Меморија   Се е исто  освен што имаме помалку коса

Меморија - Се е исто, освен што имаме помалку коса!

Вечер | пред 5 месеци

"Во Меморија ништо не е случајно, енергијата што ја имаме, оваа екипа овде, извинете што сум емотивен, е тоа е она што го прави Меморија дело коешто ќе остане со векови", вели Камиказа 18 ноември е денот...

Со  Меморија  на прошетка по спомените

Со „Меморија“ на прошетка по спомените

Скопје24 | пред 5 месеци

Македонските рок ен рол легенди, групата „Меморија“ вчера, 12 септември, во 13 чаот во МКЦ – Скопје и официјално ја започнаа својата кампања за големиот повратнички концерт закажан за 18 ноември во Метрополис...

Со  Меморија  на прошетка по спомените

Со „Меморија“ на прошетка по спомените

Курир | пред 5 месеци

Салата на киното „Фросина“ во МКЦ беше претесна да ги прими сите кои беа повикани… Овој пат покрај претставниците на медиумите Петар Георгиевски – Камиза и останатите од групата ги повикаа сите оние што...

Со  Меморија  на прошетка по спомените

Со „Меморија“ на прошетка по спомените

Вистина | пред 5 месеци

Македонските рок ен рол легенди, групата „Меморија“ вчера, 12 септември, во 13 чаот во МКЦ – Скопје и официјално ја започнаа својата кампања за големиот повратнички концерт закажан за 18 ноември во Метрополис...

Ново запознавање со  Меморија

Ново запознавање со „Меморија“

Fashionel | пред 5 месеци

Во просториите на Младинскиот културен центар, вчера групата „Меморија“ одржа конференција за медиумите, но всушност беше средба на задоволство и на членовите на групата и на присутните. Тоа беше ново...

 Меморија  раскажуваа за своето време

„Меморија“ раскажуваа за своето време

Reporter.mk | пред 5 месеци

Легендарната група „Меморија“ во киното „Фрoсина“ денес собра голем дел од своите музички колеги и јавни лица. Повод беше претстојниот концерт на 18 ноември во „Метрополис арената“ каде што бендот првпат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност