Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Канал 5 | пред 6 месеци

- Успеавме попладнево да го локализираме пожарот, но поради ветерот се уште постои опасност од негово проширување, затоа имаме екипи кои контролираат на теренот. Според првичните проценки, опожарена е...

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Макфакс | пред 6 месеци

Локализиран е пожарот кој од вчера попладне беше активен на територијата на делчевските села Драмче и Селник. Драган Балас од Цетарот за уравување со кризи од Делчево, соопшти дека пожарот е локализиран,...

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

A1on | пред 6 месеци

Локализиран е пожарот кој од вчера попладне беше активен на територијата на делчевските села Драмче и Селник. Според последната информација од Драган Балас од Цетарот за уравување со кризи од Делчево,...

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Точка | пред 6 месеци

Локализиран е пожарот кој од вчера попладне беше активен на територијата на делчевските села Драмче и Селник. Драган Балас од Цетарот за уравување со кризи од Делчево, соопшти дека пожарот е локализиран,...

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

ТВ Нова | пред 6 месеци

Локализиран е пожарот кој од вчера попладне беше активен на територијата на делчевските села Драмче и Селник. Според последната информација од Драган Балас од Цетарот за уравување со кризи од Делчево,...

Горат куќите во Драмче и Селник  пожарот избувнал од фурна за леб

Горат куќите во Драмче и Селник – пожарот избувнал од фурна за леб

Прес 24 | пред 6 месеци

Аматерските снимки од мобилен телефон ја покажаа големината на уништувачката моќ на големиот пожар што избувна синоќа во Малешевијата. Огнените јазици, помогнати од ветрот, безмилосно ги голтаат куките...

Горат куќите во Драмче и Селник  пожарот избувнал од фурна за леб

Горат куќите во Драмче и Селник – пожарот избувнал од фурна за леб

Канал 5 | пред 6 месеци

Огнените јазици, помогнати од ветрот, безмилосно ги голтаат куките од Драмче и Селник, планински села од разбиен тип. А, се започнало од фурна за леб од Стамболиското маало во Драмче. Куката во која била...

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Сител | пред 6 месеци

Локализиран е пожарот кој од вчера попладне беше активен на територијата на делчевските села Драмче и Селник. Според последната информација од Драган Балас од Цетарот за уравување со кризи од Делчево,...

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Локализиран пожарот кај делчевските села Драмче и Селник

Вечер | пред 6 месеци

Локализиран е пожарот кој од вчера попладне беше активен на територијата на делчевските села Драмче и Селник. Драган Балас од Цетарот за уравување со кризи од Делчево, соопшти дека пожарот е локализиран,...

Се уште активен пожарот во делчевско

Се уште активен пожарот во делчевско

A1on | пред 6 месеци

Пожарот кој избувна вчера попладне кај делчевското село Драмче се уште е активен. Гори борова шума и сува трева на површина од над 100 хектари, а опожарени се и десетина објекти меѓу кои и куќи од неколку...

Пожарот во делчевско почнал од фурна за леб изгоре домови шума и пасишта

Пожарот во делчевско почнал од фурна за леб-изгоре домови, шума и пасишта

Фактор | пред 6 месеци

Се уште тлее пожарот над општина Делчево кој вчера ги зафати селата Драмче, Киселица и Селник. Огромна штета предизвика пожарот кој според надлежните од Дирекцијата за заштита и спасување започнал од куќа...

Се уште активен пожарот во делчевско

Се уште активен пожарот во делчевско

ТВ Нова | пред 6 месеци

Пожарот кој избувна вчера попладне кај делчевското село Драмче се уште е активен. Гори борова шума и сува трева на површина од над 100 хектари, а опожарени се и десетина објекти меѓу кои и куќи од неколку...

Се уште активен пожарот во делчевско

Се уште активен пожарот во делчевско

24 вести | пред 6 месеци

Пожарот кој избувна вчера попладне кај делчевското село Драмче се уште е активен. Гори борова шума и сува трева на површина од над 100 хектари, а опожарени се и десетина објекти меѓу кои и неколку куќи....

Се уште активен пожарот во делчевско

Се уште активен пожарот во делчевско

Курир | пред 6 месеци

Драган Балас од Центарот за управување со кризи истакна дека гаснењето на пожарот продолжи утрово. -Зафатена е голема површина над 100 хектари засега не можеме со сигурност да кажеме колкава  површина...

Се уште активен пожарот во делчевско

Се уште активен пожарот во делчевско

Сител | пред 6 месеци

Пожарот кој избувна вчера попладне кај делчевското село Драмче се уште е активен. Гори борова шума и сува трева на површина од над 100 хектари, а опожарени се и десетина објекти меѓу кои и куќи од неколку...

Пожарот во делчевско Драмче во кој изгореа десетина куќи започнал од фурна за леб

Пожарот во делчевско Драмче во кој изгореа десетина куќи започнал од фурна за леб

Вечер | пред 6 месеци

Пожарот кој избувна вчера попладне кај делчевското село Драмче се уште е активен. Гори борова шума и сува трева на површина од над 100 хектари, а опожарени се и десетина објекти меѓу кои и куќи од неколку...

Алармантно кај Делчево пожарот зафати и куќи

Алармантно кај Делчево, пожарот зафати и куќи

Нетпрес | пред 6 месеци

Не стивнува пожарот кој ги зафати делчевски села Селник и Киселица. Огнените јазици ги зафатија куќите и имотите на локалното население. Очевидци велат дека глетката е како во хорор филм. Веќе се зафатени...

Пожарот во Делчево сè уште беснее загрозена е црквата Св Петка

Пожарот во Делчево сè уште беснее, загрозена е црквата Св.Петка

ТВ Нова | пред 6 месеци

Не стивнува пожарот кој ги зафати делчевски села Селник и Киселица. Огнените јазици ги зафатија куќите и имотите на локалното население, јавува Курир. Очевидци велат дека глетката е како во хорор филм....

ЛУЃЕТО ИЗГОРЕА ДОДЕКА ЗАЕВ ЈА ЗАБАВУВАШЕ ЈАВНОСТА СО БАНАЛНОСТИ Катастрофа и голема трагедија во делчевските села  пожарите опустошија неколку села

ЛУЃЕТО ИЗГОРЕА ДОДЕКА ЗАЕВ ЈА ЗАБАВУВАШЕ ЈАВНОСТА СО БАНАЛНОСТИ: Катастрофа и голема трагедија во делчевските села – пожарите опустошија неколку села!

Infomax | пред 6 месеци

Пожарот кој ги зафати делчевските села Драмче, Селник и Киселица остави пустош и катастрофа од невидени размери, поради слабата, а во делови и никаква интервенција на надлежните служби. Сето ова додека...

 ФОТОГАЛЕРИЈА Горат куќи во делчевско Драмче

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Горат куќи во делчевско Драмче

Вечер | пред 6 месеци

Во делчевските села Селник, Драмче и Киселица моментално гори околу 100 хектари борова шума, а пламените јазици се стигнати и до куќите на жителите Во акцијата на гаснење на пожарот се вклучени пожарникарите...

Голем пожар го зафати делчевскиот крај горат имоти и куќи

Голем пожар го зафати делчевскиот крај, горат имоти и куќи

Фактор | пред 6 месеци

Голем пожар го зафати делчевски крај, а најзагрозени се селата Селник и Киселица каде веќе огнените јазици ги зафатија куќите и имотите на локалното население. Жителите се испаничени и стравуваат дека...

Ситуацијата во делчевско алармантна пожарот ги зафати куќите и имотите

Ситуацијата во делчевско алармантна, пожарот ги зафати куќите и имотите

Курир | пред 6 месеци

Очевидци за Курир велат дека глетката е како во хорор филм. Веќе се зафатени куќи, голема количина на шума и трева, а во моментов постои опасност кон сите страни бидејќи пожарот неконтролирано се шири....

Голем пожар над делчевското село Драмче

Голем пожар над делчевското село Драмче

МТВ 1 | пред 6 месеци

Попладнево избувна голем пожар над делчевското село Драмче, кој уништува голема површина густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа во населбата Стамболиско маало,...

Алармантно  пожарот во делчевско ги зафати куќите и имотите

Алармантно - пожарот во делчевско ги зафати куќите и имотите

Прес 24 | пред 6 месеци

Не стивнува пожарот кој ги зафати делчевски села Селник и Киселица. Огнените јазици ги зафатија куќите и имотите на локалното население. Очевидци за Курир велат дека глетката е како во хорор филм. Веќе...

Алармантно во делчевско Пожар се шири кон куќи црква и шума Владата не реагира

Алармантно во делчевско: Пожар се шири кон куќи, црква и шума- Владата не реагира!

Курир | пред 6 месеци

Огромен пожар ги зафати двете делчевски села Селник и Киселица. Очевидци за Курир велат дека глетката е како во хорор филм. Веќе се зафатени куќи, голема количина на шума и трева, а во моментов постои...

Голем пожар над делчевското село Драмче

Голем пожар над делчевското село Драмче

A1on | пред 6 месеци

Попладнево, по 13 часот избувна голем пожар над делчевското село Драмче кој се заканува да уништи голема површина на густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа во...

Голем пожар над делчевското село Драмче

Голем пожар над делчевското село Драмче

ТВ Нова | пред 6 месеци

Попладнево, по 13 часот избувна голем пожар над делчевското село Драмче кој се заканува да уништи голема површина на густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа во...

Голем пожар над делчевското село Драмче огнот се шири со голема брзина

Голем пожар над делчевското село Драмче, огнот се шири со голема брзина

Курир | пред 6 месеци

Како што инфромира директорот на ЈП ШС „Голак“ Делчево, Љупчо Петровски, пожарот се шири со голема брзина и се заканува да ја зафати и шумата во атарот на селото Селник. – Станува збор за голем пожар кој...

Голем пожар над делчевското село Драмче

Голем пожар над делчевското село Драмче

Локално | пред 6 месеци

– Попладнево, по 13 часот избувна голем пожар над делчевското село Драмче кој се заканува да уништи голема површина на густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа...

Ситуацијата во делчевско алармантна пожарот ги зафати куќите и имотите

Ситуацијата во делчевско алармантна, пожарот ги зафати куќите и имотите

Exclusive | пред 6 месеци

Не стивнува пожарот кој ги зафати делчевски села Селник и Киселица. Огнените јазици ги зафатија куќите и имотите на локалното население. Очевидци велат дека глетката е како во хорор филм. Веќе се зафатени...

Голем пожар над делчевското село Драмче огнот се шири со голема брзина

Голем пожар над делчевското село Драмче, огнот се шири со голема брзина

Прес 24 | пред 6 месеци

Попладнево, по 13 часот избувна голем пожар над делчевското село Драмче кој се заканува да уништи голема површина на густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа во...

Пожарот во Делчевско ги зафати куќите

Пожарот во Делчевско ги зафати куќите

Република | пред 6 месеци

Пожарот што ги зафати делчевските села Селник и Киселица неконтролирано се шири кон куќите. Опожарени се шума и трева. -Загрозена е црквата „Света Петка“ од 13 век. Граѓаните се во паника. Побаравме помош...

Голем пожар во делчевско Драмче огнот на чекор да зафати куќи и црква

Голем пожар во делчевско Драмче, огнот на чекор да зафати куќи и црква

Вечер | пред 6 месеци

Како што инфромира директорот на Јавното претпоријатие „Голак", Љупчо Петровски, пожарот ја зафаќа шумата и во атарот на селото Селник. Огнот се доближува до куќи и плевни, но и до црква. Попладнево избувна...

Голем пожар над делчевското село Драмче

Голем пожар над делчевското село Драмче

Сител | пред 6 месеци

Попладнево, по 13 часот избувна голем пожар над делчевското село Драмче кој се заканува да уништи голема површина на густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа во...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари  невремето направи хаос во Куманово

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари - невремето направи хаос во Куманово

Прес 24 | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

A1on | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Алфа | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Канал 5 | пред 6 месеци

Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен дожд и силни електрични празнења што вчера попладне го зафати Кумановско. Пожарникарите по 20 часот испумпувале и вода од поплавена...

Голем пожар над делчевското село Драмче

Голем пожар над делчевското село Драмче

ТВ 21 | пред 6 месеци

Попладнево, по 13 часот избувна голем пожар над делчевското село Драмче кој се заканува да уништи голема површина на густа борова шума. Според првичните информации од теренот, пожарот почнал од куќа во...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

ТВ Нова | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Локално | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Сител | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен...

Поплавена куќа паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Поплавена куќа, паднати дрвја и пожари од невремето во Кумановско

Скопје24 | пред 6 месеци

Кумановските пожарникари вчера интервенирале при расчистување на пат, поради паднати дрвја на улицата „11 Ноември“ во населбата Бедиње. Дрвјата паднале поради силниот ветер и невремето проследено со пороен...

Неколку шумски пожари гаснеле вчера пожарникарите на Куманово

Неколку шумски пожари гаснеле вчера пожарникарите на Куманово

Кумановски муабети | пред 6 месеци

Вработените во Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на изминатото деноноќие бележат неколку интервенции на шумски пожари, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност