Асот во ракавот на Ким  Северна Кореја лежи на богатство од 10 милијарди долари  еве за што станува збор

Асот во ракавот на Ким: Северна Кореја лежи на богатство од 10 милијарди долари, еве за што станува збор

Точка | пред 6 месеци

Северна Кореја можеби нема докажани резерви на нафта, но лежи на резерви на повеќе од 200 минерални руди, чија вредност е проценета на до 10 милијарди долари, или 10 билиони долари. Не постојат официјални...

РТ  Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10 трилиони долари

РТ: Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10 трилиони долари

A1on | пред 6 месеци

Северна Кореја лежи на резерви од над 200 минерални руди, чија вредност е проценета на повеќе од 10 трилиони долари, објави „РТ“. Телевизијата наведува дека не постојат официјални податоци за тоа колкава...

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10 000 милијарди долари

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10.000 милијарди долари

Сител | пред 6 месеци

Северна Кореја лежи на резерви од над 200 минерални руди, чија вредност е проценета на повеќе од 10.000 милијарди долари, објави „Раша тудеј“. Телевизијата наведува дека не постојат официјални податоци...

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10 000 милијарди долари

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10.000 милијарди долари

+Инфо | пред 6 месеци

Северна Кореја лежи на резерви од над 200 минерални руди, чија вредност е проценета на повеќе од 10.000 милијарди долари, објави „Раша тудеј“. Телевизијата наведува дека не постојат официјални податоци...

Северна Кореја лежи на богатство од 10 билиони долари

Северна Кореја лежи на богатство од 10 билиони долари

Република | пред 6 месеци

Северна Кореја можеби нема докажани резерви на нафта, но лежи на резерви на повеќе од 200 минерални руди, чија вредност е проценета на до 10.000 милијарди долари, или 10 билиони долари. Не постојат официјални...

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10 000 милијарди долари

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10.000 милијарди долари

Алфа | пред 6 месеци

Северна Кореја лежи на резерви од над 200 минерални руди, чија вредност е проценета на повеќе од 10.000 милијарди долари, објави „Раша тудеј“. Северна Кореја лежи на резерви од над 200 минерални руди,...

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10 000 милијарди долари

Рудното богатство на Северна Кореја вреди 10.000 милијарди долари

Алсат-М | пред 6 месеци

Северна Кореја лежи на резерви од над 200 минерални руди, чија вредност е проценета на повеќе од 10.000 милијарди долари, објави „Раша тудеј“. Телевизијата наведува дека не постојат официјални податоци...

Асот во ракавот на Ким  Северна Кореја лежи на богатство од 10 билиони долари  еве за што станува збор

Асот во ракавот на Ким: Северна Кореја лежи на богатство од 10 билиони долари, еве за што станува збор

Точка | пред 6 месеци

Северна Кореја можеби нема докажани резерви на нафта, но лежи на резерви на повеќе од 200 минерални руди, чија вредност е проценета на до 10.000 милијарди долари, или 10 билиони долари. Не постојат официјални...

КИМ ИМА КЕЦ ВО РАКАВОТ  Северна Кореја лежи на богатство од 10 билиони долари

КИМ ИМА КЕЦ ВО РАКАВОТ: Северна Кореја лежи на богатство од 10 билиони долари!

Фактор | пред 6 месеци

Северна Кореја можеби нема докажани резерви на нафта, но лежи на резерви повеќе од 200 минерални руди, чија вредност е проценета на до 10 000 милијарди долари (10 билиони долари). Не постојат официјални...

Лежи на 200 видови руда  ова е нејзиното богатство

Лежи на 200 видови руда, ова е нејзиното богатство

Денар | пред 6 месеци

Северна Кореја можеби нема докажани резерви на нафта, но лежи на резерви од повеќе од 200 минерални руди, чија вредност е проценета на околу 10.000 милијарди долари. Не постојат официјални податоци за...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност