Одложена четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена четвртата рунда преговори за Брегзит

Макфакс | пред 6 месеци

Со цел да им се даде повеќе време на преговарачките тимови за градење на простор за флексибилност, ЕУ и Велика Британија заеднички одлучиле да ја одложат четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон,...

Одложена четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена четвртата рунда преговори за Брегзит

Денар | пред 6 месеци

Со цел да им се даде повеќе време на преговарачките тимови за градење на простор за флексибилност, ЕУ и Велика Британија заеднички одлучиле да ја одложат четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон,...

Одложена четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена четвртата рунда преговори за Брегзит

Точка | пред 6 месеци

Со цел да им се даде повеќе време на преговарачките тимови за градење на простор за флексибилност, ЕУ и Велика Британија заеднички одлучиле да ја одложат четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон,...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

+Инфо | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Во соопштението се наведува дека, новите...

Одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за БРЕГЗИТ

Одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за БРЕГЗИТ

Таратур | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Во соопштението се наведува дека, новите...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

A1on | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Во соопштението се наведува дека, новите...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Курир | пред 6 месеци

Во соопштението се наведува дека, новите преговори се одложени за една недела, односно  ќе започнат на 25 септември. Портпаролот на кабинетот на британскиот премиер Тереза Меј изјави дека решението за...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

ТВ Нова | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Во соопштението се наведува дека, новите...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Прес 24 | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Во соопштението се наведува дека, новите...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Алфа | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Британската Влада денеска соопшти дека ќе...

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Одложена е четвртата рунда преговори за Брегзит

Сител | пред 6 месеци

Британската Влада денеска соопшти дека ќе биде одложена четвртата рунда преговори меѓу Брисел и Лондон за повлекувањето на Велика Британија од Европската унија. Во соопштението се наведува дека, новите...

ЕУ и Велика Британија ги одложија преговорите за Брегзит

ЕУ и Велика Британија ги одложија преговорите за Брегзит

Фактор | пред 6 месеци

Европската унија и Велика Британија одлучија да го одложат четвртиот круг разговори за излез од Велика Британија од ЕУ, соопшти портпаролот на британската влада. Преговорите требаше да започнат на 18 септември,...

И по Брегзит  Велика Британијa сака безбедносно партнерство со ЕУ

И по Брегзит, Велика Британијa сака безбедносно партнерство со ЕУ

Денар | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата по брегзитот, се наведува во најновите документи на британската влада,...

Велика Британијa сака безбедносно партнерство со ЕУ и после Брегзит

Велика Британијa сака безбедносно партнерство со ЕУ и после Брегзит

Макфакс | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата после Брегзит, се наведува во најновите документи на британската Влада,...

Велика Британијa сака безбедносно партнерство со ЕУ и по брегзитот

Велика Британијa сака безбедносно партнерство со ЕУ и по брегзитот

Точка | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата по брегзитот, се наведува во најновите документи на британската влада,...

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

A1on | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата после Брегзит, се наведува во најновите документи на британската Влада,...

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

ТВ Нова | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата после Брегзит, се наведува во најновите документи на британската Влада,...

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

+Инфо | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата после Брегзит, се наведува во најновите документи на британската Влада,...

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Локално | пред 6 месеци

– Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата после Брегзит, се наведува во најновите документи на британската...

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Велика Британија бара безбедносно партнерство со ЕУ после Брегзит

Алсат-М | пред 6 месеци

Велика Британија планира и натаму да придонесува во одбранбените операции на ЕУ и да договори заедничка надворешна политика со Унијата после Брегзит, се наведува во најновите документи на британската Влада,...

Што ако преговорите за брегзит не успеат

Што ако преговорите за брегзит не успеат?

Off.net.mk | пред 6 месеци

По три месеци и три рунди од почетокот на преговорите, главниот преговарач на ЕУ за брегзит Мишел Барние, на крајот од август го сумираше дотогашниот тек: ниту една страна нема направено никаков значителен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност