Ердоган најави голема модернизација на армијата

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Макфакс | пред 6 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени...

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Точка | пред 6 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени...

Ердоган го критикува Западот  Склучив договор за С 400  а тие полудеа  зарем да чекаме за нашата безбедност

Ердоган го критикува Западот: Склучив договор за С-400, а тие полудеа, зарем да чекаме за нашата безбедност

Локално | пред 6 месеци

Турскиот претседател и премиер на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) Реџеп Тајип Ердоган луто одговори на западните критики за испораката на ракетни комплекси С-400 на Русија. Ова го информира...

Паника на Западот  Една членка на НАТО направила договор на векот со Русија вреден 2 5 милијарди долари од кој сите ќе се плашат

Паника на Западот: Една членка на НАТО направила договор на векот со Русија вреден 2,5 милијарди долари,од кој сите ќе се плашат

Точка | пред 6 месеци

Русија и Турција конечно го потпишале многу очекуваниот договор со голема вредност, од околу 2,5 милијарди долари. Кремљ соопштил дека важните преговори со Турција се приведени кон крајот, и сега втората...

САД незадоволни од одлуката на Турција да ги купи руските ракетни системи С 400

САД незадоволни од одлуката на Турција да ги купи руските ракетни системи С-400

Нетпрес | пред 6 месеци

Пентагон потсетува на важноста да се сочува интероперабилноста во НАТО при големите воени набавки САД не се задоволни од одлуката на Анкара да ги набави напредните ракетни системи С-400 од Русија, изјави...

Турција потпиша договор со Русија за набавка на системите С 400

Турција потпиша договор со Русија за набавка на системите С-400

Нетпрес | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за опремување на својата армија со напредните противвоздушни ракетни системи С-400, што предизвикува негодување кај нејзините западни сојузници во НАТО. Турскиот претседател...

Турција купува ракети од Русија

Турција купува ракети од Русија

Вечер | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан...

Турција купува оружје од Русија

Турција купува оружје од Русија

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан...

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

A1on | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување...

Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400

Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400

Сител | пред 6 месеци

Embedded video for Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400 Анкара и Москва го потпишаа договорот  за купување на рускиот систем за против воздушна одбрана С 400. За Турција...

Анкара од Москва го купува  системот за противвоздушна одбрана С 400

Анкара од Москва го купува системот за противвоздушна одбрана С-400

Канал 5 | пред 6 месеци

Ова е најголем договор што Анкара го потпишала со Москва. Според Ердоган веќе е , уплатен и  аванс. Продажбата на системот за противвоздушна одбрана на членката на НАТО претставува нова фаза во смирувањето...

Турција уплати депозит за купување руски ракетни системи С 400

Турција уплати депозит за купување руски ракетни системи С-400

Локално | пред 6 месеци

– Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување...

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

+Инфо | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. - Договорите за купување...

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

Алсат-М | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување...

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

ТВ Нова | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување...

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

24 вести | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. „Договорите за купување...

Трамп и Ердоган сакаат да ги поправат тензичните односи помеѓу САД и Турција

Трамп и Ердоган сакаат да ги поправат тензичните односи помеѓу САД и Турција

Точка | пред 6 месеци

Американскиот и турскиот претседател имаат намера да ги поправат односите помеѓу двете земји кои што се влошија посебно после воениот удар во Турција минатата година. Американскиот претседател Доналд Трамп...

Турција од Русија го купува системот за противвоздушна одбрана С 400

Турција од Русија го купува системот за противвоздушна одбрана С-400

МКД | пред 6 месеци

Турција потпиша договор со Русија за купување на системот за противвоздушна одбрана С-400, изјави денес турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, објавија турските медиуми. Ова е најголем таков договор...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност