Министерството за култура со долг кон изведувачите на Македонската филхармонија од 15 5 милиони евра

Министерството за култура со долг кон изведувачите на Македонската филхармонија од 15,5 милиони евра

Телма | пред 6 месеци

Министерството за култура како инвеститор им должи 15, 5 милиони евра на две фирми изведувачи на Македонската филхармонија., велат од овој ресор. На австриската фирма „ Страбаг“ која  го врши внатрешното...

Канческа Милевска ја отвори новата Филхармонија  Владата треба да доплати уште 15 5 милиони евра

Канческа-Милевска ја отвори новата Филхармонија, Владата треба да доплати уште 15,5 милиони евра

Фокус | пред 6 месеци

Околу 15,5 милиони евра треба да се доисплатат за изградбата на новиот објект на Македонската филхармонија, потврди денеска Министерството за култура. Изградбата на Филхармонијата чини околу 32,7 милиони...

УШТЕ 15 5 МИЛИОНИ ЕВРА ТРЕБА ВЛАДАТА ДА ПЛАТИ ЗА ФИЛХАРМОНИЈАТА

УШТЕ 15,5 МИЛИОНИ ЕВРА ТРЕБА ВЛАДАТА ДА ПЛАТИ ЗА ФИЛХАРМОНИЈАТА

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Околу 15,5 милиони евра треба да се доисплатат за изградбата на новиот објект на Македонската филхармонија, потврди денеска Министерството за култура. Изградбата на Филхармонијата чини околу 32,7 милиони...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност