Како бебињата го гледаат светот околу себе во првата година

Како бебињата го гледаат светот околу себе во првата година

Курир | пред 5 месеци

За да им се избистри видот и светот околу себе да го гледаат во бои им треба малку време. Оптичките нерви кај штотуку родените бебиња не се потполно формирани, а и на мозокот му треба да време да созрее...

Како изгледа светот преку очињата на бебе во првата година од нивниот живот

Како изгледа светот преку очињата на бебе во првата година од нивниот живот

Прес 24 | пред 5 месеци

Ако досега сте се прашувале дали бебињата можат да ве распознаат, колку всушност е добар нивниот вид и кои бои прво ги распознава еве го одговорот. Децата кога ќе се родат, не гледаат речиси воопшто –...

Погледнете како бебињата го гледаат светот околу себе си во првите година дена

Погледнете како бебињата го гледаат светот околу себе си во првите година дена

Точка | пред 5 месеци

Децата кога ќе се родат, не гледаат речиси воопшто – разликуваат светло и темно, се' им е како во магла и гледаат црно-бело. За нивниот вид да се разбистри, и за малку подобро и во боја да го гледаат светот...

Како бебињата го гледаат светот околу себе во првата година

Како бебињата го гледаат светот околу себе во првата година

Прес 24 | пред 5 месеци

Децата кога ќе се родат не гледаат многу, разликуваат светло и темно, се им е како во магла и гледаат црно-бело. За да им се избистри видот и светот околу себе да го гледаат во бои им треба малку време....

Како бебињата го гледаат светот околу себе во првата година

Како бебињата го гледаат светот околу себе во првата година

Пулс 24 | пред 5 месеци

Децата кога ќе се родат не гледаат многу, разликуваат светло и темно, се им е како во магла и гледаат црно-бело. За да им се избистри видот и светот околу себе да го гледаат во бои им треба малку време....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност