Барселона рутински до нови бодови

Барселона рутински до нови бодови

Екипа | пред 6 месеци

Доминацијата на Барселона во шпанската АСОБАЛ лига неспорна е и во новата сезона. Во 2.коло од шпанското првенство, Барселона славеше гостинска победа протиув Хуеска со 17-23. Полскиот репрезентативец...

Ристовски не настапи  нова лесна победа на Барса во АСОБАЛ лигата

Ристовски не настапи, нова лесна победа на Барса во АСОБАЛ-лигата

Гол | пред 6 месеци

Ракометарите на Барселона ја забележаа и втората победа во АСОБАЛ лигата, откако вечерва во Хуеска ја победија истоимената домашна екипа со 17-23 (6-12). Иако против себе имаа многу незгоден противник,...

Хуеска за  увод  во Лигата на шампионите

Хуеска за „увод“ во Лигата на шампионите

Sportmedia | пред 6 месеци

Ракометарите на Барселона ја забележаа и втората победа во Асобал лигата, откако на гости ја победија Хуеска со (23:17( Ракометарите на Барселона стигнаа и до втопрата победа во Асобал лигата. Сега и на...

Борко и Барса во Асобал се загреваа за Лига на шампиони

Борко и Барса во Асобал се загреваа за Лига на шампиони

24 Ракомет | пред 6 месеци

Ракометарите на Барселона ја забележаа и втората победа во Асобал лигата, откако ја победија екипата на Хуеска на гостински терен со 17:23. Иако не беше разликата висока, како што сме навикнати кога станува...

Барселона под водство на Валверде игра како никогаш во историјата  Со победата над Јуве срушија дури три рекорди

Барселона под водство на Валверде игра како никогаш во историјата: Со победата над Јуве срушија дури три рекорди

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Фудбалерите на Барселона и покрај сите проблеми и турбуленции на совршен начин ја отворија новата сезона, како во првенството, така и во Лигата на шампионите. Иако сезоната штотуку започна, новата Барселона...

Барселона со три гола го реши Јувентус

Барселона со три гола го реши Јувентус

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Барселона и покрај сите проблеми со кои се соочува имаше сили за добар почеток во новата сезона на евросцената. На Ноу Камп е совладан минатогодишниот финалист Јувентус со 3:0.

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност