарските  безбедносни сили...

Антонио Гутереш  Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситација

Антонио Гутереш: Рохинџите се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситација

Сител | пред 6 месеци

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави денеска дека муслиманите Рохинџи, во Мјанмар, се соочуваат со катастрофална хуманитарна ситуација. Гутереш рекол дека нападите што мјанмарските  безбедносни сили...

ОН испраќа помош за малцинството Рохини во Бурма и во Бангладеш

ОН испраќа помош за малцинството Рохини во Бурма и во Бангладеш

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Обединетите нации соопштија дека продолжуваат со дотурот на помош во храна за муслиманското малцинството Рохини во Бурма (Мјанмар), како и дека испратиле пратки за бегалците од оваа заедница кои се наоѓаат...

Хасина  Мјанмар треба да ги прими назад сите пребегани Рохинџи

Хасина: Мјанмар треба да ги прими назад сите пребегани Рохинџи

A1on | пред 6 месеци

Премиерката на Бангладеш, Шеик Хасина изјави денеска дека Мјанмар треба да ги прими назад сите, стотици илјади бегалци, припадници на муслиманската заедница Рохинџи, кои пристигнаа на бангладешката територија...

Хасина: Мјанмар треба да ги прими назад сите пребегани Рохинџи

ТВ Нова | пред 6 месеци

Премиерката на Бангладеш, Шеик Хасина изјави денеска дека Мјанмар треба да ги прими назад сите, стотици илјади бегалци, припадници на муслиманската заедница Рохинџи, кои пристигнаа на бангладешката територија...

Хасина: Мјанмар треба да ги прими назад сите пребегани Рохинџи

ТВ Нова | пред 6 месеци

Премиерката на Бангладеш, Шеик Хасина изјави денеска дека Мјанмар треба да ги прими назад сите, стотици илјади бегалци, припадници на муслиманската заедница Рохинџи, кои пристигнаа на бангладешката територија...

Далај Лама  Буда би им помогнал на муслиманите Рохинџа во Бурма

Далај Лама: Буда би им помогнал на муслиманите Рохинџа во Бурма

МКД | пред 6 месеци

Будистичкиот екстремизам го поттикна прогонот на муслиманското малцинство Рохинџа во Бурма. Буда би им помогнал на Рохинџа муслиманите, кои бегаат од насилството во Бурма, со будистичко мнозинство, рече...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност