Пет лица починаа во дом за стари на Флорида по налетот на ураганот Ирма

Пет лица починаа во дом за стари на Флорида по налетот на ураганот Ирма

Точка | пред 6 месеци

Пет лица починале во дом за стари лица на Флорида кога останале без струја во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и немоќни...

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на ураганот  Ирма

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на ураганот „Ирма“

Макфакс | пред 6 месеци

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот „Ирма“. Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и...

Нема крај ужасот на Флорида  Петмина починати во дом за стари  останале без струја

Нема крај ужасот на Флорида: Петмина починати во дом за стари, останале без струја

Сител | пред 6 месеци

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и немоќни...

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида  откако останале без струја

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја

A1on | пред 6 месеци

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и немоќни...

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на  Ирма

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на „Ирма“

Курир | пред 6 месеци

Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и немоќни луге, откако ураганот предизвика прекин на струјата, што го запре и работењето на клима уредите и другата техника....

Петмина починати во дом за стари во Флорида оставени без струја

Петмина починати во дом за стари во Флорида оставени без струја

Алфа | пред 6 месеци

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во...

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на  Ирма

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на „Ирма“

Прес 24 | пред 6 месеци

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и немоќни...

Флорида се опоравува по стихијата  Ирма

Флорида се опоравува по стихијата “Ирма”

Локално | пред 6 месеци

Во Флорида почнаа реконструкцијата по ударите и кршот , предизвикани од ураганот “Ирма”, пренесе ББС. Приближувајќи се кон Мајами, стихијата ослабна до тропска бура, но на голем број градови во државата...

Породување среде ураган   се роди дете со помош на лекарите преку телефон

Породување среде ураган – се роди дете со помош на лекарите преку телефон

Популарно | пред 6 месеци

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и...

Се породила среде ураган  лекарите телефонски помагале

Се породила среде ураган, лекарите телефонски помагале

+Инфо | пред 6 месеци

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и...

Породување среде ураган  се роди девојче

Породување среде ураган- се роди девојче!

Курир | пред 6 месеци

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност