Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград

Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград

Екипа | пред 5 месеци

Екипата на Работнички со пораз го започна меѓународниот турнир во Бoтевград, Бугарија. Српскиот прволигаш Динамик беше подобар од македонскиот претставник со реузлтат од 91-90. Тимот на Докузовски не успеа...

 Соколите  подобри од Гостивар  минимален пораз на Работнички на турнир во Ботевград

„Соколите“ подобри од Гостивар, минимален пораз на Работнички на турнир во Ботевград

Гол | пред 5 месеци

Карпош Соколи и Гостивар вечерва во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје одиграа контролен натпревар пред почетокот на шампионатот, а победа извојуваа „соколите“ со 93-78. Избраниците Марјан Србиновски...

 Пенал пораз  за Работнички

„Пенал-пораз“ за Работнички

Sportmedia | пред 5 месеци

Тимот од „Градски парк“ загуби од српскиот прволигаш со минимални (90:91) во првиот натпревар од турнирот во Ботевград. Кошаркарите на Работнички со пораз го почнаа учеството на меѓународниот турнир во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност