На Бочели не му треба диригент  ама со оркестарот диригираше робот

На Бочели не му треба диригент, ама со оркестарот диригираше робот

Сител | пред 6 месеци

Робот во човечки облик по име Ју Ми синоќа диригираше со филхармонискиот оркестар на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во театарот „Верди“ во Пиза, покажувајќи исклучителна  „мекост“ на движењата....

Робот диригираше на концерт на Андреа Бочели

Робот диригираше на концерт на Андреа Бочели

Кајгана | пред 6 месеци

Роботот Ју Ми диригираше со филхармониски оркестар вчеравечер на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во Театро Верди во Пиза, покажувајќи исклучителна деликатност во движењата. Ова беше прво...

Робот диригира на концерт на Андреа Бочели

Робот диригира на концерт на Андреа Бочели

Република | пред 6 месеци

Роботот Ју Ми диригираше со филхармониски оркестар вчеравечер на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во Театро Верди во Пиза, покажувајќи исклучителна деликатност во движењата. Ова беше прво...

Робот диригираше со оркестар на концертот на Бочели во Пиза

Робот диригираше со оркестар на концертот на Бочели во Пиза

A1on | пред 6 месеци

Робот во човечки облик по име Ју Ми синоќа диригираше со филхармонискиот оркестар на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во театарот „Верди“ во Пиза, покажувајќи исклучителна „мекост“ на движењата....

Робот диригираше со оркестар на концертот на Бочели во Пиза

Робот диригираше со оркестар на концертот на Бочели во Пиза

+Инфо | пред 6 месеци

Робот во човечки облик по име Ју Ми синоќа диригираше со филхармонискиот оркестар на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во театарот „Верди“ во Пиза, покажувајќи исклучителна мекост на движењата....

Робот диригираше со оркестарот на концертот на Бочели

Робот диригираше со оркестарот на концертот на Бочели

Вечер | пред 6 месеци

Робот во човечки облик по име Ју Ми синоќа диригираше со филхармонискиот оркестар на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во театарот „Верди" во Пиза, покажувајќи исклучителна „мекост" на движењата....

Робот диригираше со оркестар на концертот на Андреа Бочели

Робот диригираше со оркестар на концертот на Андреа Бочели

Вечер | пред 6 месеци

Тоа беше прво појавување на овој робот со две раце, дизајниран од швајцарската компанија АББ, по повод Првиот меѓународен фестивал на роботика во овој град во Тоскана. Робот во човечки облик по име Ју...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност