Вино Скоп 2017 од 20 – 24 септември во Скопје

Каде вечер | пред 5 месеци

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите – Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто македонско вино и деликатеси ќе понуди музика за сечиј вкус. На Вино Скоп ќе настапат: Караванија кои се одлични...

Објавена целосната музичка програма на годинешниот  Вино Скоп 2017

Објавена целосната музичка програма на годинешниот „Вино Скоп 2017“

За Се | пред 5 месеци

Годинешното издание на традиционалниот фестивал на виното „Вино Скоп 2017“ ќе се одржи од 20-24 септември во Скопје. Денес официјално е позната и музичката програма за фестивалот. Локацијата на одржување...

Виноскоп од 20 ти до 24 септември

Виноскоп од 20-ти до 24 септември

ТВ Нова | пред 5 месеци

Годинешното издание на Виноскоп ќе започне на 20 септември и ќе трае пет вечери, а локацијата е иста како и минатата година, плоштадот „Мајка Тереза“ кој се наоѓа пред Македонската Опера и Балет. Џез изведувачи,...

Целосната програма за претстојниот Вино Скоп 2017

Целосната програма за претстојниот Вино Скоп 2017

Слободна Македонија | пред 5 месеци

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите- Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто македонско вино и деликатеси ќе понуди музика за сечиј вкус. На Вино Скоп ќе настапат: Караванија кои се одлични...

Кој ќе настапи на престојниот Вино Скоп 2017

Кој ќе настапи на престојниот Вино Скоп 2017?

Reporter.mk | пред 6 месеци

Фестивалот на виното, Вино Скоп 2017, кој ќе се одржи од 20 до 24 септември, и оваа година покрај доброто македонско вино и деликатеси ќе понуди музика за сечиј вкус. На Вино Скоп ќе настапат џез-изведувачите...

Куку леле  Ај Кју  Нина  Министарке  Целосната програма за претстојниот Вино Скоп 2017

Куку леле, Ај Кју, Нина, Министарке: Целосната програма за претстојниот Вино Скоп 2017

Среќа | пред 6 месеци

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите- Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто македонско вино и деликатеси ќе понуди музика за сечиј вкус. На Вино Скоп ќе настапат: Караванија кои се одлични...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност