Шпанија горда на По Гасол  Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Шпанија горда на По Гасол: Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Точка | пред 6 месеци

„Црвената фурија“ успеа да ја совлада Германија со 84:72 во натпревар кој беше израмнет во првиот дел (33:34), но во третиот и четвртиот период фаворитот го оправда приматот и Шпанија рутински се одлепи...

Шпанија горда на По Гасол  Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Шпанија горда на По Гасол: Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Дерби | пред 6 месеци

„Црвената фурија“ успеа да ја совлада Германија со 84:72 во натпревар кој беше израмнет во првиот дел (33:34), но во третиот и четвртиот период фаворитот го оправда приматот и Шпанија рутински се одлепи...

Вонсериските браќа Гасол раскрстија со Германија  Шпанците се први полуфиналисти

Вонсериските браќа Гасол раскрстија со Германија, Шпанците се први полуфиналисти

Гол | пред 6 месеци

Според очекувањата, репрезентацијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскетот, откако попладнево во Истанбул ја совлада две четвртини рамноправната Германија со 72-84. Германците многу подобро...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност