Еден загинат и тројца повредени во напад во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат и тројца повредени во напад во средно училиште во американското гратче Спокејн

A1on | пред 6 месеци

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници. Брајан Шефер од локалната...

Вооружен напад во средно училиште Еден ученик убиен пет ранети

Вооружен напад во средно училиште: Еден ученик убиен, пет ранети

Курир | пред 6 месеци

Еден ученик е убиен, а уште пет се ранети во вооружен напад во средното училиште во градот Рокфорд во сојузната држава Вашингтон. Напаѓачот набрзо после инцидентот бил уапсен, а од полицијата потврдиле...

Истрели во средно училиште во САД еден убиен

Истрели во средно училиште во САД, еден убиен

Макфакс | пред 6 месеци

Едно лице е убиено а петмина се повредени во пукање во  средното училиште Фримен во близина на гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон. На социјалната мрежа Твитер, раководството на училишните...

Еден загинат тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат, тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

24 вести | пред 6 месеци

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници. Брајан Шефер од локалната...

Еден загинат тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат, тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Прес 24 | пред 6 месеци

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници. Брајан Шефер од локалната...

Еден загинат тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат, тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Алфа | пред 6 месеци

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници. Едно лице загина, а тројца...

Полицијата добила дојава за истрели во средно училиште во американското гратче Спокејн

Полицијата добила дојава за истрели во средно училиште во американското гратче Спокејн

Алфа | пред 6 месеци

Во средно училиште во близина на гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, пријавено е пукање од огнено оружје, по што полицијата веднаш се упатила на местото на инцидентот. Во средно училиште...

САД Напад во средно училиште има загинати

САД: Напад во средно училиште, има загинати

Република | пред 6 месеци

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници. Брајан Шефер од локалната...

Фатално пукање во средно училиште во Вашингтон Еден загинат шест ранети децата преплашени

Фатално пукање во средно училиште во Вашингтон: Еден загинат, шест ранети, децата преплашени

Сител | пред 6 месеци

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници. Брајан Шефер од локалната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност