До 2030 година сите возила на Volkswagen ќе имаат и електрична верзија

До 2030 година сите возила на Volkswagen ќе имаат и електрична верзија

IT.mk | пред 6 месеци

Германскиот производител на возила Volkswagen е најновата компанија која објави дека ќе ги замени возилата со електрични. Volkswagen ја објави оваа вест на саемот за возила во Франкфурт, јави Ars Technica...

Електрични верзии на сите автомобили на  Volkswagen  до 2030 година

Електрични верзии на сите автомобили на „Volkswagen“ до 2030 година

Кајгана | пред 6 месеци

Германскиот производител на автомобили „Volkswagen“  најави дека до 2030 година ќе понуди електрични верзии на сите свои 300 модели. Оваа компанија најави дека ќе понуди електрични или хибридни верзии...

Автоиндустријата во сериозна  но не и егзистенцијално опасна криза

Автоиндустријата во сериозна, но не и егзистенцијално опасна криза

DW | пред 6 месеци

Дизел-скандалот длабоко ја потресе автомобилската бранша, политиката форсира вртење кон елекромобилност, автопроизводителите трагаат по стратегија за иднината - очите се свртени кон Автомобилскиот саем...

И Кина ќе ги забрани автомобилите на бензин и нафта

И Кина ќе ги забрани автомобилите на бензин и нафта

Иновативност | пред 6 месеци

Расте бројот на земји кои во иднина планираат да ги забранат автомобилите со мотори на бензин и дизел, а таквите автомобили со тек на време ќе ги заменат електрични возила. Норвешка и Холандија први, од...

Tesla co половина од пазарот на електрични автомобили

Tesla co половина од пазарот на електрични автомобили?

Авто Плус | пред 6 месеци

Истражувањето на IHS и Morgan Stanley за развојниот потенцијал на глобалниот пазар на електрични автомобили до 2020 година покажува дека позициите на Tesla сериозно ќе се засилат. Ова се податоци под претпоставка...

Елетрични верзии на сите автомобили на  Volkswagen  до 2030 година

Елетрични верзии на сите автомобили на „Volkswagen“ до 2030 година

Кајгана | пред 6 месеци

Германскиот произведувач на автомобили „Volkswagen“  најави дека до 2030 година ќе понуди електрични верзии на сите свои 300 модели. Оваа компанија најави дека ќе понуди електрични или хибридни верзии...

За 10 години во некои европски земји нема да има автомобили на  дизел и бензин

За 10 години во некои европски земји нема да има автомобили на дизел и бензин

Канал 5 | пред 6 месеци

Кина, работи на планот да го забрани производството и продажбата на возила кои за погон користат фосилни горива. Покрај кинескиот и пазарот во Индија, Франција, Британија и Норвешка сакаат чисти возила....

И Кина ги забранува моторите со внатрешно согорување

И Кина ги забранува моторите со внатрешно согорување?

Авто Плус | пред 6 месеци

Борбата за спасување на моторите со внатрешно согорување може да биде осудена на пропаст, доколку кинеската влада одлучи да забрани автомобили со бензински и дизел мотори. Според Bloomberg, за таква мерка...

Кина ја запира продажбата на возила напојувани со фосилни горива

Кина ја запира продажбата на возила напојувани со фосилни горива

Локално | пред 6 месеци

Кина ќе постави краен рок за продажба во земјата на автомобили напојувани од фосилни горива. Така земјата ќе стане најголем пазар, кој ја презел мерката со која ќе се даде нов поттик на пазарот на електрични...

ТРКАТА ЗА ЗАБРАНА ПОЧНА  Петте земји кои ги  бркаат  дизелашите

ТРКАТА ЗА ЗАБРАНА ПОЧНА: Петте земји кои ги „бркаат“ дизелашите

Фактор | пред 6 месеци

Земјите ширум светот сега како да се тркаат која попрва ќе објави дека забранува дизел мотори. Кина, најголемиот светски пазар на автомобили, работи на планот да го забрани производството и продажбата...

Кои пет земји не си сакаат дизелашите

Кои пет земји не си сакаат дизелашите

Република | пред 6 месеци

Земјите ширум светот сега како да се тркаат која попрва ќе објави дека забранува дизел мотори. Кина, најголемиот светски пазар на автомобили, работи на планот да го забрани производството и продажбата...

Се укинува регистрирањето на дизел возилата

Се укинува регистрирањето на дизел возилата

Sky | пред 6 месеци

Пратениците на долниот дом на германскиот парламент ѝ предложиле на Европската комисија по 2030 година да го забрани регистрирањето на возила со мотори на внатрешно согорување. „Потребно е да се преиспита...

Се укинува регистрирањето на дизел возилата

Се укинува регистрирањето на дизел возилата

Sky | пред 6 месеци

Пратениците на долниот дом на германскиот парламент ѝ предложиле на Европската комисија по 2030 година да го забрани регистрирањето на возила со мотори на внатрешно согорување. „Потребно е да се преиспита...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност