САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

Сител | пред 6 месеци

Американските власти обвинија руски дипломати за повреда на државните закони, во врска со огнот запален и оставен да гори во затворениот конзулат во Сан Франциско, кој бил празен. Инцидентот се случил...

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

ТВ Нова | пред 6 месеци

Американските власти обвинија руски дипломати за повреда на државните закони, во врска со огнот запален и оставен да гори во затворениот конзулат во Сан Франциско, кој бил празен. Инцидентот се случил...

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

+Инфо | пред 6 месеци

Американските власти обвинија руски дипломати за повреда на државните закони, во врска со огнот запален и оставен да гори во затворениот конзулат во Сан Франциско, кој бил празен. Инцидентот се случил...

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

САД обвинија руски дипломати за огнот во напуштениот конзулант во Сан Франциско

A1on | пред 6 месеци

Американските власти обвинија руски дипломати за повреда на државните закони, во врска со огнот запален и оставен да гори во затворениот конзулат во Сан Франциско, кој бил празен. Инцидентот се случил...

Русите пренаменија паркинг за американските дипломати во пешачки премин

Русите пренаменија паркинг за американските дипломати во пешачки премин

Сител | пред 6 месеци

Москва ги укина привилегиите за паркирање на американските дипломати, така што се бојадисани паркинг местата пред конзулатот на САД и тука е поставен пешачки премин. Државната телевизија „Русија 24“ објави...

Русија ќе ги тужи САД поради дипломатскиот имот

Русија ќе ги тужи САД поради дипломатскиот имот

МТВ 1 | пред 6 месеци

Русија ќе ги тужи САД поради ситуацијата со рускиот дипломатски имот, изјави заменик-министерот за надворешни работи, Сергеј Рјабков. Тоа брзо ќе го направиме, нема да го пролонгираме прашањето, посочил...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност