Нападнати и повредени седум пешаци во Тулуз

Нападнати и повредени седум пешаци во Тулуз

Макфакс | пред 6 месеци

Седум лица се повредени во напад во Тулуз, Франција, од напаѓач кој  наводно извикувал “алах екбер”.Напаѓачот, во своите четириесетти години,  ги напаѓал физички пешаците, според француските медиуми. Полицајците...

Напаѓач повредил седум лица во Тулуз

Напаѓач повредил седум лица во Тулуз

Канал 5 | пред 6 месеци

Полицијата го уапсила напаѓачот, маж на околу 40-годишна возраст. Еден очевидец рекол дека непознатиот маж одеднаш почнал да се нафрла на минувачите. Како што јавуваат локалните медиуми напаѓачот бил од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност