Лазаров со  петка  ја отвори сезоната во Франција

Лазаров со „петка“ ја отвори сезоната во Франција

Дерби | пред 6 месеци

Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе игра за Нант, тим со кој веќе го освои пехарот „Трофеј на шампионите“, а пак вечерва имаше позитивен старт на сезоната во францускиот шампионат. Нашиот капитен...

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Екипа | пред 6 месеци

Кире Лазаров со екипата на Нант ја прослави првата победа во француската лига. Во првото коло во шампионатот, Нант славеше убедлива победа на гостувањето против Маси со 22-28. Во својот прв натпревар во...

Лазаров постигна пет гола  Нант лесно победи на теренот на Маси

Лазаров постигна пет гола, Нант лесно победи на теренот на Маси

Гол | пред 6 месеци

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров со победа дебитираше во дресот на Нант во француското првенство, откако само десет дена по победата на „Трофеј на шампионите“, неговиот нов клуб славеше на...

Кире тргна со  петка  во Нант

Кире тргна со „петка“ во Нант

Sportmedia | пред 6 месеци

Лазаров имаше добра партија, реализира пет гола, а четири од нив со удари од седум метри. Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров тргна победнички со својот нов клуб - Нант. Во својот...

Нант победи на гостувањето кај Маси  а Кире тргна со петка

Нант победи на гостувањето кај Маси, а Кире тргна со петка

24 Ракомет | пред 6 месеци

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров тргна успешно во својата прва сезона во најсилнаа лига на Франција и со тимот на Нант стигна до победа на гостувањето кај Маси со 28:22. Лазаров...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност