Соколи и Гостивар ги  мереа  силите во  Борис Трајковски   ФОТОГАЛЕРИЈА

Соколи и Гостивар ги „мереа“ силите во „Борис Трајковски“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | пред 6 месеци

Екипите Карпош Соколи и Гостивар одиграа контролен натпревар во салата „Борис Трајковски“, во кој домаќините убедливо славеа со резултат од 93-78 над новиот прволигаш Гостиавр. Актуелниот вицешампион со...

 Соколите  и по втор пат подобри од Гостивар

„Соколите“ и по втор пат подобри од Гостивар

Sportmedia | пред 6 месеци

Екипите на Карпош Соколи и Гостивар одиграа и втор контролен натпревар, по оној во Маврово, сега и во Скопје, во ВИП Арената „Борис Трајковски", во кој домашниот тим славеше со убедливи (93:78). Актуелниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност