ОН  Итна седница за насилството во Мјанмар

ОН: Итна седница за насилството во Мјанмар

МТВ 1 | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите нации на итна седница за насилството во мјанмар. Онг Сан Су Чи, поранешната опозиционерка во Мјанмар и добитничка на Нобеловата награда за мир, не е дел од средбата....

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

24 вести | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите Нации  ќе одржи итна седница на кој ќе се разговара за насилството во Мјанмар, откако шефот на ОН за човекови права Зеид Рад ал Хусеин предупреди дека најверојатно...

Ал Каеда упати закани до Мјанмар поради Рохинџите

Ал Каеда упати закани до Мјанмар поради Рохинџите

A1on | пред 6 месеци

Ал Каеда повика на поддршка за муслиманските Рохинџи во Мјанмар, кои се изложни на репресии, поради што 400.000 од нив беа принудени да побегнат во Бангладеш и им се закани на властите во Јангун дека ќе...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Алфа | пред 6 месеци

Во меѓувреме, Високиот комесаријат на ОН за бегалци (УНХЦР) вчера соопшти дека бројот на лица кои побегнале во Бангладеш од насилставата во западната мјанмарска држава Рахине пораснал на 313.000. Советот...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

A1on | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итна седница на кој ќе се разговара за насилството во Мјанмар, откако шефот на ОН за човекови права Зеид Рад ал Хусеин предупреди дека најверојатно...

Ал Каеда упати закани до Мјанмар поради Рохинџите

Ал Каеда упати закани до Мјанмар поради Рохинџите

Сител | пред 6 месеци

Ал Каеда повика на поддршка за муслиманските Рохинџи во Мјанмар, кои се изложни на репресии, поради што 400.000 од нив беа принудени да побегнат во Бангладеш и им се закани на властите во Јангун дека ќе...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Курир | пред 6 месеци

Седницата на Советот за безбедност на ОН се одржува на барање на Велика Британија и Шведска. Во меѓувреме, Високиот комесаријат на ОН за бегалци (УНХЦР) вчера соопшти дека бројот на лица кои побегнале...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

+Инфо | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итна седница на кој ќе се разговара за насилството во Мјанмар, откако шефот на ОН за човекови права Зеид Рад ал Хусеин предупреди дека најверојатно...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Прес 24 | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итна седница на кој ќе се разговара за насилството во Мјанмар, откако шефот на ОН за човекови права Зеид Рад ал Хусеин предупреди дека најверојатно...

Онг Сан Су Ки го откажа присуството во ОН  наспроти кризата во Мјанмар

Онг Сан Су Ки го откажа присуството во ОН, наспроти кризата во Мјанмар

МКД | пред 6 месеци

Онг Сан Су Ки, поранешната мјанмарска опозиционерка и добитничка на Нобелова награда за мир, нема да присуствува на Генералното собрание на ОН наредната недела, соопшти денеска нејзиниот портпарол. Су...

Ал Каеда упати закани до Мјанмар поради Рохинџите

Ал Каеда упати закани до Мјанмар поради Рохинџите

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Ал Каеда повика на поддршка за муслиманските Рохинџи во Мјанмар, кои се изложни на репресии, поради што 400.000 од нив беа принудени да побегнат во Бангладеш и им се закани на властите во Јангун дека ќе...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Сител | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итна седница на кој ќе се разговара за насилството во Мјанмар, откако шефот на ОН за човекови права Зеид Рад ал Хусеин предупреди дека најверојатно...

Криза во Мјанмар  На Нобеловката за мир и помина поривот за борба за човекови права

Криза во Мјанмар: На Нобеловката за мир и помина поривот за борба за човекови права

Вечер | пред 6 месеци

Мјанмар одби пристап на набљудувачите на човекови права, па моментната ситуација се уште не може во целост да се процени, додека Су Кји, која де факто е лидерка на Мјанмар и е добитничка на Нобеловата...

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

Итна седница на Совет за безбедност на ОН за случувањата во Мјанмар

ТВ 21 | пред 6 месеци

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итна седница на кој ќе се разговара за насилството во Мјанмар, откако шефот на ОН за човекови права Зеид Рад ал Хусеин предупреди дека најверојатно...

Хипокризијата на муслиманите околу Рохингите

Хипокризијата на муслиманите околу Рохингите

DW | пред 6 месеци

Исламските групи кои протестираат против прогонот на Рохингите во Мјанмар срамно молчат околу прогонот на малцинствата во нивните земји. Не треба да се дозволи исламизација на конфликтот, смета Шамил Шамс....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност