Заев вети средства за Сојузот на борци на Република Македонија за да продолжи да се негува традицијата и афирмираат придобивките од НОБ

Заев вети средства за Сојузот на борци на Република Македонија за да продолжи да се негува традицијата и афирмираат придобивките од НОБ

A1on | пред 6 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и од министерката за труд и социјална политика,...

Владата ќе го враќа статусот на борците во Македонија

Владата ќе го враќа статусот на борците во Македонија

Макфакс | пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска се сретна со претставници...

ЗАЕВ ИМ ВЕТИ НА ПАРТИЗАНИТЕ ДЕКА ЌЕ ИМ ГИ ВРАТИ КАНЦЕЛАРИИТЕ

ЗАЕВ ИМ ВЕТИ НА ПАРТИЗАНИТЕ ДЕКА ЌЕ ИМ ГИ ВРАТИ КАНЦЕЛАРИИТЕ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев се договори со Сојузот на борци од НОБ Владата да помогне со соодветен простор за функционирање со оглед дека им беше одземен имотот, соопштија од Владата по денешната средба на Заев...

Сојузот на борците до Заев  Вашите заложби го враќаат достоинството на граѓаните

Сојузот на борците до Заев: Вашите заложби го враќаат достоинството на граѓаните

+Инфо | пред 6 месеци

Вашите заложби, верба и оптимизам даваат сила и водат напред. Вверуваме во вас, ве поддржуваме и ве охрабруваме да продолжите со мудрите политики со коишто се грижите за сите граѓани и на Република Македонија...

Премиерот Заев се сретна со претставници од Сојузот на борците

Премиерот Заев се сретна со претставници од Сојузот на борците

Канал 5 | пред 6 месеци

На средбата, на која претседателот на Владата беше придружуван од вицепремиерката  и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и од министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, преставниците...

Заев  Успешно се заокружува првиот дел од планот 3 6 9

Заев: Успешно се заокружува првиот дел од планот 3-6-9

Точка | пред 6 месеци

При крај е реализацијата на првата фаза од реформскиот план 3-6-9 на Владата на Република Македонија. Најголем дел од предвидените мерки за првиот тримесечен рок, дури 46, се веќе реализирани, а останатите...

Владата ќе го враќа статусот на борците во Македонија

Владата ќе го враќа статусот на борците во Македонија

Точка | пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, и од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска се сретна со...

Премиерот Заев се сретна со претставници од Сојузот на борците

Премиерот Заев се сретна со претставници од Сојузот на борците

Сител | пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со претставници на Сојузот на борци - Вера Бунтевска, в.д. претседателка на Главниот одбор на Сојузот на борци на Република Македонија, Евзи Мемети, потпретседател...

Владата финансиски и просторно ќе даде поддршка на Сојузот на борци

Владата финансиски и просторно ќе даде поддршка на Сојузот на борци

Ако | пред 6 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и од министерката за труд и социјална политика,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност