Десерт на денот  Кокос коцки

Десерт на денот: Кокос коцки

Попара | пред 6 месеци

Состојки: За црно тесто: 5 белки – снег 150 гр мелени ореви 150 гр шеќер 3 реда чоколада 3 лажици брашно ½ прашок за пециво За бело тесто: 5 белки 150 гр шеќер 150 гр кокос 2 лажици брашно ½ прашок за...

Кекс штрудли

Кекс штрудли

Попара | пред 6 месеци

Состојки: 1 кг брашно 1 маргарин на собна температура 1 јајце 1 чаша (200 мл) млеко 1 чаша кисела павлака 1 прашок за пециво 1 ванилин шеќер За премачкување: мармалад по желба Подготовка: Од состојките...

Вкусно  а едноставно  Колач со шлаг и карамел кој ќе ве освои

Вкусно, а едноставно: Колач со шлаг и карамел кој ќе ве освои!

Вистина | пред 6 месеци

Овој вкусен колач е едноставен за подготовка, а ќе го обожава целото семејство… СОСТОЈКИ: 150 гр брашно 1/2 лажица прашок за печиво 80 гр путер 60 гр шеќер ванилин шеќер 1 јајце рендана кора од лимон 200...

Брз колач со банани

Брз колач со банани

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Како денешен десерт подгответе го овој брз и едноставен колач ... Потребно е: за кората: 3 јајца 150 гр шеќер 150 гр брашно 1/2 кесичка прашок за пециво 3 лажици млака вода За филот: 1 мала тегличка чоколаден...

Чоколадна торта без брашно

Чоколадна торта без брашно

Пулс 24 | пред 6 месеци

Оваа супер брза и едноставна чоколадна торта можете да ја користите како подлога за фил или едноставно да ја послужите со шлаг или омилениот сладолед. Крцкавата кора под себе крие чоколадно совршенство...

Рецепт кој ќе ве врати во детството  Вкусни ванилици

Рецепт кој ќе ве врати во детството: Вкусни ванилици

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Потребно е: 500 гр меко брашно 200 гр шеќер 2 јајца 1 пакетче прашок за печиво 250 гр маргарин сок од половина лимон + кора од половина лимон Подготовка: - Брашното ставете го во длабок сад. - Ладниот...

Највкусниот чоколаден чизкејк  Фантастичен колач без печење  готов за само 20 минути

Највкусниот чоколаден чизкејк: Фантастичен колач без печење, готов за само 20 минути!

Точка | пред 6 месеци

Неодоливата комбинација од состојки создава десерт којшто се подготвува екстремно брзо, но и десерт којшто уште побрзо “го снемува”. Потребни состојки: Состојки за подлогата: 150 грама бисквити, 100 грама...

Чудо од едно јајце  Едноставен рецепт за вкусен колач

Чудо од едно јајце: Едноставен рецепт за вкусен колач

Пулс 24 | пред 6 месеци

Доколку започнете да ги прелистувате книгите со рецепти на вашите мајки тогаш со сигурност вашето внимание ќе го привлече звучниот наслов „Чудо од едно јајце“. Славниот колач е еден од оние кој нашите...

Фантастичен колач без печење  готов за само 20 минути

Фантастичен колач без печење, готов за само 20 минути!

Вечер | пред 6 месеци

Неодоливата комбинација од состојки создава десерт којшто се подготвува екстремно брзо, но и десерт којшто уште побрзо "го снемува". Неодоливата комбинација од состојки создава десерт којшто се подготвува...

Кокос бомбици  посно

Кокос бомбици (посно)

Мои рецепти | пред 6 месеци

Проверив дали ги има овие едноставни колачињаво оваа богата ризница. Не ги најдов. Имаше со разни додатоци, но вакви поснии едноставни со малку состојки, немаше. Затоа еве, си го најдоа местото овде. Од...

Слатки колачи Нутела

Слатки колачи Нутела

Reporter.mk | пред 6 месеци

Потребни состојки за тестото: 1 јајце 300 грама брашно 125 грама путер 100 грама шеќер 50 мл. млеко 30 грама чоколадо прстофат сол 1 лажиче ванилин екстракт 1/2 лажиче прашок за печиво Потребни состојки...

Торта Бурбона

Торта Бурбона

Мои рецепти | пред 6 месеци

Кремасто богата торта која воодушевува со вкусот, но и со леснотијата со која се прави и едноставните состојки. Оние кои ја пробаа се воодушевија, па речиси секој побара репете. Еве го и рецептот. Јајцата...

Бомбици со млеко и мелени бисквити

Бомбици со млеко и мелени бисквити

Мои рецепти | пред 6 месеци

Во подлабок сад се ставаат млекото и шеќерот да зовријат додека се стопи шеќерот. Потоа се додава и маргаринот и тој да се растопи, но да не зоврие. Се трга на страна и се додаваат какаото кокосот и бисквитите...

Десерт на денот  Кремаст Монте колач

Десерт на денот: Кремаст Монте колач

Црно бело | пред 6 месеци

Монте колачот е десерт за кој вреди да одвоите малку време и да го подготвите со мерак. Бидејќи уживањето не се опишува со зборови. Кремаст е, лесен и не е комплициран за правење, затоа нема да погрешите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност