Што се случува кога гром ќе удри во авион

Што се случува кога гром ќе удри во авион?

Кајгана | пред 5 месеци

Удар на гром во авионот е сценарио од кое се плашат и најхрабрите патници. Но дали има причина за загриженост? Што навистина се случува кога громот ќе удри во леталото и зошто авионот не е оштетен? Пилотот...

Што се случува кога гром ќе удри во авион

Што се случува кога гром ќе удри во авион?

Прес 24 | пред 5 месеци

Удар од гром во авион е сценарио од кое се плашат и најхрабрите патници. Но, има ли причина за загриженост ? Во инцидентот кој се случил оваа недела, на лет на авиокомпанијата Ер Њу Зеланд, авион кој полетал...

Што се случува кога гром ќе удри во авион

Што се случува кога гром ќе удри во авион?

Курир | пред 5 месеци

Во инцидентот кој се случил оваа недела, на лет на авиокомпанијата Ер Њу Зеланд, авион кој полетал од Окленд за Велингтон морал да се врати на аеродром поради безбедносни причини. Авионот бил погоден од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност