Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија во Скопје по повод  Деновите на естонската кујна

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија во Скопје по повод “Деновите на естонската кујна”

Каде вечер | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

За забава | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија во Скопје

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија во Скопје!

Денар | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан  Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија во Скопје

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан: Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија во Скопје!

Кафе пауза | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија доаѓа во Скопје

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија доаѓа во Скопје

Скопје24 | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија доаѓа во Скопје

Познатиот готвач Лори Томингас од Естонија доаѓа во Скопје

Скопје24 | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Пулс 24 | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Точка | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Скопјани ќе учат естонски рецепти

Скопјани ќе учат естонски рецепти

Reporter.mk | пред 6 месеци

На 14 септемви во Скопје започнува манифестацијата „Денови на естонска кујна“. Врвниот готвач од Талин, Лори Томингас, кој е речиси 20 години во кулинарството, ќе го доближи вксуот на естонската кујна...

Денови на естонска кујна

Денови на естонска кујна

Република | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со различни бобинки...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност